גנקי דאמה \ כדור האנרגיה > דרגון בול ישראל - אתר מעריצי דרגון בול בישראל!
GenkiDama

גנקי דאמה \ כדור האנרגיה

העמוד עודכן בתאריך 21/01/2018GenkiDama

שמות נוספים לגנקי דאמה:

כדור האנרגיה, ספיריט בום \ Spirit Bomb

גנקי דאמה

ה גנקי דאמה נחשבת למתקפה הכי עוצמתית בסדרה, אך זה תלוי במספר האורגניזמים שתומכים בהיווצרותה. במנגה, נעשה שימוש במתקפה רק 3 פעמים.

הלוחם שמייצר את הגנקי דאמה אוסף כמות ענקית של אנרגיה מכל צורות החיים והחפצים הדוממים שבסביבה ומוביל את האנרגיה שאסף לספירה מאסיבית של אנרגיה מדהימה והרסנית. הצורה החזותית של האנרגיה שנאספה היא צרורות של ניצוצות וזוהר כשמוסיפים לאנרגיה את הצבעים כחול ו\או לבן. יצירת המתקפה דורשת מרחק קל מהפצצה, אשר הופכת לסופה מתמשכת שפולטת רצועות ציבעוניות או קרינה כמו של אורות- הצפון. הגנקי דאמה די קלילה בשימושה, ואם הלוחם אינו זהיר מספיק, זה יכול בבירור לעלות במחיר של כוכב שלם.

בעולם הבא, גוקו למד את המהלך הזה מהמלך קאיו הצפוני. בעיקרון, כדי להשתמש בגנקי דאמה, הלוחם חייב להיות בעל לב טהור כדי שיוכל לתמרן את המתקפה ולאסוף את האנרגיה הדרושה, אחרת המתקפה עלולה לחזור וכנראה לפצוע ואף להרוג את יוצר המתקפה. כמו כן, ברגע שהגנקי דאמה נורה, זה אפשרי בשביל אדם אחר בעל לב טהור להסיט את המתקפה, כמו שגוקו הבהיר לגוהאן ולקרירין. אולם, גם לוחם בעל עוצמה אדירה יכול להסיט את המתקפה ללא קשר למוסר שלו, כמו למשל קיד בוו, אשר בוודאות בעל רשע טהור, הצליח להתנגד ל"סופר גנקי דאמה" שירה גוקו במהלך הקרב הסופי שלהם בעולם הקאיושין. בסרט "דרגון בול זי: סופר אנדרואיד 13" קרירין אמר שגוקו לא יכול לאסוף אנרגיה כשהוא במצב של סופר סאיין. זה בגלל שצורת הסופר סאיין מיסודו מרושע ומזהם את הלב והנשמה. בסרט, גוקו הצליח לכוון את אנרגיית הגנקי דאמה ישירות אליו כשהוא בצורת סופר סאיין, העצים את כוחו, השיג הילת גנקי דאמה סולארית גדולה ומילא את עצמו בזעם מאומץ. למרות שאי אפשר לייצר גנקי דאמה בצורת סופר סאיין, גוקו מסוגל ככל הנראה להשתמש בזה גם בצורה הזאת כשהוא הופך לסופר סאיין כדי להשמיד את קיד בוו באמצעות "סופר גנקי דאמה", אם כי הוא כבר יצר את המתקפה ושיגר אותה. זה גם תורם לעובדה שגוקו הצליח לשלוט בסופר סאיין ברמה שזו כמעט הצורה הטבעית שלו.

אולם, החיסרון העיקרי של המתקפה זה הזמן הרב שדרוש כדי להשלים אותה, לכן השימוש במתקפה זאת הוא נדיר מאוד, כשאין שום בררה אחרת. למרות שגוקו, קרירין וגוהאן היחידים שיודעים להשתמש במתקפה, זה היה גוקו שיצר את המתקפה לפני שקרירין שיגר אותה וגוהאן רק הדף אותה. למרות שזה לא נראה מעולם באנימה ובמנגה, כנראה שסל גם מסוגל להשתמש במתקפה, וזאת משום שמכשיר המעקב מרחוק של דוקטור ג'ירו אסף מידע על קרבות שונים שהיו ללוחמי הזי, וביניהם גם הקרב בין גוקו לוג'יטה.

