הכשלון הענקי של דרגון בול אבולוציה!

[avatar user="JohnnyGod" size="100" align="center"]JohnnyGod[/avatar]

אהלן חברים! מה קורה?

כאן יונתן! והיום אני אביא לכם סיקור על הסרט הלא מצויר של דרגון בול! דרגון בול אבולוציה!

בואו נתחיל!


מידע כללי על הסרט:

דרגון בול אבולוציה (Dragon Ball Evolution) הוא סרט אמריקאי מ-2009, אשר נוצר בין היתר ע"י 20 סנטורי פוקס. הסיפור עוסק בדמות הראשית של דרגון בול, גוקו, וההרפקאות שלו ביום הולדתו ה-18. הסרט התחיל את ההתפתחות שלו ב-2002, ובויים ע"י ג'יימס וונג. הסרט יצא לקולנוע ביפן ב-13 במרץ 2009, בממלכה המאוחדת ב-8 באפריל 2009, ובאמריקה ב-10 באפריל 2009. אורך הסרט הוא 89 דקות.

צוות

במאי: ג'יימס וונג

תסריטאי: בן רמזי

שחקנים:

גוקו- ג'סטין צ'אטווין

צ'יצ'י- ג'מי צ'אג

בולמה- אמי רוסום

מאסטר רושי- צ'וו יון-פאט

מאי- אריקו טמורה

פיקולו- ג'יימס מרסטרס

יאמצ'ה- ג'ון פארק

סבא גוהאן- ראנדל דוק קים

תקציר העלילה

הסיפור עוקב אחר גוקו, איש צעיר שאומץ ואומן ע"י מאסטר אומנויות לחימה, סבא גוהאן. ערב אחד, כאשר גוקו נמצא במסיבה של הקראש שלו מהתיכון, צ'יצ'י, סבא גוהאן מותקף ע"י לורד פיקולו, אשר מחפש אחר כדורי הדרגון בול. גוקו חוזר לביתו ומוצא את סבו גוסס. לפני שגוהאן מת הוא אומר לגוקו שיחפש את מאסטר רושי, המאסטר שלו. בנוסף לכך, גוהאן הזהיר את גוקו מליקוי החמה המתקרב, ומפיקולו והמשרת האבוד שלו, אוזארו.

goku and g gohan
גוקו וסבא גוהאן בסרט

כאשר גוקו עומד להתחיל את המסע שלו הוא פוגש בבולמה, אשר הדרגון בול שלה נגנב ממנה, והיא מקווה למצוא את כל שאר כדורי הדרגון בול בעזרת הראדר שלה כדי להביא בעזרתם לפריצת דרך מדעית. הם יוצאים לביתו של מאסטר רושי, אשר מצטרף אליהם ועוזר להם למצוא את כדורי הדרגון בול לפני פיקולו.

Master Roshi
רושי בסרט

במקדש האבן, גוקו, בולמה ומאסטר רושי מגלים כי צ'יצ'י הוא אומנית לחימה ולעיתים קרובות נרשמת לתחרויות לחימה. עם הכדורים של מאסטר רושי וסבא גוהאן יש לחבורה שני כדורים, והם יוצאים למדבר על מנת להשיג את הכדור השלישי, אך נופלים למלכודת של בנדיט שנקרא יאמצ'ה. מאסטר רושי משכנע את יאמצ'ה להצטרף אליהם בכך שהוא מספר לו שכדורי הדרגון בול יכולים לעשות אותו עשיר.

dragonball64
יאמצ'ה ובולמה בסרט

אחרי שפיקולו והמשרתת שלו מאי, אוספים שלושה כדורים (כאשר אחד הכדורים זה הכדור שנגנב מבולמה ע"י מאי), פיקולו משתמש בדם שלו על מנת ליצור מפלצות אשר הוא שולח אחרי גוקו והחבורה, כאשר הם נכנסים להר געש, היכן שנמצא הדרגון בול הרביעי. בעזרת השימוש בגופות של המפלצות נוצר גשר שבעזרתו אפשר לעבור את הלבה. גוקו מוצא את הדרגון בול הרביעי.

 

כאשר נותר זמן קצר לפני ליקוי החמה, רושי לומד את המאפובה, שאמורה לכלוא את המלך פיקולו, אך לרוקן את כוח החיים של המשתמש. בטורניר במקדש האבן מאי שורטת את צ'יצ'י ולוקחת דגימה מהדם שלה. אחרי שרושי מלמד את גוקו את הקאמהאמה, מאי, בעזרת הדם שלקחה מצ'יצ'י גורמת לעצמה להיראות כמו צ'יצ'י, גונבת את כדורי הדרגון בול מגוקו, ומביאה אותם לפיקולו.

