מידע | אודות דרגון בול זי. > דרגון בול ישראל - אתר מעריצי דרגון בול בישראל!
img_main

מידע | אודות דרגון בול זי.

Dragon_Ball_Z_Logo

 

דרגון בול זי

רקע:

הרקע לדרגון בול Z לא מסופר באופן רציף אך מוזכר בקו העלילה ובסרטים בעיקר על ידי מונולוגים או דיאלוגים של הדמויות. הרקע לסדרה מתחיל בכוכב ווג'יטה – מקום מוצאם של כל הסאיינים, עליו שולט המלך ווג'יטה ( מקיטה בעברית ). בין הסאיינים לפריזה ( פריז בעברית ) יש הסכם האומר כי כל עוד הסאיינים יכבשו כוכבים לטובתו, הוא ישאיר אותם בחיים. במהלך משימה לכיבוש כוכב בה השתתף בארדוק, אביו הביולוגי של גוקו, הוא מקבל מאחד המקומיים יכולת לחזות את העתיד כנקמה על כיבוש כוכבו, במטרה שידע איך יגיע קיצם של הסאיינים. בארדוק מנבא את פריזה משמיד את כוכב ווג'יטה ומזהיר את בני כוכבו על כך, אך הם משתעשעים מכך. בד בבד נולד בנו, קאקרוט ( קאקארוטו בעברית ), ועקב עוצמתו החלשה נשלח לגדול בכדור הארץ ולכבוש את הכוכב כשיגיע לבגרות. בארדוק יוצא להילחם נגד פריזה לאחר שמבין כי הוא היחיד שיכול לשנות את העתיד, ומנסה להרוג אותו, אך פריזה מתגלה כהרבה יותר חזק, והורג את בארדוק במתקפת אנרגיה שלאחר מכן משמידה את כוכב ווג'יטה. לפי פריזה, הוא מסיים את משימתו להשמיד את כל הסאיינים, אך ראדיץ, נאפה, ווג'יטה וגוקו עדיין בין החיים.

סאגת הסייאנים (סאגת ווג'יטה)

הסדרה מתחילה כחמש שנים לאחר סיום אירועי דרגון בול עם הגעת ראדיץ, אחיו של גוקו, לכדור הארץ. בהגעתו, מתכנן ראדיץ, שמתגלה ממוצא סאייני, לצרף את אחיו לסאיינים האחרונים שנשארו חיים לאחר שכוכבם הופצץ. גוקו מגלה כי הוא למעשה סאייני שנשלח לכדור הארץ על מנת להשמידו כשיגדל, אך בעקבות מכה חזקה שחטף בראשו בילדותו שינה את הרגליו המולדים. גוקו ופיקולו, שהיו לאויבים הגדולים ביותר, מחליטים לשתף פעולה ולהילחם יחד נגד ראדיץ, ומצליחים להביסו בתכסיס בו גוקו נהרג יחד איתו. בעת מות ראדיץ נודע לשני הסאיינים הנוספים הנותרים אודות הדרגון בול, דבר שדירבן אותם להגיע אל כדור הארץ. שנה אחר מות ראדיץ, הגיעו הסייאנים, ווג'יטה ונאפה, לכדור הארץ כשבדרכם עמדו פיקורו, קרילין, גוהאן, טיאן, צ'יאצו, יאמצ'ה וגוקו, שטרם הגיע. עוד בטרם אחד מהסייאנים מת, פיקוו, טיאן, שיאצ'ו ויאמצ'ה מצאו את מותם, ורק לאחר מכן הגיע גוקו לקרב, בו הביס את נאפה. לאחר קרב נגד מקיטה, מותירים לו גוקו, קרירין, גואהן ויאג'ירובי שנשארו בחיים לברוח מכדור הארץ גוסס.

