עשרת הפרקים הטובים ביותר של סון גוקו! [יום הגוקו 2023!]

היי חברים! זאילייס כאן בפוסט גדול ומרגש!

 

לכבוד יום הגוקו 2023, אנחנו נתנו לכם להשמיע את קולכם באינסטגרם ובדיסקורד שלנו ולבחור את עשרת הפרקים הטובים ביותר של סון גוקו!

GOKU DAY ICON
5 = גו | 9 = קו

 

האם זה אפשרי בכלל לבחור רק 10 פרקים לסאייני שליווה אותנו בכל אחד ואחד מהפרקים האלה והפתיע, ריגש והצחיק כל פעם מחדש?

סון גוקו
סון גוקו \ קאקארוטו

כמובן שלא, אבל הנה טעימה קטנה מתוך הבחירות הכי פופולריות שלכם!

 

– הפרקים מסודרים לפי זמן ההתרחשות בסדרה, ולא לפי הדירוג שלכם או שלי –

 

סון גוקו נגד פיקולו דאימאו

דרגון בול פרק 122

GOKU VS DAIMAO
"האם אני אמות? או אולי אתה!"

סון גוקו בן ה16, התמודד לבדו בקרב הגורלי והאחרון נגד השד הנוראי מכוכב נאמק – פיקולו דאימאו. אותו אחד שעצר לו את הדופק ואפילו הרג את גוקו לכמה דקות. למרות שלגוקו היה כוח די שקול אליו, דאימאו שיחק מלוכלך ואיים שיהרוג את חברו החדש של גוקו – טינשנהאן, במידה וגוקו ינסה לזוז. בסופו של דבר, אפילו עם יד שבורה, גוקו מצא את הכוח לנצל את הרגע הבודד בו דאימאו עשה טעות והתקרב אליו יותר מדי, הוא טען קאמהאמהא וכיוון אותו על האדמה כדי להטיס את עצמו אל עבר דאימאו באוויר ולפגוע בו באגרוף אחד עוצמתי שעבר דרכו, כשההילה של האוזארו שואגת לצידו.

איזה קרב! איזה רגש! ילד אחד כל כך עוצמתי שלא מפסיק להפתיע ביכולות הקרב שלו. הסיום היפייפה הזה של גוקו באגרוף נתן צמרמורת כל פעם מחדש. זה גם היה הקרב האחרון של גוקו הילד לפני שהוא עלה לשמי כדור הארץ, במסע בעקבות קאמי המסתורי. פרידה מצויינת מתקופת הזמן הזו של הסדרה.

 

 

גוקו זוכה בטנקאיצ'י בודוקאי

דרגון בול פרק 148

GOKU VS PICCOLO
"תתאמן ותתחזק עוד יותר, פיקולו. ואני תמיד אהיה צעד לפניך!"

הגיע גמר טורניר הטנקאיצ'י בודוקאי ה23, הטורניר שסגר מעגלים לכל כך הרבה דמויות וסיפורים שעברנו בדרגון בול הקלאסי. סון גוקו עומד להפסיד למאג'וניור (או פיקולו ג'וניור) הנוראי, כשהידיים והרגליים שלו היו שבורות לגמרי, וחור בחזה שלו השפריץ דם לכל עבר. לפיקולו כבר נמאס לגמרי מכל התכסיסים הגאוניים שגוקו הפגין מולו בקרב והחליט לחסל אותו סופית. כולם היו בטוחים שגוקו גמור, אבל הוא הופיע בשמיים בעזרת טכניקת הבוקוג'וטסו וטס להתנגש כל כך חזק בפיקולו ג'וניור שהוא עילף אותו, וזכה בנוקאאוט שהוא עבד כל כך קשה להשיג. הוא נותן לפיקולו סאנזו בין כדי לשמור על קאמי, וכדי להשאיר לו יריב חזק לעתיד. בסוף הפרק הוא וצ'יצ'י עוזבים על העננה יחדיו.

