מידע | אודות דרגון בולGT. > דרגון בול ישראל - אתר מעריצי דרגון בול בישראל!
AE0

מידע | אודות דרגון בולGT.

דרגון בול GT

סדרה זו נוצרה על ידי אולפני טואי אנימציה ושודרה בערוץ Fuji TV בין השנים 1996-1997. שלא בדומה לשתי הסדרות הראשונות, עלילתה לא התבססה על סדרת המאנגה המקורית. הסדרה סיימה עם 64 פרקים בלבד. עלילתו מתרחשת מספר שנים לאחר שגוקו סיים לאמן את אווב.

סאגת כדורי הדרקון השחורים

העלילה, אשר איננה מבוססת על עלילת סדרת המאנגה, נפתחת עם הקיסר פילאף המתגנב למצפה השמיימי ומצליח להשיג את שבעת כדורי הדרקון השחורים אשר נותנים לו את היכולת להגשים כל משאלה בה יחפוץ. גוקו, שסיים לאמן את אוב, נאלץ להילחם כנגד פילאף ועוזריו במטרה לעצור אותם. הקיסר פילאף מבשר לגוקו שכעונש על חטטנותו ועל החיבול בתוכניותיו, מבקש פילאף שהוא היה רוצה שגוקו יהפוך שוב לילד כדי שיוכל להכות אותו.

הדרקון שזומן חושב שזוהי משאלתו של פילאף (אשר רצה לבקש שליטה עולמית) והפך את גוקו לילד קטן, וכדורי הדרקון השחורים התפזרו בכל רחבי היקום. אם כל שבעת הכדורים לא ימצאו תוך שנה, כדור הארץ יתפוצץ. על מנת להציל את כדור הארץ ולחזור לגילו המקורי, גוקו יוצא למסע ברחבי היקום, יחד עם טראנקס ופאן (גם גוטן היה צריך לצאת אבל מאחר שפאן הטיסה את החללית לפני זמן השיגור), ביתו של בנו גוהאן, במטרה למצוא את כל שבעת כדורי הדרקון. לאורך המסע החבורה מגלה שנבלים שונים מחפשים גם כן את הכדורים, במטרה לחסל את היקום. הם נלחמים ובדרך פוגשים חבר חדש, רובוט קטן ששמו ג'ירו ( בעברית ג'יל. מכיוון שג'ירו אכל את גלאי כדורי הדרקון, הפך הגלאי לחלק ממנו ושימש להם כעת גם כחבר וגם כגלאי.

סאגת בייבי

בינתיים, יצור פרזיטי ומרושע בשם בייבי חוזר לחיים כרובוט על ידי ד"ר מיוו המרושע במטרה להתנקם בבני שבט הסאייה שהחריבו את כוכב הבית שלו לפני שנים. לאחר שבייבי שיצא מכלל שליטה הורג את ד"ר מיוו בייבי משתלט על ילד בבית החולים כדי לחסל את גוקו, וכאשר הוא לא מצליח הוא בא לכדור הארץ וזורע בו הרס. גוטן נלחם נגדו ובייבי שורט את גוטן. גוטן חשב שחיסל את בייבי אבל בייבי שרד והשתלט על גוטן. גוהאן חש שמשהו לא בסדר בגוטן ונלחם נגדו ומפסיד לו. בייבי גוהאן נלחם בווג'יטה, שוכב על הספה ומנסה לנצח את השליטה של בייבי, הוא מצליח לזמן קצר ועף לקרב של ווג'יטה ובייבי גוהאן ובסוף בייבי מצליח להשתלט על ווג'יטה ועל כל שאר התושבים קודם (לפני שבייבי השתלט על גוטן). בינתיים גוקו מוצא את הכדור האחרון והם חוזרים לכדור הארץ ומגלים שרק מעטים מחבריהם לא נתונים לשליטת בייבי, ושבייבי וג'יטה זורע בכדור הארץ הרס וחורבן.

גוקו נלחם בבייבי וג'יטה, אך בייבי וג'יטה מתחזק עוד יותר מצליח להכריע אותו אפילו במצב סופר סאיין 3. גוקו נאלץ להצמיח מחדש את זנבו, הופך לגורילה מוזהבת (אוזארו מוזהב) אך בזכות שליטה בזעם שלו גוקו מצליח לשלוט על ההשתנות הזו ולהפוך לסופר סאיין 4. גוקו כמעט מביס את בייבי וג'יטה אך המצב משתנה כשבייבי וג'יטה גם כן הופך לגורילה מוזהבת. בסופו של דבר בייבי וג'יטה מוחלש כאשר הזנב שלו נחתך מה שמאפשר לגוקו להביס את בייבי וג'יטה. בייבי המובס יצא מגופו של וג'יטה ומנסה לברוח לכוכב הבית שלו אך הוא מחוסל על ידי גוקו אחת ולתמיד.