סוגי גנקי דאמה

סאגת הסאיינים- גנקי דאמה ממוזג

DragonballZ-Movie04_1308
הגנקי דאמה הראשון

 

הכוונה למספר אנשים שמשתמשים באותה המתקפה. במהלך הקרב נגד וג'יטה כשהוא נהפך לקוף ענק, לגוקו לא היתה בררה אחרת אלא להשתמש במהלך שהמלך קאיו לימד אותו: הגנקי דאמה. אך עקב החיסרון הרב במצב שגוקו היה נגד האוייב המפלצתי, נסיונות רבים שלו נכשלו. אולם, הוא הצליח לאסוף את האנרגיה הדרושה בשביל המתקפה האולטימטיבית שלו. למרבה הצער, לפני שגוקו הספיק להשתמש בגנקי דאמה, וג'יטה חבט בו, וכתוצאה מכך גוקו איבד אנרגיה רבה שאסף ונשאר חסר אונים. עדיין, גוקו הצליח לתת לקרירין את האנרגיה הנותרה שאסף, ועם עזרה של גוהאן וליבו הטהור הגנקי דאמה הגיעה אל המטרה, וג'יטה. למרות הפגיעה הישירה, מתקפת הגנקי דאמה לא הצליחה לחסל את הנסיך הסאייני, כנראה בעקבות איבוד אנרגיה רבה, אך המתקפה פצעה והחלישה אותו.

 

סאגת פריזה- גנקי דאמה גדול

GokuSpiritBombFrieza02
הגנקי-דאמה מול פריזה

 

בדומה לקרב עם וג'יטה, גוקו לא היה מסוגל להחזיק מעמד נגד פריזה אפילו שהשתמש בקאיו-קן פי 20, אז הוא החליט פעם נוספת להשתמש בגנקי דאמה, הרים את ידיו באוויר ופריזה לא הבין מה הוא עושה עד שהבחין בכדור הענק שהיה בשמיים. בעזרת פיקולו, גוהאן וקרירין גוקו השיג מספיק זמן כדי לאסוף את האנרגיה ממעט היצורים החיים שנשארו בנאמק וגם מכוכבים סמוכים. כך נוצר גנקי דאמה גדול יותר מהקודם, וזרק אותו על פריזה, ולכאורה הרג אותו. אולם, הגנקי דאמה לא היה מספיק חזק כדי להשים סוף לרודן הגלקטי. למרות העובדה שהמתקפה נכשלה, פריזה עדיין לא היה מסוגל להתחמק מזה וניזוק מעט.

 

סרט 7: "סופר אנדרואיד 13"- שאיבה

DragonballZ-Movie07_1578
גנקי דאמה באגרוף אחד!

 

ניתן לשאוב את אנרגיית הגנקי דאמה על ידי ישות חייה במטרה להתחזק.

גוקו אומנם אסף את האנרגיה בצורתו המקורית, אך כשהפך לסופר סאיין הוא שאב את האנרגיה שאסף ובכך קיבל כוח עצום שאפילו אנדרואיד 13 לא הצליח להשתוות אליו. מרוב העוצמה האדירה שגוקו קיבל, כשאנדרואיד 13 ניסה לתת לגוקו אגרופים הידיים שלו נשרפו, ובאמצעות מכת אגרוף אחת, גוקו קרע לאנדרואיד 13 את הבטן ובכך שם לו סוף.

 

סאגת בוו- סופר גנקי דאמה

הגנקי דאמה הכי גדול!
הגנקי דאמה הכי גדול!

במהלך הקרב עם קיד בוו, גוקו מיצא את האנרגיה שלו לרמה שהוא לא יכול להביס את קיד בוו לבד. בתגובה לכך וג'יטה העלה את הרעיון להשמיד את בוו בעזרת גנקי דאמה עם אנרגיה מכדור הארץ. על ידי החזרת הכוכב וכל תושביו הודות לפורונגה (הדרקון של כדורי הדרגון בול של נאמק), תושבי כדור הארץ יתנו לגוקו את האנרגיה שלהם כדי שיוכל ליצור את הגנקי דאמה.

אולם, רק חבריו של גוקו נתנו לו את האנרגיה שלהם, משום שרוב תושבי כדור הארץ תהו לגבי הקול שהם שומעים בראש שלהם. אך ברגע שמר שטן דיבר אל תושבי כדור הארץ ושכנע אותם להרים את ידיהם, האנרגיה של כולם נהפכה לחלק מהגנקי דאמה. גוקו יצר את הגנקי דאמה בצורתו המקורית, אך נאלץ להפוך לסופר סאיין כדי להתגבר על הניסיון של בוו להסיט את המתקפה כתוצאה מכוחו הרב. בכך, המתקפה בסופו של דבר חיסלה את המאג'ין הטהור.