קרב כל כך טוב שזה מדהים שהוא יצא בכלל בשנות ה80. הפרק היה סגירת מעגל מדהימה למסע של גוקו בעקבות הנצחון הנחשק בטנקאיצ'י בודוקאי בו הוא הפסיד פעמיים בעבר. התנועות והטכניקות שגוקו ופיקולו החליפו היו גאוניות במהלך כל הקרב שלהם, והסיום הזה שמוכיח לנו שגם כשגוקו 99% מת, האחוז האחרון הזה נותן בראש.

 

 

עלייתו של הסופר סאיין האגדי

דרגון בול זי פרק 95 \ דרגון בול קאי פרק 47

GOKU SSSS
"עוף מכאן לפני שאני מאבד את השליטה העצמית שלי לגמרי!"

כשגוקו הפתיע את פריזה בגנקי דאמה שהוא טען בשקט מעל הראש שלו, החברים חשבו שזה נגמר, שפריזה הובס ואפשר לחזור הביתה בשלום, להמשיך את החיים, ואולי למצוא דרך אחרת להחזיר את יאמצ'ה, טינשן ושיאצו. אבל לגורל היו תוכניות אחרות… פריזה הופיע, פצוע וכועס מתמיד, בלי להסס הוא יורה לפיקולו בלב ומרים את קרילין לשמיים בטלקינזיס ומפוצץ את הבשר שלו. בשלב הזה, לגוקו כבר נמאס. הוא הרג את וג'יטה ואת פיקולו, שני יריבים שהוא מכבד והפך אפילו לחבר שלהם, ועכשיו את חבר הילדות שלו שעבר איתו מסע כה מופרך של אימונים, טורנירים והרפתקאות. גוקו עבר שינוי צורה, התעוררות שלא נראתה מעולם. הוא הפך לסופר סאיין האגדי שממנו פריזה פחד כל כך. ברגע הזה, פריזה נבהל, והתחיל להבין שהקרב הזה – הולך להיות האחרון שלו.

נו מה חשבתם שתהיה רשימת גוקו בלי הפרק הזה? חחח אל תצחיקו אותי. כולנו אהבנו לראות את גוקו מתעורר לזהב, מכפיל את העוצמה שלו פי 50 ומפרק לפריזה את הפרצוף העלוב שלו. לא חושב שיש עוד מה לפרט כי הפרק כבר אומר את שלו.

 

 

ההתעוררות שהרעידה את היקום! סופר סאיין 3!

דרגון בול זי פרק 245 \ דרגון בול קאי פרק 126

GOKU 3
"סליחה על ההמתנה. אני עוד לא רגיל לצורה הזו."

מאג'ין בו הנורא ובאבידי עושים צרות ברחבי כדור הארץ. וגוקו נקט צעד במטרה לעכב אותם ולתת לטראנקס הזדמנות להביא לבולמה את הראדאר של הדרגון בול. כדי לעניין את בו הילדותי, גוקו עבר שלב-שלב מהצורה הבסיסית שלו, לסופר סאיין 1, והציג גם את הסופר סאיין 2 שלו שהרשים את כולם והסביר מה קרה לעזאזל לגוהאן לפני 7 שנים. ואז הוא החליט ללכת אפילו מעבר, ושינה צורה לסופר סאיין 3. הטרנספורמציה הייתה כל כך ארוכה, רועשת ועוצמתית שהיא גרמה לאסונות טבע כמו רעידות אדמה, צונאמי ואפילו רוחות עזות, אבל לבסוף אף אחד לא נשאר אדיש למראה המפחיד שמלווה בעוצמה הבלתי נגמרת שגוקו שחרר.

בין צורות הסופר סאיין 1\2\3\4, זו כנראה הצורה האהובה עליי ביותר. הרעמה הגדולה, הפנים הרציניות, המראה המפלצתי בגבות שעברו מתחת לעור של גוקו, והברקים שמלווים אותו. התהליך של שינוי הצורה היה כל כך מדהים, ראינו את גוקו הופך לאוזארו ואז מתכווץ לתינוק… חוויה ויזואלית מדהימה!

 

 

הגנקי דאמה האולטימטיבי

דרגון בול ג'יטי פרק 63

MADA MADA SHINENENA
"אני עדיין לא יכול למות, ת'יודע."

