טויוטארו - היורש של טוריאמה > דרגון בול ישראל - אתר מעריצי דרגון בול בישראל!
טויוטארו- צלמית

טויוטארו – היורש של טוריאמה

שלום לכולם! כאן אסיף עם פוסט נוסף. הפעם נדבר על עבודתו של טויוטארו, כותב המנגה של דרגון בול סופר- מה טוב בה ומה פחות. בואו נתחיל!


נתחיל עם הקדמה קצרה:

מאחר ואקירה טוריאמה התבגר, וחלפו לא מעט שנים מאז שעבד על דרגון בול, הוא החליט למצוא לו יורש. הוא בחר את טויוטארו- כותב מנגה צעיר, שהגרסה שלו למנגת המעריצים דרגון בול AF קיבלה שבחים רבים. לאחר שהסדרה חזרה, טוריאמה עבד יחד עם טויוטארו וטואי אנימציה על הסדרה- הוא נתן להם בסיס לעלילה ונקודות חשובות, וכל אחד מהם היה צריך "למלא" את השאר לפי מה שנראה להם לנכון. לכן, אמנם רוב הכתיבה וכל הציור נעשה על ידי טויוטארו, הוא אינו ממציא את הכל בעצמו- הוא עובד לפי הקווים המנחים של טוריאמה.

תוצאת תמונה עבור ‪toyotaru‬‏ תוצאת תמונה עבור ‪akira toriyama‬‏

נחלק את הפוסט לפי הסאגות בסופר.

סאגת קרב האלים:

הסאגה הזו במנגה קיבלה בעיקר תגובות חיוביות מקהל המעריצים, ואין ממש תלונות לגביה. אולם, התחילו לצוץ מספר בעיות חוזרות עם מה שטויוטארו עושה- סגנון ציור פחות מוצלח מזה של טוריאמה ומוזר אנטומית, מחזור של פוזות ועמודים עמוסים בפאנלים, אך הן היו פחות ניכרות מבהמשך והסיפור עצמו סופר היטב, כך שהסאגה הזו מוצלחת בסה"כ.

סאגת תחייתו של פריזה:

 הסאגה הזו במנגה הייתה קצרה מאוד- טויוטארו למעשה דילג על רובה וצמצם ודחס אותה. כך הוא למעשה נמנע מלעבד את עלילת הסרט והסאגה היחסית בעייתיות, מכשול רציני בעבודה על המנגה. זוהי נקודה חיובית אך גם נקודה שלילית, שכן טויוטארו היה יכול לתת זווית אחרת על הסאגה, ואולי אף לגאול אותה. אולם, ניכר שהצעד שעשה היה בהחלט חכם מבחינתו, וסייע לו מאוד.

תוצאת תמונה עבור ‪resurrection f manga‬‏

סאגת יקום 6/הטורניר בין היקומים 6 ו-7:

בסאגה הזו, המנגה אמנם הייתה די מוצלחת, אך נתקלה בבעיה רצינית- האנימה כבר סיימה אותה, והראתה רגעים בלתי נשכחים, כמו גוקו בסופר סאיין בלו עם קאיוקן נגד היט, ההפיכה של קאבה לסופר סאיין וכו'. לכן, כאשר חלק הרגעים האלה השתנו או לא הופיעו בכלל במנגה, מעריצים רבים התאכזבו, והחלו לאבד עניין במנגה. נוסף על כל אלה, הבעיות הקבועות שחוזרות על עצמן- סגנון הציור, מחזור הפוזות ועמודים עמוסים מדי, בהחלט לא תרמו לאהדת הקהל כלפי המנגה.

סאגת טראנקס העתידי/בלאק:

למרות הבעיות הקבועות, סאגה זו למעשה נחשבת להרבה יותר טובה ממקבילתה באנימה, מכיוון שהסיפור הבסיסי סופר בצורה יותר טובה ומעניינת, ובמיוחד- הרבה פחות מבולגנת. כפי שמי שצפה באנימה בטח זוכר, סאגה זו הייתה מבלבלת ומבולגנת במיוחד. במנגה, הבעיות הללו הרבה פחות נוכחות, ובנוסף, עלילת הסאגה עצמה במנגה פשוט הייתה יותר טובה. בנוסף, ההצגה של סופר סאיין בלו מושלם, מעין צורה חדשה וייחודית למנגה, היא תוספת מעניינת וגם תשובה טובה לצורת הס"ס בלו וקאיוקן ולצורך להשוות בין גוקו לוג'יטה, שהשיגו שניהם את הצורה. סאגה זו למעשה נחשבת לטובה ביותר במנגה של סופר, לפחות עד סאגת האסיר הגלקטי.

