i__m_the_prince_of_the_saiyans_by_tekilazo

סאיינים – סאייה ג'ין

תיאור כללי

הסאייאנים, גזע לוחמים אדיר שידוע בכוחו ובאכזריותו ברחבי היקום. גוקו, וג'יטה, גוהאן, גוטן וטראנקס, הם כולם מגזע הסאייאנים האדיר.

התחנה הראשונה, והפראית ביותר, בשרשרת הטרנספורמציות הסאיינית, היא האוזארו (או הקופים הגדולים) – חיות מפלצתיות, רבות עוצמה יותר מכל צבא,
וקטלניות מכל יריב אפשרי. האוזארו הם קופי ענק בגובה עשרים מטרים, שמצוידים ברמת כוח גדולה פי עשר,
מרמת כוחו של סאיין ברברי רגיל. האגדות העתיקות של הסאיינים, מספרות על כוחות אדירים הגלומים בקרבם של הסאייאינים. הכוחות הללו טומנים בחובם יכולת לבצע טרנספורמציות, שיגרמו
לאוזארו להראות כמו קופיף קטן ולמשחתות כוכביות כמו ספינות צעצוע. הן ידועות בשם "סופר סאייה", ולמרות שאף אחד לא יודע איך גורמים להן להתרחש, או מה אופן פעולתם, ברור שהן יעניקו כח עצום למי שיחווה אותן.

שבט הסאיינים הברברים
שבט הסאיינים הברברים

היסטוריה

הסיפור הכי ישן של סאייאנים החל כבערך 1000 שנים לפני סרגת פריזה, בערך בשנה 238 (Before Age). הסיפור הוא על סאייאני בשם יאמושי, הסופר סאייה הראשון. יאמושי היה סאייאני טהור לב, ובעזרת 5 סאייאנים חברים שלו, הוא מרד בכל הסאייאנים הרשעים. כאשר הסאייאנים הרשעים דחקו אותו לפינה, הפך יאמושי לסופר סאייה בפעם הראשונה, אך למרות זאת הפסיד לסאייאנים הרשעים עקב איבוד אנרגיה. הוא נהרג, אך רוחו שטטה ברחבי היקום, והעבירה את המסר לחיפוש אחר מושיע חדש לסאייאנים: סופר סאייה אל. קולותיו של יאמושי הגיעו לבירוס אל ההשמדה דרך חלומותיו, והוא פירש זאת כנבואה למציאת האתגר שהוא הסופר סאייה אל. קריאתו של יאמושי הגיעה גם אל זקן נאמקי, שהתחבר אל יאמושי וכתב עליו ועל האגדה של הסופר סאייה אל בספר האגדות הנאמקי (לכן שנרון יודע את הפרטים על סופר סאייה אל).

בערך בשנה 550, חבורה קטנה של סאייאנים הגיעה כוכב בשם כוכב פלאנט (Plant). הכוכב היה מיושב על ידי גזע שנקרא הטאפלים (Tuffles). הטאפלים היו גזע מתקדם מבחינה טכנולוגית, שהקים ערים גדולות והיה בעל טכנולוגיה ברמה גבוהה במיוחד, אך הכוח הפיזי של הטאפלים לא היה גדול במיוחד. לעומת זאת, הסאייאנים היו שבט ברברי ואכזרי, כל אחד מהם בעל כוח רב ומסוכן, אך הם היו מאוד פרימיטיביים ובעלי טכנולוגיה מאוד נחותה. לתקופה מסוימת, הסאייאנים והטאפלים חלקו את כוכב פלאנט, הסאייאנים התיישבו במערות והתיישבויות לא מתקדמות בזמן שהטאפלים חיו בערים המתקדמות שלהם. תקופה זו לא נמשכה זמן רב, שכן הסאייאנים החליטו לתקוף את הטאפלים, בכוונה להשמיד אותם לגמרי, מה שהתחיל מלחמה ארוכה וקשה של 10 שנים בין הסאייאנים והטאפלים (הטאפלים ניצלו את מספרם הרב יותר והטכנולוגיה המתקדמת שלהם כדי להילחם), שבסופה הסאייאנים ניצחו בעזרת כוחם הרב ויכולת שינוי הצורה שלהם לאוזארו, וגזע הטאפלים נמחק לגמרי. הסאייאנים שינו את שם הכוכב ל"כוכב וג'יטה" על שם המנהיג והגיבור המושיע שלהם, המלך וג'יטה.