סון גוקו נשאר לבדו מול יי שינג לונג (אומגה שנרון) העוצמתי, והדף את כדור המוות שלו כדי להגן על כדור הארץ. הוא שילם על כך מחיר כבד ונקבר בהריסות. בידיעה שסון גוקו מת, וג'יטה יצא להתמודד מולו לבדו ולהגן על הכוכב היחיד שנותר לו בפעם האחרונה. הוא הפציר בגוהאן, גוטן וטראנקס לברוח עם השאר ולנקום בשמו של קאקארוטו יום אחד, אבל הם סירבו והצטרפו לקרב. הארבעה יחדיו לא השתוו ל-יי שינג לונג, והפסידו במהרה. כש-יי שינג לונג עמד לחסל את וג'יטה, הוא התחיל לצחוק לו בפנים באמירה "הפסדת". לפתע גוקו קם מתוך התהום עם הגנקי דאמה האחרון, מלא בכוח ובתקוות של כל החברים שהוא רכש מכל הגלקסיות, שהיה כל כך חזק שהוא הצליח למחוק את יי שינג לונג סופית. גוקו לא הצליח להתאושש ונחשב כמת בסוף הפרק, אבל איכשהו שנלונג מזדמן בעצמו, מחזיר את גוקו לחיים ולוקח אותו על גבו לעולם אחר של עוצמה.

למרות שזה לא סיום קאנוני לדרגון בול, הוא חתיכת סיום מרגש. ובמשך לא מעט שנים הרבה צופים אפילו החשיבו אותו לסיום האמיתי, עד ליציאת דרגון בול סופר כמובן. הרגע הזה שגוקו קם עם הגנקי דאמה ווג'יטה פשוט הרגיש את זה ושמח – יש בזה משהו כל כך חזק שנכנס לעורקים שלי כל פעם מחדש.

 

 

התוכנית לאפס בני תמותה

דרגון בול סופר פרק 61

LOVEEE
"עכשיו אני ממש… ממש כועס!!!"

זאמאס ובלאק מסבירים על הכוחות שלהם, איך הם הרגו את כל הקאיושינים, השיגו את טבעת הזמן, הגוף של גוקו והגוף הבלתי מנוצח של זאמאס. לאחר מכן הם מספרים על תכנית "אפס בני תמותה", שמטרתה לחסל כל אחד שהוא… לא זאמאס למעשה. וג'יטה בלו וגוקו בלו נלחמים בהם מעט, וזמן קצר מכן בלאק מספר לגוקו מה היה גורל המשפחה שלו. הרגע שבו הוא גנב לגוקו את הגוף, רצח אותו, את צ'יצ'י ואת גוטן. עכשיו מגיע רגע השיא של הפרק, בו גוקו משתמש בכעס כעוצמה סאיינית לכוח הבלו שלו ומפרק את זאמאס ואת בלאק לבדו בברוטאליות. בלאק רק התחזק מהכעס של גוקו והמכות שהוא חטף, ופצע אותו קשות בעזרת מתקפת הDivine Lasso האייקונית שלו. להוסיף דובדבן על הקצפת, טראנקס מסיים את הפרק בצורת הסופר סאיין רייג' המסתורית והחדשה שלו.

הפרק הזה הוא בין הפרקים עם כמות ההצבעות הגבוהה ביותר! כולנו נהנינו לראות את הסופר סאיין אל סופר סאיין במיטב כוחו, אבל זה אפילו לא היה קרוב לשיא שלו (השיא האמיתי שלו מגיע בפרק 66)! קיבלנו הרחבה גדולה על הסיפור של זאמאס ובלאק, קיבלנו צורה חדשה של טראנקס וקיבלנו אנימציה ברמה גבוהה עם התקפה מיוחדת ואייקונית ביותר של בלאק – יש לפרק הזה הרבה תוכן ואקשן!

 

 

אות לבואו של האולטרה אינסטינקט

דרגון בול סופר פרק 110

INSTRA ULTINCT NISG
"מה עשיתי שם? אני לא בטוח בעצמי."

