סגנון הלחימה של גוקו – על מה הוא מבוסס?

שלום לכולם! כאן אסיף ואביעד עם פוסט חדש. הפעם נדבר על אילו אמנויות לחימה סגנון הלחימה של גוקו מבוסס. בואו נתחיל!


אקירה טוריאמה הוא מעריץ גדול של סרטי אמנויות לחימה, ג'קי צ'אן וברוס לי. הוא אף נפגש עם ג'קי צ'אן וראיין אותו. בנוסף, טאדאיושי יאמאמורו, מעצב הדמויות ומפקח האנימציה בתקופה מסוימת בדרגון בול, ביקר במקדש שאולין. כל אלה עזרו לתת בסיס ראליסטי לסגנון הלחימה של הדמויות, בראשן גוקו כמובן. לכן, אין זה מפתיע שלמרות העובדה שדרגון בול היא סדרה בדיונית, יש בקרבות שלה אלמנטים אמיתיים לחלוטין. בפוסט הזה אנחנו נתמקד בגוקו, כי הוא הדמות הראשית אחרי הכל, אבל הוא לא היחיד עם סגנון לחימה עם בסיס אמיתי.

 

סגנון הלחימה של גוקו מבוסס על מספר אומנויות לחימה: קרטה, ווינג צ'ון ו-וו-שו (סגנונות של קונג פו).

 

נתחיל בקרטה-

קרטה (יד ריקה) היא אומנות לחימה יפנית שהושפעה מהקונג פו, והתפתחה במאה ה-19 וה-20. בגרסה הנוכחית שלה, היא משלבת בעיקר מכות ותפיסות שונות, כמעט ללא הטלות. הבעיטות של גוקו, שלרוב מכוונות לראש ולעתים לגוף, אופייניות מאוד לקרטה וגם לטייקוואנדו. באומנויות לחימה אחרות, כמו מואי תאי, בעיטות לרגליים הן יותר נפוצות. כל זה מעיד על השילוב של קרטה אצל גוקו כשהוא נלחם.

 

נעבור לווינג צ'ון-

ווינג צ'ון הוא וריאציה מסוימת של קונג פו. ההגנה נמוכה יותר מבאגרוף למשל, והחסימות מתבצעות בעזרת ידיים ורגליים חזקות ויציבות. גוקו משתמש בעיקר בסגנון ההגנתי של ווינג צ'ון כדי לחסום מתקפות נגדו. סגנון כזה מצריך זריזות ומהירות תגובה טובה, 2 דברים שלגוקו בהחלט יש. חסימות מהירות אך חזקות בהחלט מאפיינות את גוקו לרוב, והן נלקחו מווינג צ'ון.

 

נסיים בוו-שו-

וו-שו הוא סגנון מודרני יחסית ומגוון של קונג פו, שמשלב תנועות אקרובטיות, מכות, הטלות שונות והיאבקות. למעשה זהו ספורט יותר מאמנות לחימה בפני עצמה, אך אלמנטים ממנה נלקחו לדמות של גוקו- המכות, התנועות האקרובטיות וגם מהלכי ההיאבקות שגוקו לעתים מבצע. כל אלו מסייעים להעשיר ולגוון את סגנון הלחימה של גוקו, שזקוק לכך בשל העובדה שיריביו משתנים כל הזמן.

 

לסיכום, אמנם זה נראה שהקרבות של גוקו הם חילופי מהלומות ומתקפות אנרגיה ותו לא, אך אם עוצרים ומסתכלים, ניתן להבחין שיש הרבה גיוון ועושר במה שהוא עושה.

מקווים שנהניתם לקרוא!


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
4.8 6 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
9 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

תודה על על המידע ועל הפוסט תמיד תהיתי מה זה בדיוק סגנון הלחימה של גוקו

גולדן פריזה

מה עם 4 פרקים של דרגון בול הירוס? מתי הם יעלו לאתר?

שכחתי את הכינוי שלי

ג'קי צ'אן זה אחד הכינויים של מאסטר רושי, לא? נראה לי שהוא השתמש בכינוי הזה בדרגון בול (המקורי) באחד הטורנירים. אפשר לומר בעצם שטוריאמה נפגש… קרא עוד »

היט הגדול

תעשו פוסטים כאלה על עוד דמויות

רני ביטון

תוכלו בבקשה לעשות מה הסגנון לחימה של וגיטה אולטרה אינסטינקט גוקו?

יונתן

תרשמו על סגנון הלחימה של פריזה