דרגון בול ישראל - אתר מעריצי דרגון בול בישראל!

מה לא עבד בסאגת בו?

אסיף
Asifoku

שלום לכולם! כאן אסיף עם פוסט חדש. היום נדבר על למה למרות אלמנטים מוכרים ואוהבים, סאגת בוו נחשבת להכי פחות טובה בדרגון בול זי. בואו נתחיל!


בסאגת בו ישנם אלמנטים מאוד פופולריים בפני עצמם – מיזוג, גוהאן האולטימטיבי וכו', אולם היא נחשבת להכי פחות מוצלחת, לא רק מבחינת קהילת המעריצים, אלא גם מבחינת רייטינג ומכירות מנגה. בואו ננסה להבין למה:

  1. אחרי סאגת סל, הפופולריות של גוהאן הייתה בשיאה, ורבים רצו לראות איך הדמות שלו תתפתח הלאה. רבים מאוכזבים עד היום ממה שהדמות שלו הפכה להיות בסאגה הזו, וחשים שהעובדה שגוהאן שוב מתחזק מאוד בפרק זמן קצר היא חזרה על דברים שכבר קרו, מה שמגדיל את האכזבה, גם אם הייתה שמחה לראות ניסיון להחזיר עטרה ליושנה.

2.  הדמות של וג'יטה מתפתחת מאוד בסאגה הזו, והשיא הוא בהקרבה ההירואית של וג'יטה בניסיון לעצור את בוו. אחרי הפסגה הרגשית הזו היה קושי להישאב למה שבא אחר כך בסיפור, וזה הוסיף על הקושי להתחבר למה שהתרחש בסאגה.

3. דמותו של בו משנה מראה ואישיות פעמים רבות במהלך הסיפור. למרות שרעיון המחלוקת בין טוב לרע בתוכו מעניין, השינויים הרבים שהוא עובר מקשים ומבלבלים צופים ולא מאפשרים להתחבר אל נבל אחד, שמשתנה כל הזמן בכל האספקטים שלו.

4. בעוד שרעיון המיזוג כשלעצמו הוא מעניין ומלהיב, התוספת של וג'יטו וגוטנקס לסיפור לא משרתת את המטרה של העלילה, ומוסיפה לתחושה שהסאגת "נמרחת" יותר מדי זמן.

5. קצב הסיפור: הקצב של הסיפור (Pacing באנגלית) הוא, לדעת רבים, איטי מדי, ויש בו יותר מדי בזבוז זמן וישנה תחושה כללית שהדברים פשוט מתקדמים לאט מדי, וזהו פגם במבנה הסיפור עצמו שמקשה לאהוב אותו.

6. מערכת היחסים המתפתחת בין גוהאן ווידל, בעוד שהיא נוגעת ללב, לא באמת משרתת את התקדמות העלילה, וחבל שכך, כי ניתן היה להשתמש ביחסים האלה לפיתוח הדמויות של שניהם, מעבר למה שנעשה בסאגה.

לסיכום, ניתן להבין שלמרות הרבה דברים אהובים מאוד בסאגה, לעתים רבות מדי חסרונותיה עולים על יתרונותיה, ולכן היא נחשבת להכי פחות אהובה בזי.


מקווים שנהניתם לקרוא!

שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

אסיף

אסיף

כותב תוכן ומעדכן מידע באתר. בן 20.

0 0 הצבעה
דירוג
הירשם
התרע על
guest
9 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
Airielm

אני אהבתי מאוד רק את ההתחלה של הסאגה ועד שלוחמי הZ יצאו מהטורניר אחר כך פחות התלהבתי ליצפות