כולנו רצינו לדעת מה גורלו של גוקו והיקום השביעי, כשהוא נבלע לתוך הגנקי דאמה. לעומת זאת, ההתקפה הזו לא יכולה לפגוע באלה שליבם הוא טהור, ולכן היכולת הזו עטפה את גוקו, ונתנה לו לפרוץ דרך הגבולות שלו עם התעוררות חדשה שצבעה את עיניו בכסף. הוא נלחם בצורה שמעולם לא ראינו אותו נלחם בה, הוא המשיך להתפתח תוך כדי הקרב כשמוזיקה של אקשן התנגנה בעודו נלחם בג'ירן ומשאיר את כל הלסתות נפולות מצדם של האלים וכל הלוחמים על הזירה ומחוצה לה. האולטרה אינסטינקט הלהיב את כולם אבל לצערנו העוצמה שלו אזלה במהרה וגוקו כמעט ונפל מהזירה לבסוף, אם לא פריזה ש"החזיר לו טובה" על מה שקרה בנאמק.

הפרק ששבר את האינטרנט! כל אתרי הסטרימינג – קראנצ'ירול, פאנימיישן, ואפילו אנחנו – דרגון בול ישראל, לא עמדנו בעומס הצפיות שהיה בשרתים, מה שהפיל גם את הפורום שלנו "דרגון בול ארנה" (מי שזוכר אותו הוא מעריץ אמיתי!). החלק הכי דרמטי הוא שהפרק הזה יצא לצד פרק 109, אז כל העולם נשאר במתח עד שחרור השרתים כדי לגלות אם גוקו בכלל חי! איזו תקופת הייפ זו הייתה… 

 

 

אולטרה אינסטינקט! הפעם נסיים את זה!

דרגון בול סופר פרק 116

IM STARTING TO GET THE HANG OF IT
"אני מתחיל להתרגל ל… אולטרה אינסטינקט."

קפלה השחצנית יצאה בכוח מלא על גוקו המסכן שלנו שבקושי הספיק להתאושש מהקרב נגד ג'ירן (כאילו מה, עברו בדיוק 3 פרקים), והשאירה אותו בלי יותר מדי ברירות אלא לחולל נס פעם נוספת. הפעם גוקו הבין הרבה יותר איך האולטרה אינסטינקט עובד, והוא גם הצליח לדבר ולשלוט בו לפי הרצון שלו. מהרגע שהוא נכנס לעניינים, לקפלה לא היה אפילו שמץ של סיכוי מולו. היא ניסתה כמובן את המהלך הכי חזק שלה, אבל גוקו פשוט גלש מעליו בעזרת הקאמהאמהא שלו והעיף אותה מהזירה עם האנימציה הפסיכית ביותר.

אולטרה אינסטינקט פשוט לא מפסיק להדהים בתנועות שלו, הוא כל כך מגניב! כל פרק שלו מתלווה באותו השיר המדהים של אקירה קושידה, ובאנימטורים מובחרים ביותר עם אפקטים ברמה הכי גבוהה. לא משנה מול מי הוא ילחם בצורה הזו, זה תענוג לראות אותו בפעולה!

 

 

הנבחר ביותר: מאמץ אחרון מול ג'ירן הבלתי מנוצח!

דרגון בול סופר פרקים 129+130+131

GOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK
"זה הכוח שלנו, ג'ירן!"

בשלישיית הפרקים האלה, גוקו השתמש באולטרה אינסטינקט סיין שלו בצורה אפקטיבית יותר מתמיד, והוביל על ג'ירן בצורה מרשימה ביותר. ככל שהקרב התקדם, ככה גוקו הגביר את החום, ושבר את הגבולות שלו אפילו מעבר, כשהגיע לצורת האולטרה אינסטינקט האמיתי, כסוף השיער. הוא היה כל כך מהיר וחזק שכל אלי ההרס שנותרו ביציע עמדו לכבודו בגאווה ובהלם, איך בן תמותה מכוכב נידח התעלה מעליהם. בהמשך ראינו את הקרב הטוב ביותר בתולדות דרגון בול – גוקו אולטרה אינסטינקט נגד ג'ירן בכוחו המלא, שהיה באנימציה הטובה ביותר באנימה. ולבסוף כשהאולטרה אינסטינקט עזב את גוקו, התקווה שלנו חזרה כשפריזה ואנדרואיד 17 הופיעו ועבדו יחד עם גוקו כדי להפיל את ג'ירן, לנצח את הטורניר ולהחזיר את כל היקומים המחוקים. והפרק האחרון מסתיים בקלאש קלאסי של גוקו ווג'יטה בלו כמחווה לקרב הראשון שלהם בסאגת הסאיינים.

