הבדלי ההפקה בין דרגון בול זי לסופר!

[avatar user="Nir" size="100" align="center"]Nir[/avatar]

היי כולם! כאן ניר, והפוסט של היום יעסוק בהבדלים בין דרגון בול (ודרגון בול זי) לדרגון בול סופר מבחינת ההפקה. בואו נתחיל!


הפקת סדרת אנימה היא עבודה קשה שדורשת עבודה רבה. פעמים רבות, ההבדלים בין הפרקים השונים מבחינת המראה גדולים מאוד, בגלל הצוותים שעובדים על הפרקים השונים.

כמו האנימטורים עצמם, גם מפקחי האנימציה והבמאים משתנים בין פרק לפרק. תפקיד מפקח האנימציה הוא לתקן ציורים של אנימטורים כדי לשמור על עקביות בפרק.

במקרה של דרגון בול ודרגון בול זי, רוב העבודה נעשתה על ידי סטודיואים חיצוניים, ביניהם Shindo Productions, Studio Live ו- Studio Cockpit. היו גם כמה  אנימטורים שעבדו ישירות תחת טואי אנימיישן, כמו למשל טאקאו אידה וקאטסיושי נאקאטסורו (שמאוחר יותר היה מעצב הדמויות). העובדה הזו הגדילה משמעותית את השוני במראה בין הפרקים, שאפילו נראה קיצוני יותר בפרקים שמתחילים בשחזור של סוף הפרק הקודם.

dbz120
פרק 120- נאוטושי שידה (עם תיקונים של קאטסויושי נאקאטסורו)
dbz121
פרק 121- יוקיו אביסאווה

בדרגון בול סופר, לעומת זאת, רוב האנימטורים עובדים אצל טואי אנימיישן, ורק מדי פעם נעשה שימוש במקורות חיצוניים.

הבדל נוסף הוא המעבר של טואי אנימיישן לאנימציה דיגטלית, שהחל ב-1998. בניגוד למה שניתן לחשוב, לא מדובר באנימציה שנוצרת כולה באופן ממוחשב, אלא בעיקר בשלב ה-Post Production, שכולל, בין השאר, צביעה, רקעים ואפקטים. לפני המעבר, הצביעה נעשתה באופן ידני, אחרי העתקה של הציורים המקוריים למין דפי פלסטיק שקופים שנקראים "Cels".הרקעים והאפקטים נעשים באופן דומה.

dbz95cel
Cel מתוך פרק 95 של דרגון בול זי, מאסאקי סאטו

מאז המעבר, הצביעה נעשית באופן ממוחשב לאחר סריקה של ה"Keyframes"- הפריימים המרכזיים באנימציה. הציורים שביניהם(שנקראים "inbetweens") מצוירים באופן דיגיטלי.  הרקעים נצבעים ידנית ,נסרקים ומאוחר יותר עוברים שיפוץ דיגיטלי.

shidagenga95
נאוטושי שידה, דרגון בול סופר, פרק 95

שלב נוסף ששונה מאז הוא הצילום. בעבר, נהגו לצלם את ה-Cels מעל הרקעים, תוך שימוש בחתיכת זכוכית במטרה לשטח את התמונה. כיום, לעומת זאת, אין שימוש במצלמה, אלא בתוכנה ממוחשבת.

בדומה לכך, גם האפקטים המיוחדים והעריכה כיום שונים מבעבר.

לסיכום, הרבה מההבדלים בין דרגון בול זי לסופר נובעים מההתפתחות הטכנולוגית וייעול תהליך האנימציה, אך בניגוד מה שהרבה מעריצים חושבים, חלקים גדולים מתהליך ההפקה לא שונו ועדיין נעשים באופן ידני.


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
0 0 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
19 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
יש לי אל אר גוהאן

Noice

קאיושין סמה

שיט! לא הספקתי לכתוב היום אני מבטיח לכתוב מחר.

נוסטלגיה ששוכחים

רזיאל אני לא יודע אם אתה רואה את זה אבל אנחנו מתגעגעים אלייך ימלך לא יכולים לחכות שתחזור ותפטר מהצבא (מקווה שיש לך חווית שירות… קרא עוד »

מתה על דרגון בול❤❤❤

עושים פוסטים טובים כמו תמיד עבודה טובה? אני מתה על האתר הזה אתם כל הזמן משפרים את המיעדה שלי לגבי דרגון בול.

איתן SSG

האמת, שי, אתה מלך

אנדרואיד 17

הי מעריצי דרגון בול. אני כותב סדרה בשם דרגון בול AS, הצגתי באחד הפוסטים הקודמים. מכיוון שרדגון בול ישראל לא מאשרים קישורים בתגובות, כפי שקאיושין… קרא עוד »

חסוי

חג חנוכה שמח! (כמעט חופש!!!)

rugh

כרגיל ניר הפוסטים שלך מעניינים כמו תמיד.
תודה רבה על ההשקעה :)

עזרא

מעניין. תודה על הכתבה.
אגב ידוע מה עם הדיבוב העברי של סופר? ממשיכים אותו או שהם התייאשו?