המנגה של דרגון בול זי בעברית - כרך 18 > דרגון בול ישראל - אתר מעריצי דרגון בול בישראל!
18

המנגה של דרגון בול זי בעברית – כרך 18

18

חברות, חברים וחיזרים! מה שלומכם?

על הכריכה מופיעה לנו הסבתא הזקנה של כל הנאמקים (שיש בה משהו שמזכיר לי את הקנצלרית של גרמניה) גברת גורו. כפי ששמתם לב, בסידרה היא מופיעה בתור זקן הנאמקים, ובמנגה היא מופיעה בתור זקנת הנאמקים. מדוע? פשוט. אצל הנאמקים אין בדיוק זכרים ונקבות. כמו אצל החלזונות, לכן גם השמות של כל הנאמקים הם סוגים שונים של חלזונות ביפנית. עצם העובדה שגורו ילד/ה את כל הנאמקים הופכת אותו/אותה לנקבה… מוזר? זאת רק ההתחלה!

החברים תקועים על כוכב נאמק, גוקו בדרך אליהם ועובר אימוני כסח בחללית, בג'יטה נלחם בשני העוזרים של פריזה בקרבות מהממים ומנסה להמנע מפריזה עצמו, ארבעת הנופלים בקרב עם הסייאנים מתאמנים אצל המלך קאיו ובמשך כל הזמן הזה החיפוש אחרי הדרגון בול נמשך. הדרגון בול מחליפים ידיים מהנאמקים, לאנשי פריזה, לבג'יטה ולחברים מכדור הארץ עד שאנחנו כבר שוכחים אצל מי הם נמצאים! אך כל עוד השבעה לא נמצאים ביחד אף אחד לא יכול להשתמש בהם!

187
החללית של פריזה

גוהאן וקרירין מצילים ילד נאמקי בשם דנדה שהופך לדמות חשובה בסידרה. וגם ברגע ההצלה מתגלה כמה כוחו של גוהאן יכול לעלות כשהוא כועס.

182

גוהאן כועס

המצב על הכוכב לא טוב! פריזה המרושע ואנשיו טובחים בחיזרי נאמק, וגם בג'יטה מחסל כפר שלם – כשחושבים על זה, זה בעצם המעשה המרושע האחרון שהוא עושה. תושבי נאמק הם חיזרים נחמדים ושלווים,  ציורי הרקע של נאמק ממש מושקעים והם מהציורים היפים בכל המנגה, כך שממש קורע את הלב לראות מה קורה לכוכב הזה!!! ועוד שמסתכלים על הפרצוף של דנדה! המנגה הזאת ממש אכזרית! לא לשכוח גם את הסיפור של הכוכב של הסייאנים! לכן הרבה טוענים שזו מגנה אלימה מידי ומתבצע בה יותר מידי רצח המונים, לא מתאים לילדים וכו' וכו'… אבל בעצם כל המנגה מבוססת על הגיבור שנלחם ברשעים, וכדי להראות רשעים צריך להראות שהם באמת רשעים, כי אם גוקו ילחם בסתם אנשים נחמדים אז הוא יצא הרשע, לא? מסובך…
184

185

כוכב נאמק לפני ואחרי

גם מעניין לראות איך אקירה טוריאמה מציג כוחות צבאיים. תמיד בצורה מאוד שלילית. צבא הסרט האדום והצבא של פריזה הם הרוע בהתגלמותו, ואם יש כוח צבאי שלא מוצג בתור דבר רע הוא מוצג בצורה מגוחכת, כאלה שלא יודעים באמת מה קורה והם סתם חושבים את עצמם.
הגיבורים שלו תמיד מוצגים בתור אחד נגד רבים. אלו שמורדים במערכת. גיבור אחד שמצליח לגבור על כוח צבאי שלם. אפשר להבין את הביקורת של אקירה נגד מחוייבות עיוורת עד נכונות לבצע קמיקזה. אחד הדברים שגורמים לנו לאהוב את בג'יטה זה המרד שלו בכוח הצבאי בו הוא היה פעם חבר. לכן אם מישהו טוען שזאת מנגה מיליטנטית מידי הוא ממש טועה. הגיבורים הם לוחמים, אבל הם לא חיילים. גוקו והחברים נלחמים באוייבים ומצילים את העולם, אבל הם לא ממלאים פקודות. בעצם רק רואים את הרשעים ממלאים פקודות. ומי שנותן אותן בכרך הזה מוצג בתור דיקטטור אכזר וחסר לב!

