לוחמי הזי- האם הם עדיין רלוונטיים?

שלום חברים! כאן אסיף ויונתן בעוד פוסט חדש מהתנור!

הפוסט יעסוק בשאלה המעניינת האם לוחמי הזי – קרירין, שיאצו, טינשינהאן ויאמצ'ה עדיין רלוונטים בדרגון בול?


רקע

כל אחד מלוחמי זי אלו פעם היו יריבים של גוקו, התיידדו עם גוקו והפכו לחבריו הטובים ביותר. את שיאן של דמויות אלו ראינו בעיקר בדרגון בול המקורי, כאשר הם היו האנשים החזקים על כדוה"א ובסיפור.

בתחילת דרגון בול זי, לוחמי הזי היוו חלק חשוב בעלילה והתאמנו רבות על מנת להביס את הסאיינים האכזריים. אך מלאחר סאגת הסאיינים ותחילת סאגת פריזה, הדגש עבר ללוחמים הסאיינים שכוללים את גוקו, וג'יטה וגוהאן, ולאחר מכן גם טראנקס ולוחמי הזי נדחקו לפינה. דבר זה קרה מסיבה פשוטה למדי, האויבים שהיו בסאגות הבאות כמו פריזה, סל ובו היו חזקים בהרבה מרמת בני האדם ולכן הלוחמים הסאיינים שמתחזקים באופן בלתי רגיל כל פעם הגיעו למקומות הראשיים.

השאלה כעת פשוטה. האם ללוחמי הזי יש עדיין מקום בעלילת דרגון בול? אנחנו סבורים שכן.

קרירין

נפגשנו עם קרירין לראשונה בדרגון בול המקורי, והוא נהפך לחבר הכי טוב והראשון של גוקו. קרירין נחשב כבן האדם הכי חזק בכדור הארץ מאז סוף זי. אמנם לקרירין יש פחד קטן מלחימה לפעמים, אך ברגע האמת הוא נלחם באומץ. דוגמא לזה אפשר לראות בסאגת הסאיינים כאשר קרירין, גוהאן ופיקולו נלחמו לבדם נגד נאפה. קרירין לקח יוזמה ונלחם באומץ רב מול נאפה, שהיה חזק ממנו פי הרבה. גם בסאגת נאמק, קרירין נלחם בגבורה מול פריזה ולא וויתר עד לרגע האחרון. בהמשך, הוא נלחם מעט נגד סל וילדיו, גם אם ללא הצלחה רבה. בסאגת בו מתמקדים בו הרבה פחות, בעיקר כי הוא לא כ"כ מתאמן יותר. בסופר הוא יחסית פחות רלוונטי, עד שהוא חוזר להתאמן ואף משתתף בטורניר העוצמה ועושה עבודה מצוינת. בסאגת האסיר הגלקטי במנגה הוא גם עוזר לא מעט נגד חייליו של מורו. מוטיב חוזר עם קרירין הוא שכאשר הוא מתאמן ולא חושש להילחם, הוא עושה עבודה טובה כמגן על כדור הארץ, גם אם הוא לא חזק כמו האחרים. כל זה מוכיח שאמנם הוא נלחם פחות וחזק פחות מפעם, אבל קרירין בהחלט משפיע ורלוונטי עדיין.

NKk0v5U

  יאמצ'ה

  יאמצ'ה היה האויב הראשון של גוקו, ולאחר שהתחיל להתאמן תחת מאסטר רושי, התחזק מאוד והפך לאחד הלוחמים החזקים בכדור הארץ. בדרגון בול המקורי, הוא בין הלוחמים החזקים בחבורה, עד לסופה. מתחילת דרגון בול זי ואילך, הוא אמנם מנסה לעזור, אך חוסר כוחו ואי רצונו להמשיך להתאמן ברצינות מובילים לכך שהוא נשאר הרחק מאחור. בדרגון בול סופר הוא מתמקצע בבייסבול, ומסייע לעתים לשאר הלוחמים. בסאגת האסיר הגלקטי הוא כן עוזר, אך ההבדל עדיין ניכר. סך הכל, הוא די חזק וכן עוזר לא מעט, אך הרלוונטיות שלו בהחלט פחתה, בעיקר כי הוא לא רוצה להילחם יותר.

index

טנשינהאן

טנשינהאן היה בהתחלה אויב רציני ואכזרי של גוקו, שהתאמן תחת מאסטר שן והיה בין הראשונים שיכלו לעוף בסדרה. לאחר שהפך לטוב בזכות גוקו, הוא נשאר בן ברית נאמן ולוחם רציני וממושמע, שתמיד מנסה לעזור למרות שהוא לא חזק כמו השאר. עד לסוף זי ואפילו בסופר, טיאן מפצה על חוסר כוחו ברצינותו והתושייה שלו. גם בטורניר העוצמה, טיאן עושה עבודה טובה, ואפילו כשהוא מודח זה ביחד עם לוחם יריב. גם בסאגת האסיר הגלקטי, הוא מסייע לא מעט, ומוכיח שוב שגם אם לא חזק כמו האחרים, הוא לעולם לא יוותר. כל אלה מעידים על עקשנותו והתושייה שלו, מה שמראה על הרלוונטיות שלו עד לנקודה הנוכחית בסיפור.

e47d21d4175cf890741f5805abc57ccc

שיאצו

שיאצו מעולם לא היה חזק מאוד פיזית, אך כוחותיו המנטליים מפצים על זה לרוב. הוא חברו הטוב ביותר של טנשינהאן, ונשאר לצדו ומתאמן איתו בדר"כ. הוא לא פחדן ומנסה לסייע בקרבות השונים, אבל לעתים קרובות כוחותיו לא מספיקים כדי להביס יריבים חזקים באמת. הרלוונטיות שלו הולכת ופוחתת ככל שהיריבים מתחזקים, ולכן הוא לא מאוד רלוונטי כיום לסיפור.

Dragon Ball Z Chiaotzu Nappa

לסיכום, חלק מלוחמי הזי עדיין די רלוונטיים, בעוד שאחרים לא. לפחות לא כמו פעם.

מקווים שנהניתם לקרוא!


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
4.5 11 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
16 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
פיצה 😋

OMG חזרתם להעלות פוסטים הרבה כמו שהיה פעם?! 🤩🤩

יובל לוי

אני בספק מאוד גדול שקרילין הוא האדם החזק ביותר מאז סוף זי. לדעתי, טינשנהאן הוא האיש החזק ביותר. סיבות: אין שום דרך שבעזרתה נוכל לדעת… קרא עוד »

מט קרנובסקי

מעולה!!! יש מלא פוסטים שעולים במהירות! יששש!

dragon team

אף פעם לא ראיתי בשיאצו שימוש הוא סתם אפס כמובן שהוא יותר חזק ממני אבל עדיין

dragon team

אני רוצה להגיד מה אהבתי בדרגון בול שופ טראנקס סופר סאיין + חרב התקווה דרגון בול סופר חולצות מדהימות מהדורה 2020 דרגון בול סופר –… קרא עוד »

CapKabuki

אני מקווה שיתנו להם באף בהמשך של סופר
אולי קאיושין הקשיש ימלא את הפונציאל שלהם כמו שעשה לגוהן

אנונימוס

אני בעיקר ראיתי דרגון בול הרגיל ולכן אני מאוד אוהבת את הדמויות האלה.

איתי

אני גם חשבתי על זה שקראתי את המנגה של סופר וראיתי שגוקו הבין שהוא לא נהיה כזה חזק לבד אלה בזכות החברים שלו