 

דרגון בול סופר – סאגת טראנקס העתידי 

בסוף הקרב מול זאמאס הממוזג, לאחר שנראה שלא היה סיכוי, השורדים האחרונים הביאו לו את אנרגיית החיים שלהם.

כתוצאה מכך טראנקס יצר חרב אנרגיה (נקראת גם: חרב של תקווה \ Sword of hope), איתה הצליח לחדור את גופו של זאמאס הממוזג, וכך להביס את הצורה הגשמית שלו.

 

דרגון בול סופר – סאגת הישרדות היקום

גוקו נלחם בג'ירן ברוב צורותיו (סופר סאיין, סופר סאיין 2, סופר סאיין אל, סופר סאיין בלו ובנוסף טכניקת הקאיו-קן כפול 20) אך ללא הצלחה. 

לאחר שהמצב נראה נואש, גוקו החליט להשתמש בטכניקה שהצילה אותו פעמים רבות, הלוא היא "הגנקי דאמה", גוקו אסף את אנרגיית החיים מכל לוחמי היקום השביעי שנמצאו בעולם הריק.(חוץ מוג'יטה שהתנגד)

ושהכדור הגיע למקסימום, גוקו שחרר את כדור האנרגיה על ג'ירן.

ג'ירן התנגד לכדור האנרגיה, גוקו הפך לסופר סאיין בלו עם טכניקת הקאיו-קן כפול 20 כדי להדוף את הכדור לכיוון ג'ירן, אך ללא הצלחה.

לבסוף סון גוקו נופל לתוך כדור האנרגיה, וזאת הפעם הראשונה למעשה שראינו את המתקפה הכי חזקה של סון גוקו נכשלת.

*גנקי דאמה בקרב זה חלש יותר מהגנקי דאמה בקרב מול קיד בו. – משום שהכמות נמדדת לפי כמות היצורים שנותנים אותה ולא לפי עוצמת הייצורים.

 

עד כאן, זה המידע על הגנקי-דאמה.

חברים נשמח אם תעקבו אחרינו בעמוד האינסטגרם: Dragonball_israel

שמחים ליידע אתכם! ~ דרגון בול ישראל!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0 0 הצבעה
דירוג
הירשם
התרע על
guest
18 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
ori f

תודה על המידע אבל למה לא מופיעים סרטים כמו לורד סלוג או עץ העוצמה?

עידו דואניס

תודה

ניר אלפסי

רק רציתי להגיד לכם שהאתר הקודם שלכם שעכשיו הוא של משהו אחר פרסם בדיוק את אותו הפוסט שאתם פרסמתם לגבי yes באותם מילים אפילו עם… קרא עוד »

dont beat up

מה זה סאגת האיינים?

אביתר

תודה רבה על המידע אתם אלופים! :)

מתן

תודה על המידע שנתתם לי

שניאור

וואו תודה רבה רזיאל !!! :D
לא ידעתי שבכוחה של הגנקי דאמה להשמיד כוכב !!!!!! :D

רביד

אחלה פוסט יאללה מחר יש דרגון בול סופר יששששששששששששששששששש מת על האתר הזה

רביד

בהצלחה בהמשך אתם תותחים

ניר אלפסי

למרות שבסאגת קיד בו היה יכול להיות רעיון הרבה יותר פשוט במקום לבקש משנרון לחזק את גוקו אפשר פשוט היה לבקש ממנו לשגר את גוהן… קרא עוד »

עזרא

כמה פעמים עשה גוקו את הגנקי דאמה

ליאור

היה גנקי דאמה חזק יותר בדרגון בול gt

תמיר

סאגת הסאיינים ויש רק שש פעמים לא,דרגון בול סופר

יונתן

יש אל לורד סלאג בסרט 4 דרגון בול זי

Ultra Instinct

הסופר סאיין לא מרושע מיסודו הוכחה שצריך להיות סאייני טוב כדי להפוך לכך ולא רק זעם לדוגמה גוקו הפך לראשונה לסופר סאיין כשפאריז הרג את… קרא עוד »

אוראל

היה גם בGT בפרק 63