האם עדיין יש צורך בשינויי צורה?

שלום לכולם! כאן אסיף עם פוסט נוסף. הפעם נענה על שאלה מעניינת- האם עדיין יש צורך בשינויי צורה?


שינויי הצורה הוצגו לראשונה עם צורת האוזארו, שמגדילה את כוחו של המשתנה פי 10. בהמשך, ישנן צורות הסופר סאיין השונות וצורות האל, הבלו וכמובן אולטרה אינסטינקט. בקיצור, שינויי צורה הם דבר נפוץ בסדרה. אולם, ייתכן מאוד כי אימונים בלבד כבר מספיקים לדמויות החזקות ביותר.

דרגון בול זי

בעוד שבתחילה, נתנו שינויי הצורה תוספת כוח הכרחית במצבים רבים, כאשר הדמויות המשיכו להתחזק (בעיקר גוקו ו-וג'יטה, אבל גם פיקולו וגוהאן), הן נעשו חזקות יותר ממקבילותיהן בצורה השונה שבעבר- לדוגמה, גוקו, בצורתו הבסיסית מסאגת בו הרבה יותר חזק מסופר סאיין גוקו מסאגת פריזה. בכל זאת, בנקודה הזו, עדיין היה צורך בשינויי צורה כדי להביס אויבים שהיו פשוט חזקים מדי.

תוצאת תמונה עבור ‪ss goku vs frieza‬‏

דרגון בול סופר

דברים השתנו עם הצגת צורת הסופר סאיין אל. בהתחלה היא הייתה רק צורה, אמנם מיוחדת, אבל רק צורה. אולם כאשר גוקו (ובהמשך, במהלך אימוניו עם וויס, גם וג'יטה) ספג את כוחה לתוכו והצליח לשמר אותו גם בצורתו הבסיסית, הוא קיבל תוספת משמעותית לכוחו ללא שינוי צורה כלל.

בהמשך הגיעה צורת הסופר סאיין בלו, שהיא צורה המשלבת בין כוחו של אל לצורת הסופר סאיין, וצורת הסופר סאיין בלו המושלם מהמנגה, שהיא פיתוח של צורת הבלו הרגילה שמאפשרת לשמור על כוח מלא ללא אובדן אנרגיה. אומנם, הצורות האלו הוצגו בעיקר עבור מכירות ומרצ'נדייז.

Pin on Desmond

בהמשך, גוקו שובר את גבולותיו ומשיג את צורת האולטרה אינסטינקט. בעוד שהשימוש שלו בצורה היה מוגבל, ההשפעה שלה הייתה ארוכת טווח והעניקה תוספת אדירה לכוחו הבסיסי, דבר שניכר במיוחד בקרב הסופי נגד ג'ירן. בנוסף, למרות שלא שינה צורה, ג'ירן היה אחד מהלוחמים החזקים בסדרה.

דוגמאות נוספות

דוגמה טובה נוספת היא ברולי. ברולי נלחם חלק לא מבוטל מהקרב שלו נגד וג'יטה וגוקו בצורתו הבסיסית או בתוספת כוח האוזארו בלבד, אך עדיין בצורתו הבסיסית. ייתכן שלאחר שיתאמן עם גוקו, ברולי לעולם לא יצטרך להשתמש ביותר מסופר סאיין, או אפילו בצורה הזו בכלל, מכיוון שכוחו הרב יהיה תחת שליטתו וגם יעלה.

Dragon Ball Super: Broly tackles toxic masculinity in a shocking way - Polygon

מאידך, גוהאן הזניח את אימוניו ואף על פי שהיה הדמות החזקה בסדרה פעם, הוא נחלש משמעותית, עד כדי חוסר יכולת להגיע לצורת האולטימייט. בהחלט ניכר כי אין לו צורך בשינויי צורה נוסף, אלא הגישה לטכניקה ואימונים מספיקים לו. גם לאחר שהתאמן לתקופה קצרה, הוא הצליח להתמודד עם לוחמים חזקים בטורניר העוצמה.

לסיכום, ניתן לראות שלשינויי צורה חשיבות רבה, אך גם אימונים יכולים לחזק לוחם באופן משמעותי.

מה דעתכם? האם אתם חושבים שיש חשיבות לשינויי צורה בסדרה עדיין? כתבו לנו בתגובות!

 


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
4.3 12 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
18 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
סון גוקו

מתי יעלה דרגון בול הירוס?
אם תענו על זה פעם אחת יפסיקו לשאול אתכם בכל פוסט שתעלו

מישהו

נו זה ידוע ששינויי צורה הם למרץ' ורייטינג … התחיל כפטרון יצירתי של אקירה וכשזה הצליח הוא החליט לזרום. אבל אסור לשכוח את השינוי צורה… קרא עוד »

מאיה

אני ככ מודה לכם על העבודה הקשה שאתם עושים פה תמשיכו :)

מאסטר אולטרה אינסטינקט רושי

אני חושב שלא צריכים להוסיף מכיוון שלדעתי מספיק לגוקו רק לשלוט סופית באולטרה אינסטינקט ולהמשיך להתחזק, מבחינת המנגה הוא כבר די קרוב להגיע לשם.

אונונימי

🔥🔥🔥

יקיר סאמה

אני חושב שאם מסתכלים על זה בצורה שאתה אמרת, אתה בהחלט צודק, אבל בתור מישהו שראה דרגון בול פעם אני חושב שכולנו זוכרים את ההרגשה… קרא עוד »

Super saiyan

אני שואל אתכם כל פוסט, מתי דוקאן?

Barby

בדרגון בול זי היה צורך בסופר סאיין אבל שהגיע דרגון סופר זה נהיה פשוט שטות מוחלטת סופר סאיין אל ו סופר סאיין בלו זה כבר… קרא עוד »

שורי

צריך שינוי צורה לגוהן דחוף חיביים להרים אותו כמו פעם!!!!!

רוקו

מלכים. תודה על ההשקעה

דרגון בול zzzzzzzzzz

פעם ראשונה שאני מגיב ראשון ואתה האתר הכי טוב בעולם לדעתי

אביעד

כן בגלל שקול שינויי הצורה מגניבים ברוב הסדרות שיש את שינויי הצורה או נהיה יותר מגניב והרבה מאוד מתלבים מי זה

ELIGOKU

לא, מבחינת אומנויות הלחימה וההגנה העצמית, אין צורה יותר חזקה.