סאגת נאמק

עם מות פיקולו, נהרג גם קאמי, החצי הטוב של פיקורו ויוצר הדרגון בול. לפיכך, חדלו הדרגון בול לעבוד בכדור הארץ עד חזרתו של קאמי (ופיקולו במקביל) לחיים. על מנת להחזיר את כל לוחמי ה-Z שמתו בקרב נגד הסאיינים, יצאו גואהן וקרילין לאסוף את כדורי הדרגון בול בכוכב הנקרא נאמק, שהוא כוכב המוצא של פיקולו ושל כדורי הדרגון בול. בדרך מסתבכים השניים כשהם פוגשים על אדמת נאמק את ווג'יטה, אך למרבה ההפתעה הוא משתף איתם פעולה נגד צבאו של פריז, אויב נוסף החושק בכדורי הדרגון בול. בתחילה מחסלים ווג'יטה, גוהאן וקרילין את עוזריו האישיים של פריז, דודוריה וזארבון, ולאחר מכן בהתמודדותם נגד קבוצה ששכר פריזה, חמישיית גינגיו ( גינאו בעברית ), גוקו מצטרף ועוזר להביסם אך למרבה צערו, קפטן גינגיו, האחרון שנשאר, מחליף את גופו בזה של גוקו ובכך על מנת להביס את קפטן גינגיו יש לפגוע בגופו של גוקו. לאחר שהביסו את קפטן גינגיו, גוקו חזר לגופו ונאלץ להתעכב על מנת לרפא את גופו, בזמן שווג'יטה, גוהאן וקרילין החלו את הקרב נגד פריזה ופיקולו הצטרף בהמשך על ידי שימוש בשני משאלות של כדורי הדרגון בול. לאחר שאף אחד מהלוחמים לא הצליח להביס את פריז בצורתו הרביעית (ראה פירוט בדמויות), הצטרף גוקו לקרב ומאוחר יותר הפך לסופר הסאיין ( סאייה בעברית ) הראשון עם מות קרילין. הקרב נגמר כשמתקפה של פריזה חותכת את גופו לשני חלקים, לאחר שניסה להרוג בעזרתה את גוקו. בסיום הסאגה ווג'יטה עובר לגור בכדור הארץ.

במהלך כל הסאגה טיאן, יאמצ'ה וצ'יאצו (ופיקולו בחלקה) מתאמנים אצל האל קינג-קאי כשהם למעשה מתים והוחזרו לחיים על ידי כדורי הדרגון בול.

סאגת האנדרואידים

אחרי שהובס, מגיע פריז לכדור הארץ כשגופו תוקן ומוחזק על ידי מתכות יחד עם אביו ומספר חיילים. לוחמי ה-Z מתקהלים במקום וחוששים שמא יהרוס את כדור הארץ כפי שעשה לנאמק. אך נער מסתורי מגיע גם הוא, והורג את פריז ואביו במהרה. אחרי מותם חללית נוספת נוחתת בכדור הארץ, אך הפעם זו של גוקו, שהוערך כי מת בסיום הקרב נגד פריז. גוקו והנער עורכים קרב ידידותי ובסופו מזהיר הנער לגוקו כי רובוטים חזקים הנקראים "אנדרואידים", פרי יצירתו של אויב ישן של גוקו, ד"ק ג'רו, מתכננים להרוג אותו וכמו כן מזהיר את גוקו ממחלת לב שתתקוף אותו. לאחר מכן, מתגלה כי זהו טראנקס, בנו של ווג'יטה ובולמה שהגיע להווה מהעתיד, כדי להזהיר את ההווה מהעתיד העגום, ובתקווה לשנתו. שנתיים עוברות ושני אנדרואידים מופיעים, 19 ו-20, במטרה להרוג את גוקו. 19 נלחם נגד גוקו לראשונה, אך הצליח להתישו עקב מחלת הלב של גוקו, שהורידה את כושר הלחימה שלו בקרב. ווג'יטה הופך לסופר סאיין ומחסל את 19, ואנדרואיד 20 בורח על מנת לשחרר את אנדרואידים 17 ו-18, שהורגים אותו בשחרורם ומשחררים את אנדרואיד 16. בו בזמן מפלצת שואבת אנרגיה בשם סל מגיעה מהעתיד, ורצונו לשאוב את אנדרואידים 17 ו-18 על מנת להגיע לצורה המושלמת שלו. אף על פי שלוחמי ה-Z עוזרים לאנדרואידים, סל מצליח לשאוב את שניהם ולהגיע לצורה המושלמת שלו. עקב חוזקו האדיר של סל המושלם, אף אחד מלוחמי ה-Z לא יכול להביסו. כשסל מחסל את אנדרואיד 16, שהשתתף עם לוחמי ה-Z, גוהאן לא מצליח להחזיק את כעסו והופך לראשונה לסופר סאיין 2, ולמעשה הוא היחיד שיכול להתמודד נגד סל. לאחר מכן סל מחליט לנפח את הגוף שלו ולהתפוצץ בעוצמה שתפוצץ את כל כדור הארץ, גוקו משתגר איתו לכוכב של האל קינג-קאי, וכתוצאה מכך מתאבד על מנת לנצחו. למרות מאמציו של גוקו, סל חזר לכדור הארץ (בזמן שגוקו מת) עם עוצמה חזקה יותר, אך גוהאן מצליח בסופו של דבר להביסו.