186

188

פריזה שמח ופריזה כועס. אין לדעת מה מפחיד יותר…

הקטעים האהובים עלי בכרך הזה הם המפגשים. בכל מפגש של שתי דמויות קורה משהו מעניין. כשבג'יטה נלחם בעוזרים של פריזה, כשקרירין וגוהאן מצילים את דנדה, כשהם פוגשים את גברת גורו ואת ניירו שנראה בדיוק כמו פיקורו, והכי דרמטי – המפגשים של בג'יטה עם החברים, כשהוא פוגש את קרירין ואת אישתו לעתיד (האהבה בינהם כנראה לא היתה ממבט ראשון) הוא באמצע קרב סוער. וכשהוא פוגש את גוהאן זה הרגע הראשון בו בג'יטה מגלה סימפטיה למישהו (בדרכו האלימה, אבל עדיין סימפטיה), ואיזשהי אחוות סייאנים. ואפילו יש בדיחה שחוזרת מהפרקים של דרגון בול, שבורמה מאבדת את הראש אם היא רואה חתיך, כשהיא פוגשת בעוזר הנאה של פריזה…

1899

בג'יטה וגוהאן – המפגש!

הגישה של בג'יטה לכל העסק הסאייני לא ברורה. מצד אחד הוא טוען שממש לא איכפת לו שהכוכב שלו הושמד. אין לו שום בעיה לחסל את קאקרוטו, אפילו אם הם שני הסייאנים האחרונים בעולם. מצד שני הוא מתגאה בהיותו סייאני, והרבה פעמים מדבר על הסייאנים בתור גזע של לוחמים עם מושגים ברורים של כבוד וגאווה. למרות שלא איכפת לו מהכוכב שלו, הרבה פעמים חשוב לו להזכיר שהוא הנסיך. וכשהוא משתנה לטוב… או אולי פשוט ל"פחות רע"… אף פעם לא ברור מה בדיוק השתנה בו ולגבי מה בדיוק הוא שינה את דעתו.

המטרה שלו בכרך הזה היא להשיג חיי נצח ולהביס את פריזה. אבל האם הוא באמת רוצה חיי נצח? או שהוא רוצה אותם אך ורק כי מוכרחים איכשהו להביס את פריזה? מדוע אחרי שהעסק עם פריזה נגמר הוא לא ניסה אף פעם להשיג חיי נצח מחדש?

189

אני מתנצלת, בזמן האחרון אני מאווווווווווווווווווווווווווווווווד עסוקה, ואין לי זמן לטפל בצורה החדשה להצגת המנגה. בינתיים אין ברירה אלא לפרסם כרך בשבוע ככה עד להודעה חדשה. איתכם הסליחה!!

לינק להורדה דרך מגה

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0 0 הצבעה
דירוג
הירשם
התרע על
guest
16 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
ליאור

תודה רבה כרך יפה מאוד כל הכבוד יסמין !!

לירן

תותחיתת!!!
תודה רבה

YaRiN

כבוד!!!

אביתר

וואו תודה רבה יסמין את אלופה אין עליך!!! מתרגמת הכי טובה !!!!!!!!!! :) :) :)

DANI

תודה רבההההההההההה

Ofek

תודה רבה

Netanel

תודה רבה!

לולולולו

תודה

עומרי

ישששששש

frieza

ישששששש
כרך הבא כוח גינאו!!!!!!!!!!!

אביאל

הלו אפשר ישירות לא להורדה למחשב בקשה פפפלללייזזז

ליאור

מתי הכרך הבא ??

Matan

בקרוב מאוד,
ומצפה הפתעה קטנה יחד איתו. :D

ליאור

מעולה תודה שענית ☺

אורי

מישהו יודע למה כשמורידים את הקובץ לאפליקציה של מגה זה לא עובד ? הלינק עובד רק על מחשבים??