ראיון חדש ובלעדי עם יוצר המנגה של דרגון בול סופר - טויוטארו! > דרגון בול ישראל - אתר מעריצי דרגון בול בישראל!
כרך הווליום הראשון של המנגה של סופר

ראיון חדש ובלעדי עם יוצר המנגה של דרגון בול סופר – טויוטארו!

Avatar
Asaf5

היי חברים, כאן אסף! והיום עם משהו קצת שונה מהרגיל, ראיון עם יוצר המנגה של דרגון בול סופר!
"מה?! רגע זה לא טוריאמה שכותב את המנגה?" "זה אומר שגם דרגון בול סופר זה פילר? כי זה מבוסס על מנגה שלא נכתבה ע"י טוריאמה!"
לפני כל השאלות, בואו נבהיר כמה דברים – לעומת דרגון בול/זי שהתבססו על המנגה 'דרגון בול' שיצר אקירה טוריאמה, כמו אנימות רבות שמבוססות גם הן על מנגות שונות, דרגון בול סופר [האנימה] לא מבוססת על המנגה, וגם ההפך – המנגה לא מבוססת כלל על האנימה.

אז איך הכל מתנהל?
אקירה טוריאמה כותב תסריטים עלילתיים לכל סאגה, ורושם באופן כללי מה קורה בסאגה, מההתחלה ועד הסוף, ומזכיר רק את הדברים החשובים שקורים בה. התסריט הזה עובר אל הצוות של טואי אנימיישן, שיוצר את האנימה, ואל הצייר [והמעריץ הענק של דרגון בול] טויטארו (Toyotarou). כל אחד לוקח את התסריט הכללי הזה ומוסיף לו עומק ופרטים, וזוהי הסיבה שהאנימה והמנגה שונים כל כך אחת מהשנייה, וזוהי גם הסיבה שאין דבר כזה פילר בדרגון בול סופר.

אחרי שהבהרנו את זה, בואו ניגש לדבר שעבורו הגעתם – הראיון עם טויטארו!

המנגה שלך מתפרסמת גם באנגלית עכשיו [מתורגמת ונמכרת בארה"ב ע"י VIZ, שתרגמה גם את כל המנגה של דרגון בול]. איך זה מרגיש להיות חלק מסדרה כה מוכרת מסביב לעולם כמו דרגון בול?
זה נפלא לעבוד על דבר כל כך גדול ומוכר בצורה בינלאומית. יש לזה ערך גדול למעריצים מסביב לעולם, אז אני מרגיש אחריות רבה ליצור משהו שלא יאכזב אותם. זה משהו שאני חושב עליו כל יום.

כרך הווליום הראשון של המנגה של סופר
כריכת הווליום הראשון של המנגה של סופר

אי פעם חשבת שתעבוד עבור Shueisha [החברה שאחראית על המנגה של דרגון בול] על סדרת ההמשך של דרגון בול? האם זה אי פעם היה המטרה שלך?
לא בדיוק. אני פשוט אהבתי דרגון בול. זה אף פעם לא עניין איפה העבודה שלי תתפרסם. אני פשוט המשכתי לצייר במשך שנים!

זה נשמע כאילו יש לך קשר מאוד צמוד עם אקירה טוריאמה. הוא נותן לך את הבסיס ואתה עושה שינויים. מה הדבר הכי מעניין בלעבוד איתו?
בכל חודש, אני יוצר תכנון למנגה עבורו לבדיקה, ואז הוא נתן לי הערות ומציע שינויים. כשאני עובד עם טוריאמה, יש חלקים רבים שהוא נותן לי להמציא בעצמי, אבל הוא מאוד מקפיד על דברים אחרים ותמיד מציין אותם עבורי כדי שאתקן. וכשהוא מתקן אותי, אני חושב "וואו, אני מניח שאני לא הבנתי לגמרי את הדרך בה הוא רואה דברים", אז התיקונים והפידבק שלו הם נכונים לגמרי ועוזרים מאוד. זה ממש כיף שאפשר להתקרב יותר לצורת המחשבה שלו.

