אוב – תקווה גדולה שהתנפצה!

שלום לכולם! כאן אסיף עם פוסט נוסף.

הפעם נדבר על דמותו של אוב – דמות שציפו ממנה להרבה, אך בסופו של דבר, לא עשתה בג'יטי כמעט שום דבר. בואו נתחיל!


הקדמה – קו העלילה הראשי:

אוב הוא תוצר של משאלה שגוקו הביע ממש לפני שהשמיד את קיד בו. גוקו ביקש להילחם בקיד בו שוב, אך הפעם כיצור טוב. המלך יאמה שמע את משאלתו של גוקו, והגשים אותה בכך שנולד ילד אנושי טוב לב בשם אוב, למעשה, גלגול נשמות של קיד בו.

דמותו של אוב מופיעה לראשונה בפרק הסיום של דרגון בול זי, המתרחש עשר שנים לאחר תבוסתו של קיד בו. אוב נלחם כנגד גוקו בטורניר הטנקאיצ'י בודוקאי ה-28. למרות שבהתחלה אוב לחוץ וחושש, בזכות גוקו שמצליח לעורר את כעסו, הוא צובר ביטחון ומחזיר לגוקו קרב לא פשוט. בסוף הפרק, הוא וגוקו עפים לכפר שלו, בו גוקו יאמן אותו.

כמו כן, אוב מוזכר פעמיים בסופר, שכזכור מתרחשת לפני הפרק האחרון של זי, מה שמאשר שקיומו לא שוכתב.

תוצאת תמונה עבור ‪uub dragon ball z‬‏


דרגון בול ג'יטי – האכזבה הגדולה מאוב:

בתחילת דרגון בול ג'יטי, חלפו 5 שנים מטורניר הטנקאיצ'י בודוקאי בסוף זי. אוב נהיה ללוחם חזק בהרבה, בזכות אימוניו עם גוקו. הרושם הזה גרם לכך שהציפיות ממנו, שהיו גבוהות עוד לפני כן, עלו אף יותר. לכן, לפחות בתחילת ג'יטי, הוא סומן בעיני המעריצים כאחד הגיבורים החזקים ביותר, אשר עומד להוות גורם מפתח בהבסת הנבלים שיופיעו.

תוצאת תמונה עבור ‪uub dragon ball gt‬‏

במהלך סאגת בייבי, כאשר גוקו נחשב למת, אוב נלחם בבייבי וג'יטה. אולם, זאת ללא הצלחה. הוא ניצל ממוות על ידי מאג'ין בו, שהתמזג איתו וכך נוצר מאג'וב. בנקודה הזו, החלו להופיע 'סדקים' באמונה באוב, מכיוון שהתקשה מאוד מול בייבי וג'יטה, וכמעט נהרג.

לאחר המיזוג והעלייה בכוחו, צצה תקווה מחודשת שמאג'וב יצליח לעמוד בציפיות, ואף להתעלות עליהן. מאג'וב אפשר לבייבי להפוך אותו לשוקולד, כדי לעכב והחליש אותו. נכון, לא בדיוק לזה ציפינו, אך הוא בהחלט תורם בקרב ומרוויח זמן יקר לגוקו.

תוצאת תמונה עבור ‪uub fuses with buu‬‏

בסאגת סופר 17, כאשר גוקו נלכד בגיהנום, הוא, בניו וטראנקס נלחמים בנבלים שיצאו מהגיהינום, ובסופר 17 עצמו, אך ללא הצלחה. שוב, למרות הציפייה שכאשר גוקו נעדר, מאג'וב ימלא מקומו, הוא לא עושה זאת. מאג'וב אף מפסיד די בקלות. אכזבה ענקית. זוהי מגמה שחוזרת על עצמה, ואחת מהבעיות העיקריות בג'יטי – למרות שישנו אוסף דמויות חזקות, אשר בהחלט יכולות לעזור, רוב הקרבות מוכרעים בעזרת של גוקו ו/או וג'יטה (בעיקר גוקו). זוהי למעשה הקצנה של המוטיב של גוקו כגיבור, שלא מסייעת לסדרה ולציפיות ממי שסומן כיורשו של גוקואוב.

בסאגה האחרונה, סאגת דרקוני הצל, מאג'וב נלחם טיפה באומגה שנרון, אך שוב (כן, שוב. האבסורד!) מפסיד די בקלות. בהמשך הסיפור, הוא לא עוזר כמעט בכלל, אפילו בשיא הקרב וביצירת הגנקי דאמה. עוד פעם, ניתן לראות שלמרות הכוח שבבירור יש לו, מאג'וב מאכזב ולא מבצע את תפקידו כראוי, כמו לא מעט דמויות בג'יטי. עם זאת, מאחר והיו ציפיות גבוהות מאוד מאוב, ספציפית, האכזבה גדלה כפליים מצד המעריצים.

לסיכום, למרות שנראה שאוב היה הבטחה גדולה, בדרגון בול ג'יטי הוא נהפך לדמות שולית, המפסידה בקלות ולא שימושית. וזו, לצערינו, בעיה נוספת לערימת הבעיות שמאפיינות את דרגון בול ג'יטי – הסדרה ה־'בעייתית'.
כולי תקווה שדרגון בול סופר תמשיך, תגיע לפרק הזמן בו אוב רלוונטי ותעשה 'צדק' עם הדמות שלו, כראוי.

מקווים שנהניתם לקרוא!


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
4 1 הצבעה
דירוג
הירשם
התרע על
guest
19 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
Mystic Gohan

גם לי היו ציפיות גדולות מאוב… לצערי הוא בסופו של דבר, לא נחשב לדמות טובה ואהובה, והתאכזבתי :(
פוסט מעולה

Noel_mermaid_princess

זה היה מאוד מעניין עבורי, במיוחד על אוב

נסיך הזאבים

פוסט יפה!! תוכלו לעשות סיקור דמות גם על קאבה? הרי שהוא בהתחלה נתן קרב טוב מאוד לוג'יטה והוא הסאייני הראשון של יקום 6 שהפך סופר… קרא עוד »

תל חרפז

לדעתי מאג'ין בו היה חזק בעיקר בגלל היכולות שלו, הייתה לו סיבולת אדירה ובקושי ספג נזק.
אוב לעומתו הוא אנושי, אין לו יכולות מיוחדות בכלל.

נחמן

פוסט מעניין מאוד ומה עם פינת הציור???

נתן

מתי אתם מוציאים את הפרק של גיטי

רון

מה עם הסרט?

עידו

מתי תמשיכו את התרגום של הסרטים ביפנית?

XayLies

מקווה שקאנון אוב יהיה אשכרה טוב
אחלה פוסט נשמה

Yay

אין פה מה להתאכזב, זה מה שהכותבים תיכננו מראש בעלילה וזה מה יש.

נועם הסאיינית

היה לי ציפיות גדולות מאוב והתאכזבתי אבל פוסט מצויין