maxresdefault

מה בעצם השתנה? – מנגה VS אנימה: מזי ועד סופר

[avatar user="iftach" size="100" align="right"]iftach[/avatar]

אהלן חבר'ה, מה קורה? מקווה שאתם נהנים מהחופש כמוני.

אז היום באתי לסקור ולבחון את שינויי המנגה שקרו מזי ועד סופר, ולהסביר מה קרה שם בעצם. (שאפילו עוד לא הסתיימה כמנגה)

אז שנתחיל?


מה זה פילר?

פרקי פילר הם פרקים שנוצרים לאנימה כשהיא מתבססת על מנגה מסוימת, הפרקים האלו נוצרים על מנת שהמנגה תוכל להתקדם בעלילה מספיק כדי שהאנימה תוכל להמשיך בקצב הוצאת הפרקים הסדיר בלי לעקוף את המנגה ובעצם להישאר בלי עלילה לקחת מהמנגה. ברוב מוחלט של המקרים פרקי הפילר לא חיוניים כלל להמשך העלילה. קחו לדוגמה: הקרב של גוקו נגד פריזה היה כל כך ארוך כדי שהמנגה תוכל להתקדם, סאגת גארליק ג'וניור נעשתה כפילר כדי שהמנגה תוכל להתקדם ועוד ועוד.

פרקי פילר באים בעצם מהמילה ״פיל״ (Fill) כדי למלא את החלל הריק בזמן שהמנגה מתקדמת.

דרגון בול – דרגון בול זי

בעצם אקירה טוראימה אף פעם לא תכנן לשנות את השם לזי ובמנגה שתי הסדרות בעצם נקראות תחת השם דרגון בול.

ההחלטה לשם של זי הייתה בגלל שטואי אנימיישן רצו בעצם לשים הבדל בין החלק בסדרה לפני השינוי העצום בין דרגון בול הרגיל (שאנחנו מכירים) לתקופה החדשה שבאה לאחר הולדת גוהאן. בעצם אנימה נוספת שדומה בכל מאפייניה לדרגון בול הרגיל, אך תהווה משהו חדש, משהו שמעולם לא שונה במנגה. השם דרגון בול זי הגיע מכיוון שאקירה טוריאמה כבר רצה לסיים את הסדרה, שהסדרה דרגון בול זי תהיה היישורת האחרונה של דרגון בול ואחריה לא יהיה המשך וזי היא האות האחרונה כמובן. (כולנו יודעים מה קרה בסוף)

מכיוון שאקירה עבד על המנגה הרבה יותר ממה שהוא עובד כיום כך הסדרה הלכה בעצם יותר יותר אחרי המנגה עם שינויים מינוריים. (קטנים מאוד ולפעמים פרקים נוספים, פרקי פילר שלא קשורים למנגה ולא התרחשו בה מעולם)

ובעצם השינויים האלו יכלו להתבטא במשפט, זווית של הסצנה וכל דבר חזותי אך העלילה השלמה כמעט ולא השתנתה, ואם השתנתה זה היה בפרקים לא קשורים – פרקי פילר כפי שציינו קודם.

והנה דוגמא: באנימה של דרגון בול זי זי אנו רואים את גוהאן נלחם בפריזה בכוחו המלא לכמה שניות ואז גוקו חוזר למעלה בתעופה מן המים.

במנגה הקרב עם גוהאן אינו קרה בכלל וכשפריזה חבט בגוקו בחוזקה גוקו חזר מיד.

כך האנימה עקבה אחרי המנגה ושינתה דברים פה ושם וכאשר האנימה הייתה עוקפת את המנגה היו מוסיפים פרקי פילר כמו סאגת גארליק ג'וניור על מנת לתת למנגה להתקדם בעלילה, כולנו יודעים איך זה נגמר…

סאגת גארליק ג'וניור לא התרחשה מעולם במנגה.

ועכשיו שהבנו מה בעצם היו הנסיבות לשינויים ומה השינויים עצמם נעבור לסדרה הבאה של דרגון בול.


סופר

בסופר העניינים משתנים כאשר טוריאמה שוכר את טויוטארו לאחר שטויוטארו פרסם אחלה מנגת מעריצים שמצאה חן בעיני טוריאמה והצוות.