בשנת 731, כבערך שנה לאחר כיבוש הכוכב על ידי הסאייאנים, הכוכב נכבש על ידי פריזה והצבא שלו. הסאייאנים, עקב הכוח הפיזי הרב ויכולות הלחימה שלהם, נחשבו כמתנקשים ורוצחים ברמה טובה מספיק, לכן פריזה השתמש בהם לכיבוש כוכבים. אפילו ילדים סאייאנים חזקים מספיק כדי לכבוש כוכבים מסוימים, לדוגמא כדור הארץ. בשנת 735, פריזה שם לב לכך שסאייאנים רבים בעלי כשרון מולד יכולים להגביר את כוחם בהרבה דרך קרבות, ומתחיל לדאוג שאולי יום אחד יגיעו לרמת כוח שמשתווה אל שלו, ושאולי יהפכו לסופר סאייה האגדי וכך ינצחו אותו. בשנת 737, משמיד פריזה את כוכב וג'יטה, ובכך הורג את כל הסאייאנים מלבד כמה, ביניהם קאקארוט (גוקו), שנשלח לכדור הארץ, הנסיך וג'יטה שהיה במשימה בכוכב אחר יחד עם נאפה, ראדיץ,הנסיך טארבל, שנשלח לכוכב אחר עקב היותו חלש מדי, ועוד. כאשר הנסיך וג'יטה, נאפה וראדיץ חזרו, פריזה סיפר להם שאסטרואיד פגע בכוכב והשמיד אותו, והציע להם לעבוד בצבאו תמורת עושר עתידי.

הסקאוטר המפורסם הומצא על ידי הטאפלים, והטכנולוגיה נלקחה מהם על ידי הסאייאנים.

i__m_the_prince_of_the_saiyans_by_tekilazo

מראה והתנהגות

הסאייאנים הם בעלי מבנה מאוד דומה לבני אדם, חוץ מזה שיש להם זנב דמוי זנב של קוף. הם בעלי מבנה מאוד שרירי. שיערם וצבע עינהם תמיד שחור, וצוין על ידי וג'יטה ששיערו של סאייאני לא משתנה מהיום שבו נולד, למרות שהוא כן יכול לנשור (לדוגמא נאפה) ושיער פנים כן יכול לצמוח (גוקו ווג'יטה מצמיחים זקנים בדרגון בול סופר). סאיינים יכולים לשרוד בטמפרטורות קיצוניות מאוד (לדוגמא כאשר בארדוק עף לחלל כדי להתמודד מול פריזה, או כשברולי שרד בתוך קרחון). הזנב של הסאייאנים חשוב מאוד להם, שכן חוץ מזה שהוא משמש כנשק או ככלי, הוא גם נקוד התורפה שלהם. כאשר מישהו או משהו תופס את זנבו של סאייאני, הוא נהיה משותק לגמרי, חסר יכולת לזוז, וזה נותן לאויביו הזדמנות למתקפה. רק סאייאנים מסוימים התגברו על הבעיה הזאת, לדוגמא וג'יטה, בעזרת יכולותיו כבעל מעמד גבוה, או גוקו, אחרי אימונים ממושכים בכדור הארץ. הזנב גם עוזר לסאייאנים צעירים לשמור על שיווי משקל. הסאייאנים הם רובם בעלי אופי מאוד קשוח, אנרגטי ועצבני, מתאים לגזע לוחם. סאייאנים הם בעלי אינטילגנציה דומה לזאת של בני האדם מכדור הארץ, למרות שיש להם יכולת למידה מהירה במיוחד (כפי שנראה מגוקו שהצליח ללמוד את הקמהאמהא רק מלהסתכל על מאסטר רושי עושה אותה. סאייאנים הם בעלי תאבון גדול וצורכים כמות גדולה במיוחד של אוכל. טווח החיים של סאייאנים דומה לזה של בני אדם, למרות זאת, סאייאני ששומר על בריאות מלאה וטובה יכול לחיות הרבה, הרבה יותר. לסאייאנים יש את היכולת לשמור על מראה וגוף צעיר עד גיל 80, כדי שיוכלו להילחם יותר. פגם גנטי עתיק גורם לנשות הסאיינים ללדת פי שלושה יותר זכרים מאשר נקבות.
למרות מיעוטן המספרי, נהנות נשות הסאיינים משוויון מלא, גם בתחום הלחימה.