מה הכי הפתיע אותך בעבודה איתו? קודם כל, בכנות, אני מופתע שהוא בסדר עם זה שמישהו כמוני ממשיך את העבודה שלו! דבר נוסף… אני חשבתי שטוריאמה יקפיד יותר על הסיפור, אבל הדברים שהוא בעצם מקפיד עליהם יותר הם הבדיחות והרגעיים הקומיים! אני יכול לומר שהוא ממש אוהב את החלקים האלו.

האם יש פרטים ספציפיים באמנות שלו שאתה ממש מעריץ ומתייחס אליהם הרבה?
אני ממש בטוח בלצייר את מה שטוריאמה יצר עם הדמויות והדקויות שלהן, אבל כשזה מגיע לרובוטים ו'מכה' [Mecha], זה דבר שאף פעם לא ניסיתי לחקות בעצמי, ואני הבנתי שאני ממש צריך ללמוד עליהם!

מתי התחלת לראשונה לקרוא את 'דרגון בול'?
אני חושב שזה היה כשהייתי בבית ספר יסודי. ההיכרות שלי לעולמו של טוריאמה הייתה 'ד"ר סלאמפ', ואז זה היה 'דרגון בול'. אז זה היה 'ד"ר סלאמפ', ואז האנימה של 'דרגון בול', ואז המנגה! אני הייתי בבית ספר יסודי, אז אין זכרונות מדויקים מאז, אבל הזכרונות הראשונות שלי הם על כמה שהייתי אובססיבי עם זה.

הייתה לך דמות מועדפת כשהיית ילד?
גוקו! והוא עדיין במקום הראשון.

ויש לך דמות מועדפת לצייר?
חבורת פילאף! הם קטנים אז אני יכול להזיז אותם כמה שאני רוצה, וההבעות הקומיות שלהם מאוד כיפיים לצייר!

יש לך קצת חופשיות בלהציע שינויים לעלילות של טוריאמה, אז מה השינוי הגדול ביותר שעשית?
ביסוד, אני לא חורג מנקודות העלילה הגדולות שטוריאמה מביא. לגבי העלילה שמגיעה מנקודה א' לנקודה ב', זה כתוב בדרך שטוריאמה החליט. אבל לגבי הפרטים בין הנקודות העלילתיות, אני חופשי למלא אותם בעצמי. סאגת טרנאקס בדרגון בול סופר תגיע לארצות הברית בקרוב [הכוונה לתרגום הרשמי של קראנצ'י רול, שכבר זמין בארה"ב] ובזמן שחשיפה מסוימת מתנהלת בצורה דומה במנגה, באנימה ובתסריט של טוריאמה, גם המנגה וגם האנימה מגיעות אליה בדרכים שונות, כל אחת מנצלת את היתרונות של המדיום שלה, אז אני מקווה שכולם נהנים להשוות ביניהם. החלקים שאני ממש רוצה שהמעריצים והקוראים יקראו הם הבדיחות הקומיות, בגלל שאני די חופשי ביצירה שלהם.

יש עליך לחץ למצוא את האיזון הנכון בין הדמויות החדשות לדמויות המוכרות והאהובות?
טוב, יש לך דמויות אהובות ע"י המעריצים, ואלה דברים יציבים שלא יכולים להשתנות וכולם אוהבים אותם. אז זה ממש קשה ליצור דמויות חדשות שעולות לרמה של הדמויות האהובות.

טויטארו בכנס New York Comic Con 2016
טויטארו בכנס New York Comic Con 2016

בין קבלת התסריט הראשוני והשלב האחרון, מה הדבר הכי קשה ביצירת המנגה?
מה שאני מקבל מטוריאמה הם, תרתי משמע, מילים על נייר, בלי ציורים או משהו. אז כשאני קורא את זה, אני צריך למלא את החסר בנוגע לדברים הספציפיים. אני חושב על אילו הבעות יהיו לדמויות, לאיזה כיוון הם מביטים כשהם אומרים משפט מסוים. פעמים רבות, טוריאמה-סנסיי לא נותן לי תגובות ספציפיות לפרטים שאני ממלא, אז אני משקיע רבות בהיבטים האלה, בידיעה שהפרשנות שלי זה מה שהקוראים יראו.

