סאגת גארליק ג'וניור

שלום לכולם! כאן אסיף ויונתן עם פוסט נוסף!

היום הפוסט יעסוק באחת הסאגות השנויות במחלוקת בדרגון בול. זוהי כמובן סאגת גארליק ג'וניור!

בפוסט נדבר על הסאגה, ונסביר מדוע היא נתפסת כסאגה לא טובה יחסית לשאר הסאגות בדרגון בול זי.

יאללה, בואו נתחיל!


 

תקציר על סאגת גארליק ג'וניור

הסאגה עוסקת בחזרתו של גארליק ג'וניור, הבן של גארליק שהתחרה על תפקיד קאמי עם קאמי הנוכחי (הנאמקי חסר השם), מהאזור המת, שטח שנוצר ע"י גארליק שאין בו כלום חוץ מחשכה מוחלטת. בסרט האזור המת, גארליק ג'וניור נכלא באזור המת שזימן על מנת לכלוא את גוקו ופיקולו. אך כאשר כוכב מאקיו עובר ליד כדור הארץ, גארליק ג'וניור משתמש באנרגיה העצומה שלו ומשתחרר מהאזור המת.

*מעתה והלאה נקרא לגארליק ג'וניור, גארליק*

כאשר גארליק משתחרר, הוא עצבני מאוד ומוכן לנקום בקאמי בכל מחיר. גארליק וחבורתו מגיעים למצפה של קאמי, לוכדים את קאמי ופופו בבקבוק ומשחררים ערפל שהופך את רוב תושבי כדור הארץ לשדים. כל זה מתרחש בזמן שכולם חוץ מגוקו חזרו לכדור הארץ אחרי הקרב עם פריזה. גוהאן ממשיך בחייו הרגילים בכדור הארץ ולקרילין יש חברה- מארון. הגז המרושע מתחיל להשפיע על החבורה. מי שנשאר הם קרילין, גוהאן ומארון. השלושה מגיעים למצפה של קאמי ומתפתח קרב ביניהם לבין גארליק וחבורתו- אנשי התבלינים. קרילין וגוהאן לא מהווים אתגר לגארליק, עד שקרילין נפצע וגוהאן הורג שניים מאנשי התבלינים בעזרת מאסנקו בהתקף של זעם. פיקולו מופיע ומעמיד פני שד. הסיבה שהוא לא מושפע מהגז היא כי היותו נאמקי עושה אותו חסין מפניו. הוא תוקף את גוהאן, אך בהזדמנות הראשונה שיש לו הוא משחרר את קאמי ופופו. כאשר נראה ללוחמי הזי את היתרון, מתברר כי כוכב מקיו קרוב לכדור הארץ, מה שמעניק לגארליק ולשדים כוח רב. לוחמי הזי נמצאים בעמדת נחיתות, אך קאמי מצליח באותו זמן לנצח את שומרי כדור הארץ הקודמים שנלחמו בו. קאמי מורשה לשחרר גז נגד, שמחזיר את השדים למצבם הקודם. גארליק כועס בגלל זה מאוד ופותח שוב את האזור המת. לוחמי הזי חלשים ופצועים, ונראה שהמצב די אבוד, אך גוהאן במאמץ אחרון מצליח להרוס את כוכב מקיו, וכך הוא הורס את מקור הכוח של גארליק. גארליק נחלש מאוד ונשאב שוב לתוך האזור המת, הפעם בלי תקווה לצאת משם לעולם.

 

כעת נדבר על דמותו של גארליק

גארליק היה נבל סביר יחסית בסרט האזור המת. הוא אמנם ילדותי וטיפש, אך הוא עשה את העבודה לפחות באופן חלקי. כשהוא חזר לסאגת פילר שלמה, החסרונות שלו כדמות נהיים ברורים יותר. ניכר שהוא מתקשה "לסחוב" את הסאגה על כתפיו כנבל ראשי ושהוא מעורר עניין מועט מאוד כדמות. באופן כללי, גארליק הוא נבל משעמם שלא עומד בציפיות היחסית נמוכות ממנו.

 

הסיבות שבגללן לפי דעתנו הסאגה לא עבדה

1. גוקו לא הופיע בסאגה הזו – גוקו הוא הדמות הראשית של הסדרה, והעובדה שהוא לא היה נוכח בסאגה הזו מפחיתה מהעניין והרצון לצפות בסאגה. רק דמויות משניות יחסית הופיעו, דבר שהקשה על החיבור לסאגה.

2. החבורה של גארליק – אנשי התבלינים הם אמנם חבורה די צבעונית מבחינת עיצוב, אך לא מעניינת במיוחד בתור דמויות.
העובדה שהם מופיעים הרבה בסאגה גם מורידה מהעניין בה.

3. הסאגה שקדמה לה – סאגה זו באה אחרי אחת הסאגות הכי טובות אי פעם בדרגון בול, סאגת נאמק/פריזה. מעריצים                    הגיעו לסאגה הזו עם ציפיות שתמשיך את ה"הייפ" מסאגת פריזה, אך היא ממש לא עשתה זאת. אולי אם הסאגה הייתה מתרחשת
בזמן אחר, היא כנראה הייתה מתקבלת טוב יותר.

4. חוסר קשר לעלילה הראשית – סיבה עיקרית היא העובדה שזו סאגת פילר. בעוד שפילר יכול להיות מעניין יחסית, בדר"כ
המעריצים משתוקקים לדעת מה יקרה עם העלילה הראשית. מסיבה זו, לסאגת פילר יש נקודת פתיחה פחות טובה מסאגות עלילה
ראשית.

 

לסיכום, ניתן לראות שסאגת גארליק ג'וניור היא אחת מהסאגות הכי פחות מוצלחות בכל דרגון בול.

 

מקווים שנהניתם לקרוא!


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
4.2 6 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
5 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
Noamgoku

נכון היא הייתה פחות טובה ומוצלחת.פוסט מעולה!

dragon team

כן וגם זה די מוזר שגוהאן הביא דרקון משום מקום ובדרך כלל לא אמורים להתייחס לסרטי פילר אפילו כשזו סאגת פילר זה פשוט לא

dragon team

בקיצור סאגה משעממת אני יכול להגיד עוד סיבה מה פתאום מביאים נבל חלש מאוד אחרי שהביאו את פריזה כנראה שזה חלק מהכוונה של ההייפ של… קרא עוד »

super Saiyan

אני אומר לכם כבר כמה זמן שיצא את גוטנקס
ובו לדוקאן הגלובלי וגם פורונגה הגיע

MIdDaBear

קראתי את המנגה אז אין לי מושג על מה אתם מדברים אבל יכול להיות שאם אני אראה את האנימה אז אני לא פחות אתלהב כי… קרא עוד »