סאייאנים מעורבים

עקב הכחדת כל הנשים הסאייאניות, גדל צורך לסאייאנים הנותרים להתרבות או שזנם יכחד. עקב המבנה הדומה של הסאייאנים ובני האדם, הם יכולים להתרבות, והתוצאה היא ערבוב של סאייאני ותושב כדור הארץ. ערבובים אלה, כמו גואהן, גוטן וטראנקס, ידועים בכוח והפוטנציאל הרבים שלהם, שיכולים לעבור את של הסאייאנים המקוריים, ואת הקליטה המהירה שלהם (לדוגמא גוהאן שפצע את ראדיץ קשות בגיל מאוד צעיר, או גוטן וטראנקס שלמדו להפוך לסופר סאייאנים בגיל 7 ו-8.

גוטן וטראנקס, סאייאנים מעורבים, הצליחו להשתנות לסופר סאייה האגדי בגילים 7 ו-8.

הסאייאנים של יקום 6

גם ביקום 6, היקום התאום ליקום 7, קיימים סאייאנים. בזמן שהמבנה הגופני שלהם דומה יחסית לסאייאנים של יקום 7, יש כמה וכמה הבדלים:

הסאייאנים של יקום 6 בעלי מידות ומבנה רזים יותר, פחות שריריים, הסאייאנים מיקום 6 נראים יותר כמו תושבי כדור הארץ מאשר יקום 7, ועקב אבולוציה מתקדמת בסאייאנים של יקום 6, הם נפטרו לגמרי מהזנבות שלהם.

הסאייאנים הם גזע לוחם גם ביקום 6, אך עם זאת הם לא נלחמים למען מלחמות, אלא למען עשיית טוב והצלת חפים מפשע ברחבי יקום 6. בדומה לסאייאנים של יקום 7 ופריזה, הסאייאנים ביקום 6 עבדו תחת פרוסט, רק שהם עבדו לשחרור כוכבים ועשיית שלום, בלי לדעת שפרוסט הוא זה שכבש את הכוכבים מלכתחילה.

הסאייאנים של יקום 6 נשארו תמיד בכוכב סאדאלה, הכוכב המקורי של הסאייאנים, בגלל שאינם ברברים ונלחמים בין עצמם, בניגוד לסאייאנים של יקום 7 שהשמידו את כוכב סאדאלה ביקום 7 בגלל קרבות פנימיים.

הסאייאנים של יקום 6 מאופיינים בכך, שהם בעלי פוטנציאל רב בהרבה מהסאייאנים של יקום 7, היכולות וכוח הבסיס שלהם גבוהים בהרבה מהסאייאני הבסיסי של יקום 7, ובגלל סיבות אלה, קל להם ללמוד מהלכים וטכניקות, וזה למה הם יכלו להשתנות לסופר סאייה רק מלשמוע על הטכניקה.

הסופר סאייאנים שאנו מכירים מיקום 6 הם:

קאבה

קאבה הוא הסאייאני הראשון מיקום 6 שאנחנו מכירים בסדרה. הוא לוחם איליטה ומנהיג בצבא סאדאלה, בעל כוח רב שמשמסוגל להתחרות בוג'יטה (לא כולל שינויי צורה), והפוטנציאל שלו כלוחם וכסאייאני גדול אפילו יותר. כאשר וג'יטה מאיים על קאבה איומי שקר ומכעיס אותו, קאבה הופך לסופר סאייה הראשון של יקום 6.

קאליפלה

קאליפלה, מנהיגת כנופיית שודדים בכוכב סאדאלה, ואחות של רנסו, המנהיג לשעבר של היחידה הצבאית של קאבה. היא בחורה עקשנית, ובעלת מזג קשה, אך יחד עם זאת היא לוחמת חזקה וכשרונית יותר מקאבה ומכל שאר הסאייאנים. כאשר קאבה מבקש ממנה להצטרף לטורניר הכוח, היא מסרבת, עד שהוא מבטיח ללמד אותה איך להשתנות לסופר סאייה. מן הסתם, עקב היותה כשרונית ובעלת פוטנציאל ענק, לומדת קאליפלה את הטכניקה בכמה דקות, ומצליחה בהמשך להפוך אפילו לסופר סאייה 2 ללא בעיה.