דרגון בול nemesis רשמי

דווקא סאגת בו היא הפחות טובה?? הסאגה שאני אישית הכי פחות אהבתי היא סאגת הסאיינים, או טראנקס העתידי, כיוון שהסאיינים הייתה סאגה עם מתח גדול, אבל דברים שוויתרו עליהם, למשל בקרב נגד ראדיץ, או כשנאפה הפסיד, לדעתי היה עדיף שהקרב עם ראדיץ יהיה ארוך יותר, ושנאפה לא יהרג אלא וג'יטה פשוט יצעד עליו לקרב ולא יהרוג אותו. די התאכזבתי מחלקים בסאגת הסאייה, אבל גם קצת מטראנקס העתידי, שחוץ מכך שגוהאן ניצח את סל, ועוד קצת קטעים, רוב העלילה הייתה צפויה, למשל שסל ישאב את האנדרואידים, היה אפשר שסל לא ישאב ובמקום שהסאגה תעצור, סל היה נלחם בהם ומחפש את מכונת הזמן, בא לציר זמן אחר, שואב את האנדרואידים שם ואת עצמו, חוזר ואז היה את סופר סל הסופר מושלם, והוא היה יותר חזק, בערך פי 1.2, וכך גוהאן היה מתפתח לסופר סאייה 2, והלוחמים היו עוזרים לו עוד יותר, ולא רק מעודדים אותו.
סאגת בו היא הסאגה שאני הכי אוהב בגלל כל הצורות של בו, הטכניקות שלו והסוף של הסאגה בה וג'יטה הציע את השימוש בגאנדי קאדה שהיא הטכניקה שגוקו השתמש בה נגדו בקרבות הראשונים נגד וג'יטה. זה בעצם אומר שוג'יטה מקבל את העובדה שגוקו למד טכניקות והביס אותו לפני מספר שנים, וגם שוג'יטה בגלל זה רוצה שקיד בו ינצח, וזה אומר שהוא רואה את קיד בו כאויב כפי שהוא עצמו היה, חזק, עקשן, וקשוח. וג'יטה בעצם מבין את הטעויות שהיו לו בסאגת הסאייה, לאחר שבאותה סאגה הפך למאג'ין וג'יטה, ולכן הרעיון הזה די מרגש אותי. מה שגם אהבתי את הקשר בין וידל לגוהאן, לא רואה את שניהם כחברים יותר טובים במעט זמן.
וכל זה רק דעה אישית, אני לא מתכוון לפגוע בדעות של המעריצים או בעובדות על הסאגה.

חסוי

ברור לגמרי שגוקו המנצח הפעם – האמת שהבדלי הכוחות ממש מוגזמים הפעם.

וגיטה אולטרה אינסטינקט

תודה שכתבתם למעלה שאתם עם תושבי הדרום זה משמח אותי שאתם דואגים לנו

Crushbid

בנוסף למה שרשמת פה יש לי עוד נקודה להוסיף. היו מספר הזדמנויות לכך שהסאגה הייתה יכולה להסתיים מוקדם יותר אבל כמו שרשמת קודם , מרחו את זה לעוד יותר זמן. בין היתר שגוקו סופר סאיין 3 היה יכול להשמיד את מאג'ין בו מההתחלה של הסאגה אבל הוא בחר שלא כדי שהילדים יתמודדו מולו. גוטנקס משך זמן ולא יודע מתי להילחם במלוא העוצמה מול בו ולכן הוא הפסיד בהמשך הסיפור או שגוהאן נהיה שיכור מכוח עוד פעם ולא חיסל את בו כשהיה צריך (איך הוא לעזאזל שכח מהקרב נגד סל , כאילו גוקו מת בגלל שהוא לא חיסל את סל ברגע הנכון) , ככה שזה סותר את הדמות שלו לדעתי בכך שהוא לא למד מהטעויות שלו כשגוהאן עצמו הרבה יותר חכם ולוגי מגוקו ווג'יטה.

גוקו סופר סאין אל

גוקו

XayLies

~גוקו צורח, בניינים מתפוצצים ואנשים נבהלים בעוד שחבריו של גוקו בשוק~

**לאחר 50 פרקים**

"שלום שלום, זה סופר סאיין 3."

עמית

על מה אתם מדברים זאת הייתה הסאגה הכי טובה בכל הסדרה ובכלל בכל הפריינצייז של דרגון בול, בפעם הראשונה והיחידה בכל הסדרה העלילה התפתחה בכמה מישורים, במישור של גואהן עם קאיו הזקן, במישור של גוטנקס ופיקורו, במישור של וגיטה ומישור של גוקו, בפעם הראשונה והיחידה בסדרה נוצרה תחושה אמיתית של מתח, לא היה ידוע או צפוי מי היה זה שיביס את בו בכל רגע זה נראה כאילו מישהו אחר היה זה שיגבור עליו, בהתחלה היה נראה כאילו גוקו יביס את בו אחר כך וגיטה התפוצץ והיה נראה שהוא זה שהביס אותו, אחרי זה גוטן וטראנקס נכנסו לתמונה עם גוטנקס ונראה שהגיעה תורם לזרוח עם הכוח המפלצתי שח הסופר סאיה 3 ואז גם מיסטיק גואהן הגיעה ונראה היה שהוא היה זה ששוב יביס את הנבל הראשי ולאחר מכן גם וגיטו צץ והיה נראה כמעט ברור שהוא זה שיסיים את זה ולבסוף חזרנו לגוקו, בסאגה הזאת לא הייה אף דמות מיותרת לכל אחד מהלוחמים היה סיכוי שווה להביס את בו וזה מה שאהבתי, את תחושת המתח שהיא הצליחה לעניק ובגלל זה זאת הסאגה הכי טובה שדרגון בול הוציאה


גולשים באתר