הרבה הגיבו "אולטרה אינסטינקט המושלם! הקרב האחרון נגד ג'ירן! גוקו ופריזה עובדים יחד!" אז למה לא שלושתם יחד, אה? איזה קרב מהמם זה היה. לכל אחד מהפרקים האלה מגיע פרס נובל על אנימציה ברמה של סרט לדעתי. הסיום הוא גם מושלם, גוקו לא נלחם באיזשהו אל או חייזר שחזק סתם כי הוא נולד ככה או שיש לו פוטנציאל חריג. הוא נלחם במישהו פשוט, כמוהו – ילד יתום אחד שגדל והתאמן כל החיים שלו, עבד קשה מאפס כדי להגיע לכוח שיש לו היום. ההבדל היחיד ביניהם – אחד התחזק לבד, והשני עם החברים שהוא אסף בדרך.

 

 

חזק אפילו יותר מזנו! סופר סאיין בלו אוניברסאלי!

סופר דרגון בול הירוס פרק 40

LOWKEY LEGEND
"פו, אני לא אתן לך לעשות מה שאתה רוצה."

פו שאב את ציפור הכאוס דוגידוגי, והשיג את הכוח ליצור יקום משלו, במחיר של השמדת כל השאר. הוא היה כל כך חזק שהוא פיצל את המיזוגים של גוג'יטה 4 לימיט ברייקר ושל גוג'יטה בלו אבולושן, ושלח את וג'יטה וזינו וג'יטה לצירי זמן אחרים, כדי למנוע מהם להתמזג שוב עם הגוקואים. גוקו בלו וזינו גוקו 4 איחדו כוחות כדי להלחם בו, בעזרתה של כרונואה הקאיושין של הזמן, אבל גם אז זה לא הספיק בכלל. לגוקו לא הייתה ברירה אלא לספוג את האנרגיה של עץ היקום לתוכו, והוא הפך זמנית ליישות החזקה ביותר שנראתה אי פעם בסדרה! הכוח שלו הספיק כדי להשתוות לפו ואפילו להתגבר עליו בעזרת קאמהאמהא עצבני ואלוהי. 

תאמינו או לא, לא מעט הצבעות גם לפרק הזה! ומה שלא תגידו, זו גם הבחירה האישית שלי. פו הוא הדמות השנייה האהובה עליי ביותר בדרגון בול והצורה הזו של גוקו כל כך יפה וכל כך חזקה שאי אפשר לתת לפרק האמנם קצר אך האדיר שלה לפספס את הרשימה הזו!

 

 

לגוקו יש כל כך הרבה פרקים מדהימים, ואפילו לא דיברנו על סרטים! תודה רבה לכל מי שהגיב באינסטגרם, בדיסקורד ושיהיה לכם יום גוקו שמח! אם הפרק שלכם לא הגיע לפוסט, אולי בפעם הבאה יהיה אחד של גוהאן… מי יודע?

 

עד אז, נתראה בפוסט הבא :)

 

 

שמחים לפרסם עבורכם,

~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
4.9 46 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
7 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

אלופים! תמשיכו לעלות תוכן מדהים, אהבתי ממש!!

רזיאל

יום גוקו שמח לכולם! תודה על הפוסט :D

שורי

שמע אחד הטובים.
אבל מה אם הקרב שלו אם בירוס אם הקמאהאמאהא או של היט יש יותר טובים.

גוקו

הפרק שגוקו מת ואז הוא וגוהן עשו קמהמה משותף והביסו את סל זה היה מדהים