בעצם לאקירה כרגע יש פחות אחריות על המנגה והאנימה, הוא פחות מעורב ורושם הערות כלליות בדרך כלל וזה אחד הדברים שמבדילים אותה מזי     (חוץ מהשינויים העלילתיים כמובן).

פה נשאלת השאלה, איך הדברים השתנו? ואסביר…. כאשר האנימה הלכה בכיוון אחד, טויטארו למד והציע שינויים משלו ויחד עם עצות והחלטות ממנו ומאקירה המנגה הלכה לעיתים בכיוונים אחרים,

כך שתהיה טובה כמו האנימה ואפילו יותר, אחד השינויים העיקריים שעשה טויוטארו היה בעקבות מעריצים שזעמו לגבי החלטת טואי שהחליטה להציג קרב בין גוקו לאנדרואיד 17, הקרב עצבן את המעריצים כיוון שאנדרואיד 17 הצליח להשתוות לגוקו בסופר סאיין בלו ובעקבות כך טויוטארו החליט לוותר על הקרב בצורה הזו ולשנות את הצורה לסופר סאיין 3.

https://www.youtube.com/watch?v=rsfCXV_v5Fo

עוד שינוי ניכר היה בטורניר יקום 7 נגד יקום 6, כאשר באנימה בקרב עם היט גוקו הפעיל את הסופר סאיין בלו ואז הוסיף את הקאיוקן כאשר היט השתווה ואף התעלה עליו.

* יש לדעת כי הסופר סאיין בלו קאיוקן היה רעיון של טואי וטוריאמה לא תכנן להוסיף את הקאיוקן *

במנגה בעצם טיוטארו לקח את צורת הסופר סאיין כצורה ראשונה בקרב של גוקו נגד היט ואז להפעיל את הסופר סאיין גוד ולאחר מכן גם את בלו, כדי לצמצם בכמות הצורות שהוצגו באנימה.

https://www.youtube.com/watch?v=-J-tQY3hh_A

מכיוון שהאנימה הייתה יוצאת פעם בשבוע, המנגה בפיגור (מבחינת פרסום) אך כרגע היא בסאגת טורניר העוצמה ומי יודע אילו עוד שינויים צפויים בהמשך….

אז לסיכום הבנו שטויוטארו הולך בקטעים מסוימים אחרי האנימה, שיקול דעתו, יחד עם אקירה ו/או מה שהמעריצים טוענים לגבי האנימה שגם משפיע.

אחרי שהבנו מה בעצם השתנה כל מה שנותר הוא לאחל לכולם חופש שמח ונתראה בכנס הקרוב!


שמחים לפרסם עבורכם!

~דרגון בול ישראל

0 0 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
15 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
ALAL

ראשון

דניאל

ראשון

איתמר מאסטר אולטרה אינסטינקט

ראשון

Bokoa

תוכלו לרשום בדף של המנגה מתי תצא עוד אחת כי לא יצאה מנגה כבר כמעט חודש

amit

אחלה פוסט יפתח

וויס

שכחתם את צורת הסופר סאייה בלו המושלם שהופיעה רק במנגה

נטלי המשוגעת רצח

פוסט מצוין יפתח! ממש שיחזר לי מידע וזכרון (ובתור אחת שלא קראה את המנגה כמעט, גם חידש ^_^) עם כל התסבוכת של האנימות שאני צופה… קרא עוד »

עדיאל

הבהרת לי הרבה דברים שרציתי להבין הרבה זמן. אין עליך תודה!

Blue

באנימה גוהאן הלך מיד לאחר שגוקו הפך לסופר סאיין.,

מה שהראיתם זה דרגון בול זי קאי ולא דרגון בול זי

Laxus

מישהו ראה את הצאפטר של דרגון בול סופר גוהאן ילחם נגד קפלה

Laxus

בצאפטר של דרגון בול סופר גוהאן ילחם נגד קפלה ויש מצב שהוא ישיג כוח חדש

rawak

מתי יוצא עוד פרק מנגה של דרגון בו סופר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

נחום החום

המנגה טובה מהסדרה פי אלף