סאגת בו

שבע שנים לאחר מותו של סל; גוקו עדיין בעולם הנשמות לאחר שנהרג בקרב נגד סל, גוהאן הזניח את האימונים והפך לתלמיד תיכון, ווג'יטה המשיך באימוניו, טראנקס וגוטן, בניהם של מקיטה וגוקו בהתאמה גדלו וקרילין נשוי לאנדרואיד 18 ולהם יש ילדה. העלילה מתחילה כשגוהאן לומד בבית ספרו ומחפש דרך להשתמש בכוחות שלו, הוא מבקש עזרה מבולמה והיא מכינה לו מסכה מיוחדת כדי להסתיר את הזהות שלו, לאחר שזהותו של גוהאן נחשפת על ידי וידל, הוא נאלץ להירשם לתחרויות אמנויות הלחימה כדי שהיא לא תגלה את הזהות שלו. לוחמי ה-Z נרשמים גם הם לטורניר ואף גוקו חוזר לכדור הארץ ליום אחד ומשתתף בתחרות. במהלך הקרב של גוהאן הוא משתמש במיטב האנרגיה שלו, והיא נשאבת על ידי ספופוביץ', שעובד תחת באבידי, קוסם מרושע שמנסה להחיות מפלצת רבת עוצמה – מאג'ין בו. באבידי מצליח להחיות את מאג'ין בו, בעיקר בזכות דאבורה, מלך השדים שעמד לצדו, אך לאחר שמאג'ין בו התעורר הוא הרג את דאבורה. במקביל לכך, באבידי הצליח להשתלט על חלקו הרע של ווג'יטה לאחר שווג'יטה נתן לו, וגרם לקרב בינו לבין גוקו ובינו לבין מאג'ין בו, קרב שבסופו התאבד כדי להרוג את מאג'ין בו, אך ללא הצלחה. במהלך התקף עצבים של מאג'ין בו הוא יוצר את בו הרשע (Evil Buu), שנלחם במאג'ין בו, הופך אותו לשוקולד ואוכל אותו. כתוצאה מכך, בו הרשע הפך לסופר בו,הצורה החזקה ביותר של בו , שנראית כמו גרסה שרירית ביותר, גבוהה ומנומסת של מאג'ין בו. במהלך קרבותיהם נגדו, פיקולו, גוטנקס (המיזוג של טראנקס וגוטן), גוהאן ווג'יטו (המיזוג של מקיטה וגוקו) הפסידו ונשאבו לגופו, אך כשהם בתוך גופו הצליחו גוקו ומקיטה להוציא את כל לוחמי ה-Z מגופו ולאחר מכן, לההפך לקיד בו (Kid Buu), הצורה המסוכנת ביותר של מאג'ין בו אך לא החזקה ביותר. קיד בו הוא הצורה הילדותית ביותר אך גם המסוכנת המרושעת והפראית ביותר של מאג'ין בו שלא מעוניינת בשום דבר אלא בלפוצץ דברים "בשביל הכיף" כאשר הדבר הראשון שהוא מפוצץ זה את כדור הארץ על יושביו. קיד בוו רודף אחרי גוקו וג'יטה וחבריו עד לעולם של אלי הקאיו, האלים הבחירים ביותר. קיד בוו עושה לגוקו חיים קשים בקרב נגדו, ובדיוק כשנראה שאין תקווה מצליחים בכוכב נמק לאחד את כדורי הדרקון ולזמן את הדרקון האגדי שלהם כדי להחזיר בחזרה את כדור הארץ ולהחיות את האנשים הטובים שחיו עליו. בסיומו של הקרב הארוך, הצליח גוקו, בעזרת וג'יטה ומאג'ין בוו הטוב, להביס את קיד בו על ידי שימוש בסופר גנקי דמה(ספיריט בומב), מתקפת המחץ של גוקו אחרי שמר שטן משכנע את תושבי העולם לתת אנרגיה לגוקו, תוך כדי כך שגוקו מקווה שמאג'ין בוו יחזור לעולמינו כיצור טוב יותר.

מספר שנים לאחר מכן, אליפות העולם באומנויות לחימה מתחילה שנית ועימה מגיע גם יריב חדש – אווב. אותו אווב, שמתגלה כגלגולו של קיד בוו, מתגלה כיריב עוצמתי אך לא מאומן, נלחם נגד גוקו ומפסיד וגוקו מחליט לקחת אותו תחת חסותו כתלמיד ולאמן אותו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0 0 הצבעה
דירוג
הירשם
התרע על
guest
1 תגובה
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
נונע

תודה רבה זה אתר תותח