אני אשמח במיוחד אם טוריאמה היה פשוט יושב לידי כדי שאני אוכל לשאול אותו שאלות כל הזמן, אבל לחוסר מזלי, אני לא יכול.

מהי מערכת היחסים שלך עם האנימה של דרגון בול סופר?
ברגע זה, אני לא ממש מעורב בזה. אני חושב שבעתיד, אני אהיה מעורב יותר, אבל בנקודת זמן הזאת, אני זה שמקבל יותר מידע מהצוות של האנימה ממה שאני נותן להם. האנימה מתקדמת קצת יותר בעלילה מאיפה שאני, אבל בעתיד הקרוב אני אהיה מקדימה, אז המידע ילך חזרה אליהם. בלי קשר, אנחנו נמשיך לתמוך אחד בשני ככל שאנחנו מתקדמים.

אם לא היית מצייר את דרגון בול סופר והיית יוצר מנגה מקורית, מה היית יוצר?
אף פעם לא ציירתי משהו מקורי שלי! זה תמיד היה ספין-אופים של דרגון בול. אולי חשבתי על ליצור משהו מקורי, אבל וויתרתי על זה כמעט מיד.

האם יש מנגה מסוימת שנותנת לך השראה?
אני מקבל יותר השראה מסרטים! הציורים של טוריאמה קרובים יותר ללהיות סרט מאשר מנגה, אז אני אוהב סרטי אקשן עם גיבורי טוב-מול-רע ברורים. אני אוהב את סרטי דיסני ומארוול. אני ממש אוהב את פיקסאר.

בין כל הבדיחות במנגה, יש לך אחת מועדפת?
בעלילה המתקרבת של טראנקס, יש חלק בו המורה של טראנקס מסביר חלק מסויים וחשוב מהסיפור… ואני לא יכול לפרט יותר מזה! אז תחכו לזה.

קרדיטים:
ראיון – Anime News Network
תרגום – אסף

אז מה חשבתם על הראיון? רוצים שנתרגם עבורכם ראיונות נוספים עם צוות ההפקה מאחורי הסדרה האהובה?

צוות דרגון בול ישראל :)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0 0 הצבעה
דירוג
הירשם
התרע על
guest
27 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
גוקו

ראשון

אסף

שני , מידע נהדר! כל הכבוד אסף!!!!
ושבת שלום לכולם ,

יותם

תודה!!!

יותם

שלישי

hezi twina

תודה רבה אלופים וכן זה מעניין לדעת מה קורה איך יצרו מי עומד מאחורי הכל
תמשיכו

Majin vegeta

אז לפי מה שהוא אמר הסאגה הבאה תהיה קשורה לטראנקס הילד … אחד מהצוות יכול לענות על שאלה דחופה שלי בבקשה : האם זה וודאי… קרא עוד »

סון שי

תודה

BardockGirl

תודה רבה!

אסף, אתה עושה עבודה מדהימה!

itamar

יש אפשרות לתרום לאתר כסף???

אבישי פרייב

עשירי

רון

נדמה לי שדרגון בול סופר יהיה קצר כי הסאגות כל כך קצרות לעומת דרגון בול זי וזה בטח אומר שלא יהיו הרבה פרקים..

גוקו סופר סאיין רוז יותר חזק מבלאק

מתי תפרסמו באתר את הפרקים הבאים של דרגון בול הראשון???

matan4

וואו תודה ענקית על הראיון הוא היה ממש טוב שמחתי לקרוא אותו

Or

לפי הראיון המון פילרים לפנינו אם המנגה תעקוף את האנימה

עמית

זה ראיון ישן נכון? בגלל שהקטע שהמורה של טראנקס אומרת משהו חשוב, אני מניח שמתכוונים לקטע שהיא מסבירה הכל על מסעות בזמן

רועי סאמה

אני מקווה שיהיה לזה הרבה פרקים כמו לזי

אנונימי

חחחחח רועי סאמה…

Asi

תודה רבה אתם עושים עבודה מדהימה

נדב

אתם אלופים