דרגון בול ישראל - אתר מעריצי דרגון בול בישראל!

מה לא עבד בסאגת בו?

אסיף
Asifoku

שלום לכולם! כאן אסיף עם פוסט חדש. היום נדבר על למה למרות אלמנטים מוכרים ואוהבים, סאגת בוו נחשבת להכי פחות טובה בדרגון בול זי. בואו נתחיל!


בסאגת בו ישנם אלמנטים מאוד פופולריים בפני עצמם – מיזוג, גוהאן האולטימטיבי וכו', אולם היא נחשבת להכי פחות מוצלחת, לא רק מבחינת קהילת המעריצים, אלא גם מבחינת רייטינג ומכירות מנגה. בואו ננסה להבין למה:

  1. אחרי סאגת סל, הפופולריות של גוהאן הייתה בשיאה, ורבים רצו לראות איך הדמות שלו תתפתח הלאה. רבים מאוכזבים עד היום ממה שהדמות שלו הפכה להיות בסאגה הזו, וחשים שהעובדה שגוהאן שוב מתחזק מאוד בפרק זמן קצר היא חזרה על דברים שכבר קרו, מה שמגדיל את האכזבה, גם אם הייתה שמחה לראות ניסיון להחזיר עטרה ליושנה.

2.  הדמות של וג'יטה מתפתחת מאוד בסאגה הזו, והשיא הוא בהקרבה ההירואית של וג'יטה בניסיון לעצור את בוו. אחרי הפסגה הרגשית הזו היה קושי להישאב למה שבא אחר כך בסיפור, וזה הוסיף על הקושי להתחבר למה שהתרחש בסאגה.

3. דמותו של בו משנה מראה ואישיות פעמים רבות במהלך הסיפור. למרות שרעיון המחלוקת בין טוב לרע בתוכו מעניין, השינויים הרבים שהוא עובר מקשים ומבלבלים צופים ולא מאפשרים להתחבר אל נבל אחד, שמשתנה כל הזמן בכל האספקטים שלו.

4. בעוד שרעיון המיזוג כשלעצמו הוא מעניין ומלהיב, התוספת של וג'יטו וגוטנקס לסיפור לא משרתת את המטרה של העלילה, ומוסיפה לתחושה שהסאגת "נמרחת" יותר מדי זמן.

5. קצב הסיפור: הקצב של הסיפור (Pacing באנגלית) הוא, לדעת רבים, איטי מדי, ויש בו יותר מדי בזבוז זמן וישנה תחושה כללית שהדברים פשוט מתקדמים לאט מדי, וזהו פגם במבנה הסיפור עצמו שמקשה לאהוב אותו.

6. מערכת היחסים המתפתחת בין גוהאן ווידל, בעוד שהיא נוגעת ללב, לא באמת משרתת את התקדמות העלילה, וחבל שכך, כי ניתן היה להשתמש ביחסים האלה לפיתוח הדמויות של שניהם, מעבר למה שנעשה בסאגה.

לסיכום, ניתן להבין שלמרות הרבה דברים אהובים מאוד בסאגה, לעתים רבות מדי חסרונותיה עולים על יתרונותיה, ולכן היא נחשבת להכי פחות אהובה בזי.


מקווים שנהניתם לקרוא!

שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

אסיף

אסיף

כותב תוכן ומעדכן מידע באתר. בן 19.

9
הגב

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
עמיתברולי אל ההרסXayLiesגוקו סופר סאין אלCrushbid Recent comment authors
  הירשם  
חדשים ביותר ישנים ביותר דירוג
התרע על
Airielm
גולש

אני אהבתי מאוד רק את ההתחלה של הסאגה ועד שלוחמי הZ יצאו מהטורניר אחר כך פחות התלהבתי ליצפות

דרגון בול nemesis רשמי
גולש

דווקא סאגת בו היא הפחות טובה?? הסאגה שאני אישית הכי פחות אהבתי היא סאגת הסאיינים, או טראנקס העתידי, כיוון שהסאיינים הייתה סאגה עם מתח גדול,… קרא עוד »

וגיטה אולטרה אינסטינקט
גולש
וגיטה אולטרה אינסטינקט

תודה שכתבתם למעלה שאתם עם תושבי הדרום זה משמח אותי שאתם דואגים לנו

Crushbid
גולש
Crushbid

בנוסף למה שרשמת פה יש לי עוד נקודה להוסיף. היו מספר הזדמנויות לכך שהסאגה הייתה יכולה להסתיים מוקדם יותר אבל כמו שרשמת קודם , מרחו… קרא עוד »

XayLies
גולש
XayLies

~גוקו צורח, בניינים מתפוצצים ואנשים נבהלים בעוד שחבריו של גוקו בשוק~

**לאחר 50 פרקים**

"שלום שלום, זה סופר סאיין 3."

עמית
גולש
עמית

על מה אתם מדברים זאת הייתה הסאגה הכי טובה בכל הסדרה ובכלל בכל הפריינצייז של דרגון בול, בפעם הראשונה והיחידה בכל הסדרה העלילה התפתחה בכמה… קרא עוד »