סאגת סופר 17

ד"ר מיוו פוגש את ד"ר ג'ירו בגיהנום ויחד הם רוקמים מזימה לחסל את יריבם המושבע גוקו אחת ולתמיד. ד"ר מיוו יוצר בגיהנום גרסא משלו לאנדרואיד 17 תוך כדי זה שהוא וד"ר ג'ירו מבצעים שטיפת מוח על אנדרואיד 17 בכדור הארץ. האינטראקציה בין אנדרואיד 17 מכדור הארץ לתאומו מהגיהנום יוצרת קרע בין ממדי שמעביר את גוקו לגיהנום וגורם לכל האויבים שחוסלו ע"י לוחמי הZ להשתחרר בחזרה לכדור הארץ. גוקו מתעמת בגיהנום נגד יריביו הותיקים סל ופריזה, מנצח אותם ובורח מהגיהנום תוך כדי זה שהנבלים זורעים הרס וחורבן בקנה מידה עצום (נאפה, שותפו לשעבר של וג'יטה, מצליח להחריב עיר שלמה בכוח המחשבה) אך בסופו של דבר מובסים בקלות על ידי לוחמי הZ.

בינתיים שני האנדרואידים 17 נפגשים ומתאחדים ביניהם, מה שיוצר את מכונת ההריגה האולטימטיבית – סופר 17. סופר 17, שגם קם על יוצריו וחיסל גם את ג'ירו וגם את מיוו, ממרר לסופר סאיין 4 גוקו את החיים כשהוא שואב לתוכו כל מתקפה ומתקפה שגוקו מפעיל נגדו ומתחזק יותר. עם זאת קטילתו של קרירין על ידי סופר 17 מעוררת את זעמה של אנדרואיד 18, אשתו, שנלחמת נגדו מסיחה את דעתו מגוקו. גוקו חוזר לצורה הרגילה שלו ומפעיל נגד סופר 17 את מתקפת המחץ שלו, אגרוף הדרקון (שנראתה לראשונה בסרט "דרגון בול Z: זעם הדרקון") שלא מחסלת את סופר 17 לגמרי אך פוגעת בו מספיק קשה כדי שגוקו יחסל אותו סופית בעזרת קאמאהאמאהא.

סאגת הדרקונים האפלים

בסיום הקרב מול סופר 17, מתבשר גוקו כי בשל ניצול ושימוש יתר בכדורי הדרקון בשנים האחרונות, נוצרו שבעה דרקונים אפלים – דרקונים חדשים ומרושעים מכל כדורי הדרקון, ושהדרך היחידה לשקם את כדור הארץ כרוכה בהבסתם. גוקו ביחד עם פאן מביסים בקלות את ששת הדרקונים הראשונים וכמעט מביסים את הדרקון האחרון, סין שנרון, לפני שזה האחרון שואב לתוכו את כל כדורי הדרקון והופך לדרקון עוצמתי ביותר בשם אומגה שנרון. אומגה שנרון כל כך חזק שאפילו גוקו ווג'יטה סופר סאיין 4 לא מצליחים להביסו, לכן אין להם ברירה אלא להתמזג באמצעות ריקוד המיזוג ולהפוך לגוג'טה (בדומה למאורעות הסרט "דרגון בול Z: מיזוג נולד מחדש"). גוג'טה סופר סאיין 4 מצליח לגרום לאומגה שנרון מספיק נזק כדי לגרום לו לפלוט את כדורי הדרקון שהוא שאב ולחזור בחזרה לצורתו המקורית – סין שנרון. אך לפני שהם מחסלים אותו סופית המיזוג נגמר אך בסופו של דבר גוקו מצליח לחסל אותו על ידי שימוש בגנקי דמה (ספיריט בומב) שנוצרה מהאנרגיה של היקום.

הדרקונים חוסלו אך מצפה ללוחמי הZ הפתעה נוספת. הדרקון שנרון האמיתי אומר שלאחר שגוקו יבקש את משאלתו, כדורי הדרקון לא יתפזרו ברחבי היקום, אלא ייעלמו למאה שנים. גוקו מבקש לשקם את כדור הארץ ולהחזיר לחיים את כל מי שנפגע במהלך תקופת הקרב מול סופר 17, ועולה על גבו של הדרקון. כשעוזב גוקו, כל שבעת כדורי הדרקון נכנסים לגופו.

בסוף הסדרה יש מבט למה שקרה 100 שנים לאחר שגוקו עזב, בו רואים את פאן בת ה-115 ונכדה, גוקו ג'וניור, נכד נכדתו של גוקו וגם את נכד צאצאיו של ווג'יטה, נלחמים .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0 0 הצבעה
דירוג
הירשם
התרע על
guest
5 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
סון קון

ראשון

וג\'יטו בלו

שני

תומר סופר סיאה בל

3

TheYarYar

רביעי!
בקיצור אחרי שקראתי את כל זה אני לא צריך לראות את גי טי

עדן המלכה

חמישית ואיפה הסדרה עצמה!?