מאי וציצי
מאי וצ'יצ'י בסרט

גוקו, בולמה, יאמצ'ה ורושי יוצאים להתעמת נגד המלך פיקולו, אשר מחזיק את כל כדורי הדרגון בול, וכמעט מזמן את שנרון, הדרגון הנצחי. רושי מצליח לעצור את פיקולו מלזמן את שנרון ברגע האחרון. פיקולו מספר לגוקו שהוא אוזארו, ובליקוי החמה גוקו הופך לאוזארו. רושי משתמש במאפובה כדי ללכוד את פיקולו, אך פיקולו הורס את הכלי שבו הוא אמור להילכד. רושי נכשל ומת, אך לפני שהוא מת הוא הוא מדבר אל גוקו וגורם לו להיזכר מי הוא, מה שגורם לו להפוך לצורה הרגילה שלו ממצב האוזארו.

כאשר גוקו נלחם בפיקולו, מאי רודפת אחרי בולמה במבוך, והיא עומדת להרוג אותה ולקחת את הדרגון בול שלה, אך יאמצ'ה יורה לה בגב והורג אותה ובכך מציל את בולמה. גוקו משתמש בכוח שלו ושל אוזארו כדי להילחם במלך פיקולו, וכאשר פיקולו יורה גל אנרגיה ענקי לכיוון גוקו, גוקו משתמש בקמאהמאה ומביס את פיקולו.

Dragon Ball Evolution
גוקו נגד פיקולו

גוקו מזמן את שנרון ומבקש שמאסטר רושי יחזור לחיים. כדורי הדרגון בול מתפזרים שוב בעולם, והם צריכים להימצא שוב. אבל לפני זה, גוקו מציע לצ'יצ'י נישואין, והם נלחמים זה נגד זה בקרב.

באמצע של הקרדיטים, מוצגת סצנה שבה אישה (שמאי ופיקולו לקחו ממנה את הדרגון בול לפני) מטפלת בפיקולו, אשר שרד את הקרב נגד גוקו.

הכישלון הגדול של הסרט

הסרט ניחן בכישלון גדול מאוד, וקיבל הרבה תגובות שליליות. באתר רוטן טומייטוס הסרט קיבל ציון של 14% מתוך 100, שזהו ציון ממש נמוך. ב-IMDb הסרט קיבל ציון 2.6 מתוך 10, וב-Metacritic הוא קיבל ציון של 2.5 מתוך 10 ממשתמשים, וציון של 45 מתוך 100 ממבקרים. בין התגובות של הגולשים אפשר למצוא אמירות כמו: "אי אפשר לקרוא לזה דרגון בול", "הסרט הזה הוא עלבון לאקירה טוראימה", "אחד הסרטים הכי הגרועים שראיתי אי פעם", וכו'. גם מצד המבקרים התגובות לא טובות במיוחד והרבה מהם שונאים את הסרט.

ENZ7AmMbnWvhe2e Z76K3Vm0zgqoDa675losiFauk0

אז מה הסיבה לכשלון של הסרט?

לפני שהסרט יצא, אקירה טוריאמה- היוצר של דרגון בול, היה מופתע מאוד מעלילת הסרט, ואמר למעריצים להתחייס לסרט כאל יקום מקביל של העבודה שלו. לאחר הרבה שנים, בראיון על הסרט קרב האלים, אקירה חשף כי הוא הרגיש שהיוצרים ההוליוודיים לא הקשיבו לו ולהצעות והרעיונות שלו, ושהגרסה הסופית לא יצאה מתואמת בכלל עם דרגון בול המקורי. הוא אף אמר כי התוצאה של הסרט הזה לא יכולה להיקרא דרגון בול. בראיון אחר טוריאמה אמר: "הייתי צריך לשים את דרגון בול מאחורי, אבל כשראיתי כמה הסרט הזה הזיק לי ולדרגון בול……. ב-2016, התסריטאי של הסרט, בן רמזי, התנצל על הסרט בפני המעריצים כשרשם: "כשיש משהו כל כך מוכר בעולם באופן לא טוב עם השם שלי רשום עליו כתסריטאי זה גורם לי צער, לקבל הודעות שנאה מכל רחבי העולם זה שובר את הלב. הצטרפתי לפרויקט הזה כי הוצע לי שכר טוב, לא כמעריץ של הפרנצ'ייז אלא כאיש עסקים שלוקח הצעה. למדתי מהסרט הזה שכאשר אתה נכנס למאמץ יצירתי ללא תשוקה, אתה משיג תוצאות פחות טובות ולפעמים תוצאות גרועות מאוד. אז אני לא מאשים אף אחד על דרגון בול אבולושיין חוץ מעצמי".

