השפעת הדיבוב לאנגלית על הדמויות!

שלום לכולם! כאן אסיף ודריה עם פוסט חדש! הפעם נדבר על איך הדיבוב האנגלי המוכר שינה את הדמויות בסדרה. נתמקד כמובן בדמויות העיקריות. בואו נתחיל!


ניתן להבחין בהבדלים רבים בין הדיבוב היפני של דרגון בול והדיבוב האנגלי של דרגון בול. מעבר להבדלי השפה, יש שינוי גם בדיאלוגים ובאופי שנבנה עבור הדמויות. 

*ההשוואה תיערך בין הדיבוב של פאנימיישן לדיבוב היפני המקורי.

sean-schemmel-masako-nozawa-goku-laugh | The Dao of Dragon Ball | The Dao of Dragon Ball

מדבבים

נתחיל בהשוואה בין המדבבים של גוקו- שון שימל ומאסאקו נוואזה. בעוד ששון שימל דיבב את גוקו רק מדרגון בול זי ואילך, מאסאקו נוואזה דיבבה את גוקו ביפנית מתחילת הסדרה. אמנם שון מאוד מזוהה עם גוקו, אבל מאסאקו נוואזה הייתה שם מההתחלה בדיבוב היפני. הייחודית של גוקו "קמה לתחייה" והתפתחה בזכות מאסאקו נוואזה. לעומת זאת, גם שון שימל תרם מאוד לבניית האופי של גוקו בדרגון בול זי, בשל הכריזמה וקולו העמוק. מאסאקו, עם קולה הגבוה והמחוספס, יצרה אופי יותר שובב, אך כשהוא צועק גם יותר אינטנסיבי של גוקו בדיבוב היפני.

דיאלוגים

הדיאלוגים ביפנית מותאמים יותר לקהל היפני, שרגיל לדמויות צבעוניות ומלאות חיים. בנוסף, הדיבוב היפני קרוב יותר למנגה. בניגוד לכך, הדיבוב האנגלי מותאם יותר לקהל המערבי, ומעביר תחושות יותר הירואיות ורציניות לרוב, מה שתורם להרגשה הכללית שזי יותר רצינית משאר הסדרות של דרגון בול, מה שבהחלט נכון אך מורגש מאוד בדיבוב של פאנימיישן.

אופי

דבר עיקרי נוסף הוא האופי עצמו של הדמויות. האופי הבסיסי של הדמויות נשאר, אך דברים אחרים משתנים מדיבוב לדיבוב, כדי להתאים לאווירה ולקהל העיקרי שצופה, כפי שציינו קודם. הדמויות בדיבוב האנגלי יותר רציניות, ולרוב הזכרים יש קול עמוק ורציני יחסית. בדיבוב היפני, לרוב מהדמויות יש קול יותר גבוה, מה שמשפיע גם על האווירה שהן יוצרות ואיך שהן אומרות דברים, שלרוב פחות רצינית ויותר צבעונית.

בסרטון הבא תוכלו לראות בעצמכם קצת חלק מההבדלים.

 

 אם לסכם, ניתן לומר ששני הדיבובים עושים כמיטב יכולתם להעביר את האנימה כמו שהיא, אבל מן הסתם שיהיו הבדלים בין דיבוב מערבי לדיבוב היפני המקורי.

מקווים שנהניתם לקרוא!


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
4.5 8 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
6 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
דני

בדיוק חשבתי על זה שהדיבוב האנגלי ממש מצחיק ויש הומור אמריקאי

עומר

מתי תעלו את הפרקים החדשים בדרגון בול הירוס?

גוקו

מה קורה עם דרגון בול הירוס??

תהילה

הדיבוב האנגלית והעברית אחלה בסופר ובשאר הסדרת פחות והיפנית מדהים בכל הסדרות

Super saiyan

מתי דוקאן?

גרגוס

רק יפנית