קייל

קייל, סאייאנית מהכנופיה של קאליפלה, וה"אחות" של קאליפלה (אחות כמו חברה, בעלת חסות), היא סאייאנית ביישנית, פחדנית, וחלשה. אך הסאייאנית הזאת מחביאה פוטנציאל ענקי. כאשר היא מגיעה לרמה מסוימת של כעס, לחץ, דאגה או קנאה, היא משתנה לצורה מיוחדת של סופר סאייה, בעלת שיער ירוק, מבנה גוף שרירי וענקי, וכוח בלתי נמדד. היא אפילו הצליחה להתמודד מול גוקו בסופר סאייה בלו (שלא השתמש בכוחו המלא כמובן) בעזרת שינוי הצורה המפחיד שלה. יש לה הרבה כבוד ואהבה לקאליפלה, והיא תעשה הכל כדי לתמוך ולעזור לה, ולעבוד איתה כצוות.

תאי סאיין

אי פעם תהיתם איך הסאייאנים מסוגלים לשנות צורה לספר סאייה? בגופם של כלל הסאייאנים קיימים תאים מיקרוסקופיים שקוראים להם תאי S, או תאי סאיין. ככל שהסאייאני המדובר הוא בעל אופי עדין ולב טהור יותר, כמות תאי הסאיין בגופו גודלת. אלטרנטיבית, ככל שרמת הכוח בקרב של סאייאני גדולה יותר, כמות תאי הסאיין שלו גדולה יותר.

תאי סאיין הם חיוניים להפיכה לסופר סאייה. כאשר יש לסאייאני כמות מספיקה של תאי סאיין, הוא יכול לשנות צורה על ידי הפעלת רגשות של כעס \ עצב חזקים, או, אלטרנטיבית, למקד את האנרגיה שלו לתחושת דגדוג באזור הגב העליון (כפי שנראה על ידי קאליפלה). תאי סאיין מועברים בגנטיקה, מה שמקל על סאייאנים שצעירים וסאייאנים מעורבים, כמו גוטן וטראנקס, להפוך לסופר סאייה.

4.3 13 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
67 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
נריה

תודה רבה לכם על העבודה הקשה

SlimeVegeta

הייתי שמח לעזור במשהו באתר, אני די קטן אבל אה… אתם יודעים. הייתי מאוד שמח אם יש "משרה" פנויה שאני יכל לתפוס, טוב אם יש… קרא עוד »

roeysan

יש כמה טעויות כמו: סאיינים ברברים וסאיינים מתורבתים? לא – זה סאיינים וטראפל. הייתי מתאר קצת על סאיינים בולטים, ואוייבים של הסאיינים… אם אתם רוצים… קרא עוד »

Matan

אכן GT היא פילר, רק בעונת הGT הוזכר על השבט הזה, ובספיישלים שגם הם פילרים. לא הוזכר בסדרה את שם השבט הזה, אבל אבדוק שוב… קרא עוד »

נריה

תגידו למה יש לכם שתי כתובות של אתרים

נריה

מתי יוצא פרק חדש

GokuR

היה אפשרי גם לציין שבעבר קראו לכוכב וג'יטה כוכב פלאנט (כפי שהוזכר למשל ב"Episode of Bardock") ושחיו שם גזע שונה שייצר את החומר המרפא בו… קרא עוד »

אביתר

וואו תודה רבה :)

שניאור

וואווווווווו תודה רבה לך רזיאל !!!! :D חידשת לי הרבה דברים שלא ידעתי !!! :) את האמת עכשיו אני מודה לפריזה על שהשמיד את כוכב… קרא עוד »

גוטן

אני לא יודע מאיפה הסאיינים במקור אבל כמו שכבר כמה כתבו הכוכב וג'יטה נקרה פעם פלנט וגרו שם טראבלס בסרט התוכנית להשמדת הסאיינים ריצ'י אומר… קרא עוד »

DBGT

פריז השמיד את כוכב וג'יטה בגלל שבילס ביקש ממנו זה היה באחד הסרטים או בסדרה לא זוכר