תוצאת תמונה עבור ‪perfected super saiyan blue‬‏

סאגת הישרדות היקום/טורניר העוצמה:

הסאגה הזו במנגה הייתה הרבה פחות מוצלחת ממקבילתה באנימה, ולמעשה נחשבת להכי פחות טובה במנגה של סופר. הרבה אירועים היו שונים מדי מהאנימה, וזה הקשה מאוד על המעריצים לאהוב את המנגה בנקודה הזו. בנוסף, הקצב שלה היה לעתים איטי מדי ולעתים מואץ מדי, דבר ששיבש את מהלך הסיפור ואיך שהוא סופר. נוסף על כל אלה, כמובן נכחו הבעיות הקבועות שצוינו קודם. הרבה מעריצים התאכזבו מאוד מהמנגה ומטויוטארו עצמו בשלב הזה, וחששו לגורל הסדרה.

תוצאת תמונה עבור ‪gohan vs kefla manga‬‏

דרגון בול סופר: ברולי:

טויוטארו הזכיר במנגה את אירועי הסרט, אך לא עיבד אותם- צעד חכם מאוד, שכן הסרט היה מוצלח ביותר, בייחוד מבחינת האנימציה, וייתכן מאוד שלנסות להביא אותו לפורמט של מנגה היה עושה יותר נזק מתועלת, בייחוד אחרי מה שקרה בסאגה הקודמת.

תוצאת תמונה עבור ‪goku mentioning broly in the manga‬‏

הגענו לסאגה האחרונה, שהיא כרגע רק במנגה ועדיין ממשיכה –

סאגת האסיר הגלקטי:

אמנם הבעיות חוזרות ונשנות עדיין כאן (סגנון הציור, הפוזות והעמודים העמוסים), אבל ניכר בהחלט שהכתיבה בסאגה הזו השתפרה משמעותית. ההצגה של דמויות חדשות כמו מרוס ומורו, ההרחבה על הרקע של מאג'ין בוו, ועוד דברים טובים רבים שנעשו בסאגה הזו, מעידים על כישרונו של טויוטארו ככותב מנגה. עד כה, הסאגה הזו הייתה מוצלחת ביותר, ובהחלט מהנה מאוד לקרוא אותה. גם אם ישנן מעט בעיות, יש שיפור אדיר מהסאגה הקודמת, שגרם למעריצים רבים לחזור לאהוב את המנגה של סופר.

תוצאת תמונה עבור ‪galactic patrol prisoner saga manga cover‬‏

נקודה נוספת שכדאי להתייחס אליה היא דמותו של גוהאן. הרבה מהסצנות שלו באנימה לא הופיעו במנגה, למרות שהוא הדיח את קפלה בטורניר העוצמה (במנגה כמובן). נראה שטויוטארו לא ממש בטוח כיצד להתמודד עם הדמות של גוהאן, שהיא אהודה אך שנויה במחלוקת. גם כאן, כדאי לראות מה יקרה בהמשך, בעקבות מגמת השיפור שהחלה במנגה.

 

זה הכל להיום! מקווים שנהניתם לקרוא!


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
3.8 4 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
6 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
MorelZ

אני איתעכזבתי מסופר ואני מפחד לדעת מה קורה בסאגת האסיר הגלקטי. ורק אני לא אהבתי את הרעיון שגוקו ווג'יטה יהפכו לגאלאקטיק פטרולרס וכן מזה אני… קרא עוד »

dragon team

אוקיי אני פשוט מקווה שילך לו טוב

Noamgoku

אתם נורא צודקים,היו כמה טעויות אבל הסאגות היו מעולות לצפייה ואת האמת הקטע עם זה שלא גוהאן הדיח את רפלה היה טוב כי גוקו השיג… קרא עוד »

goku ssjblue

אתם תדברו על הטכניקה החדשה של גוקו במנגה?

dragon team

כי פרוסט רימה