דעה אישית

צפיתי בסרט הזה בעצמי, לאחר שראיתי הרבה תגובות זעומות ברחבי האינטרנט על הסרט, והחלטתי לבדוק האם הסרט עד כדי כך גרוע. לדעתי הסרט הזה באמת לא טוב, אבל אני אומר את זה כמעריץ של הסדרה. כסרט שמישהו שלא מכיר את הסדרה רואה, זה יכול להיות סרט נחמד. אבל כמעריץ, אתה מרגיש שהורסים את הסדרה האהובה עליך ב-89 דקות. אני לא אתחיל לפרט את כל מה שלא אהבתי בסרט, אבל הדבר שהכי משך את תשומת ליבי זה הדמות של גוקו. בסרט גוקו הוא תלמיד בתיכון, וזה הופך אותו לנער רגיל לגמרי ולא מיוחד כמו שהוא בסדרה. גוקו שבסדרה הוא תמים וטוב לב. הגוקו שמופיע בסרט הוא פשוט עוד מתבגר טיפוסי.


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
3.3 9 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
30 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
קאיושין סמה

היום לא הולך להיות דיאלוג. בפוסט הבא אני אתחיל סאגה חדשה וזאת ההזדמנות האחרונה שלכם לתת לי רעיונות. יאאלה תפציצו!

קאיושין סמה

היום לא הולך להיות דיאלוג, אני אתחיל מחר סאגאה חדשה וזאת ההזדמנות האחרונה שלכם לתת לי רעיונות. יאאלה תפציצו! תמחקו את התגובה הזאת במידה והראשונה… קרא עוד »

Idansama

ראשון

נוסטלגיה ששוכחים

אתה פשוט צודק.

יובל הפרו

פוסט מעולה!! מצטער בשבילך שהיית צריך לראות את הזוועה הזאת שנקראת "דרגון בול אבולושיין". אבל היי, בלי הסרט המחריד הזה היה לוקח זמן כד שדרגון… קרא עוד »

Aviv

הסרט הזה הרס את העלילה של דרגון בול המקורי

וג'יטו בלו

יונתן, איפה מצאת את הסרט?
אני רוצה לצפות בעצמי…

!!!!!I LAV U DRAGON BALL

המשך של תחייתו של פריזה, חלק ד וגיטו: עכשיו… אהפוך לסופר וגיטו בלו! אהההההההההההההההההההה! וגיטו הופך לסופר וגיטו בלו וגיטו ובוריסל עפים ומתקפים זה את… קרא עוד »

חסוי

זה לא נכון להגיד שגם בתור סרט רגיל שצופה בו אדם שלא ראה דרגון בול הסרט יכול להיות טוב – זה נראה כמו סרט גרוע… קרא עוד »

דור כהן

89 דקות מהחיים שלי שלא יחזרו

מתה על דרגון בול❤❤❤

אני אפילו לא צפיתי בסרט אבל אני קראתי את התקציר ורק מהקריאה של התקציר אני הבנתי שזה כל כךךךך גרועה מזה ממתי לפיקולו יש עוזרת… קרא עוד »

DBgurl

את עשר הדקות הראשונות לא הצלחתי לעבור. "המשרת האבוד של פיקולו, אוזארו"… רציתי לבכות ולאו דווקא מצחוק ?

NaDi

חרא של סרט! בושה לבמאי/ם שהרסו ילדות של מליונים בעולם בשביל כסף

יוראל

טוב לפחות בגללם יש את דרגון בול סופר

Gohen

סרט אחד הגרועים שראיתי

איתי אוחיון

מאי היא לא העוזרת של המלך פילאף?

yuval_girl

כל תוכנית וסרט שיצאו שאקירה טוריאמה לא יצר כמו גיטי והסרט הזה יצאו כישלון פרט למנגה.

פאריז

לא זכור לי גם שגוקו הלך לבית ספר אי פעם בסדרה