דרגון בול ישראל - אתר מעריצי דרגון בול בישראל!

שכתובים משמעותיים בסיפור!

אסיף
Asifoku

שלום לכולם! כאן אסיף עם פוסט נוסף. היום נספר לכם על שכתובים ששינו את הסיפור של דרגון בול.


אז מה זה בעצם שכתוב?

הכוונה בשכתוב היא שמידע שהוצג או נמסר קודם בסיפור, משתנה, או מוצג מידע חדש שמשנה אותו. שכתובים מופיעים הרבה בעולמות תוכן שקיימים הרבה זמן, ולכן יש אותם גם בדרגון בול.

בואו נתחיל!

  1. פיקולו דאימאו והילדים שלו:

כאשר פיקולו דאימאו/המלך פיקולו וילדיו הוצגו לראשונה, הם הוצגו כשדים, ואף פיקולו דאימאו ובנו, פיקולו ג’וניור, לבשו בגדים עם המילה “שד” או מילים דומות. בנוסף, העובדה שאֶחיו של פיקולו ג’וניור נראו כמו מפלצות עזרה לקבע את המחשבה שהם שדים.

בדרגון בול זי, מקורם שוכתב. בקרב נגד וג’יטה ונאפה, פיקולו מגלה שהוא חייזר מכוכב הלכת נאמק, ושאביו הוא למעשה החצי הרשע של נאמקי, וקאמי הוא חציו הטוב, שהגיע לכדור הארץ לפני שנים רבות.

תוצאת תמונה עבור ‪king piccolo‬‏תמונה קשורה

2. כדורי הדרגון בול:

אחרי שדנדה הפך לשומר כדור הארץ, הוא שינה את כדורי הדרגון בול. בזכות השינויים, ניתן לבקש 3 משאלות, ולא רק אחת, אלא אם המשאלה הראשונה הייתה לחיות מספר גדול של אנשים, וניתן לשמור משאלה או שתיים ולא לבקש אותן מיד, לפרק זמן של 4 חודשים ולא שנה.

זהו למעשה שכתוב שמצמצם את המגבלות על הכדורים, דבר שעזר מאוד, שכן הנבלים שהופיעו לאחר מכן היו הרבה יותר חזקים, והיה צורך בכדורים חזקים יותר.

תוצאת תמונה עבור ‪the dragon balls‬‏

  1. חדר הזמן והנשמה:

במקור, בחדר הזמן והנשמה הייתה מספיק אספקה לשניים לשנה אחת בפנים, ובנוסף, דלת הכניסה יכלה להישבר. אחרי שהחדר נהרס, הוא נבנה מחדש, והמגבלות משתנות: שניים יכולים לשהות שם 3 שנים (3 ימים בחוץ), והדלת בלתי שבירה.

זהו שכתוב חשוב מאוד, שכן הוא ממשיך את הקו של לצמצם את המגבלות או “לחזק” דברים שמקדמים את העלילה, בהתאם לעלייה ברמות הכוח והסיכון בסיפור.

תמונה קשורה

  1. עגילי הפוטרה:

כאשר עגילי הפוטרה הוצגו לראשונה, הוסבר שהמיזוג שהם יוצרים הוא לנצח, והעובדה שוג’יטו התפצל בתוך בוו קושרה לקסם המשונה בתוכו.

בדרגון בול סופר, מוסבר שהמיזוג הוא לנצח רק אם אחד מהמתמזגים הוא קאיושין. אם המיזוג לא כולל קאיושין, הוא יימשך רק שעה, או פחות, אם משתמשים ביותר מדי אנרגיה, ואז אין אנרגיה שתאפשר את המיזוג.

זהו שכתוב חשוב, שכן הוא למעשה מסיר את הבעיה שהייתה קודם, ומקנה את האפשרות לא לחיות כישות אחת לנצח.

תמונה קשורה

  1. דרגון בול מינוס:

דרגון בול מינוס היא מנגה שמשכתבת את סיפור הגעתו של גוקו לכדור הארץ, והאירועים שקדמו לה. היא אמנם שנויה במחלוקת, אבל מנגה זו היא אחד השכתובים הכי גדולים ומשמעותיים שבוצעו בדרגון בול, ויש לה השלכות על הסיפור כפי שהוא סופר במקור, ובעצם על דברים רבים שנאמרו קודם.

תוצאת תמונה עבור ‪dragon ball minus‬‏


אלו השכתובים העיקריים, אך ברור שייתכן שיש עוד.

מקווים שנהניתם לקרוא!

שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

אסיף כנרי

אסיף

כותב תוכן ומעדכן מידע באתר. בן 20.

5
הגב

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Idansamaגולדן גוהןדרגון בול דיאסיףתומר סופר סיאה בל Recent comment authors
  הירשם  
חדשים ביותר ישנים ביותר דירוג
התרע על
תומר סופר סיאה בל
גולש

תודה חידש לי הרבה ואף פעם לא הבנתי מזה דרגון בול מינוס תוכלו להסביר יותר

Idansama
גולש
Idansama

זה נמצא בעמוד המנגות של האתר

גולשים באתר