לולולולו

זה לא נכון שהסיינים הברברים לא הצליחו לנצח את הטכנולוגים מה שבאמת קרה זה שהסיינים הברברים ניצחו כאשר הפכו לאוזרו

אייל אזולאי

אם וג'יטה ידע שבילס ביקש את זה מפריזה הוא יתעצבן שוב כמו עם בולמה

chizo

נכון אבל בורמה יותר חשובה לו דרך אגב איך עושים סמיילי

sasuke

עם נאפה היה בסופר סאייה שלוש לא היו רואים לא את הגבות

איתי שפירא

הסאייאנים לא עבדו אצל פריזה בכלל?

אופק

תשמעו רגע מה תוסיפו למידע.. kakaroto,vegeta raditz nappa bardock וכל שם קיים של סאיין הוא בעצם עוות השם של ירק כלשהו.. אתם יודעים.. kakarot=carrot raditz=radish… קרא עוד »

אופק

אהה ורגע.. הסקאוטר זאת לא ההמצאה של הסאיינים..
הם פלשו למלא כוכבים בגלקסיה והם לקחו את ההמצאה הזאת מכוכב מסוים

ערן

כוכב הבית שלהם הוא סלט ואחר כבשו כוכב אחר והתגיירו שם, קראו לו וג'יטה

אקיטו

האמת מצאתי טעות אבל היא לא משמעותית הטעות היא שברברים הם לא איזה פרא אדם או משהוא כזה הברברים היו שבטים שחיו פעם מסביב לחומה… קרא עוד »

אקיטו

נ.ב ממש ממש תודה על הכל

Yahav150

סתם שתדעו התמונה למעלה לא הגיונית איך לסאיינית יש שיער אדום לכל נהסאיינים צריך להיות שיער שחור לפי מה שוויגיטה אמר

סתיו

מאיפה אתם יודעים את זה

זנו סאמה

כן בילס אמר לפריזר להרוס את כוחב בגיטה

אנונימי

אני רואה כל מיני סרטונים על סאיין אדום עם פרווה על החזה בצבע אדום וזנב אדום….
מישהו יודע מה זה ?

אנונימי

זה ס"ס 4??

guyuy

השבט הברברי לא נקרא ברברי והשבט הטכנולגי לא נקרא טכנולגי .הברבי נקרא שבט הסיאן והטכנולגי נקרא הטראמפל.

guyuy

והסיאנים נצחו בגלל יחולתם להשתנות לגורילה ענקית.

קיד בו

אני מתחיל מזה שכתבתם סאיין ג'ין-תכתבו סאייה ג'ין זה יותר נכון. אין שני סוגים של סאיינים, יש סאיינים וטראפל. בספיישל כלשהו הראו שהסאיינים ניסו שוב… קרא עוד »

סון גוהן

יייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי

סון גוהן

סליחה בטעות נלחץ לי

GAEMR Z

ה"סאיינים הטכנולוגים" הם לא סאיינים קוראים להם טראפלס (טראפל בעברית).

GAEMR Z

הטעות זה שנולדתי

בו

הגזע האחר לא היה סאייני

היט הביסקוויט

):

:)

רועי שיזף המלך

(+:

רועי שיזף המלך

(:

Tess012

רשמתם ספר סאייה כשרושמים סופר סאייה

איתי

תוסיף את רנזו בסאיינים של יקום 6 (הוא אח של קאליפולה)

מאור רובינסון

שכחתם רק סאייני אחד את טארבל (אחיו של וג'יטה).

smuga

כל עוד רק גוקו וויג'יטה ממשים את הפוטנציאל שלהם, הם הסאיינים הכי חזקים

יוני

הצורה של קייל נקראת סופר סייאן בוזוקר

איפה לעזאזל סון גוקו[קאקרוטו] וטראנקס[מהעתיד]בארדוק[אבא של גוקו]

yuval_girl

פאן יותר חזקה מחצי סאיינים נכון? וגם גוקו גוניור?

מאור רובינסון

שמתי לב ל4 סאיינים שלא הזכרת שגם הם שרדו את פיצוץ כוכב וג'יטה: טורלס קולונל פאראגוס, ברולי ובארדוק.

סופר סאיין

תודה על המידע