דרגון בול דרגון בול זי כללי

12 עובדות מעניינות שאולי לא שמתם לב אליהן בדרגון בול זי!

ShayGohan

אלון פרנקו

AlonGoku

היי חברים, מה נשמע?
כאן שי ואלון והיום אנחנו עם 12 עובדות שאולי לא שמתם לב אליהן בדרגון בול זי, נדגיש שהעובדות מתייחסות לדרגון בול זי בלבד ולא לדרגון בול סופר/דרגון בול המקורי!
בלי יותר מדי דיבורים, ניגש לפוסט.


עובדה מספר 12: גוקו לא הורג (הרבה!)

במהלך דרגון בול, גיבור הסדרה – סון גוקו, שנלחם בכל כך הרבה קרבות במהלך הסדרה, כמעט ולא הרג יותר משתי דמויות בכל דרגון בול זי, כן, תופתעו לשמוע את זה.

בפעם הראשונה, גוקו הרג את יאקון, במהלך תחילת סאגת בו. יאקון היה מהצוות של באבידי שרצו להקים לתחייה מחדש את בו על ידי שאיבת אנרגיה מלוחמי הזי.

גוקו לחם מולו ובעצם נתן לו את מבוקשו, אנרגיה, אבל ברמה כל כך גבוהה עד שזה היה יותר מדי בשביל יאקון והוא התפוצץ.

השני היה כמובן, קיד בו, הנבל האחרון שמוצג לנו בדרגון בול זי. אותו גוקו הביס עם הגנקי דאמה העצום שיצר בעזרת האנרגיה שנתנו לו כל תושבי כדור הארץ.

ולא, גוקו לא הרג את פריזה, הוא לא הצליח, כנ״ל לגבי ראדיץ, אותו פיקולו חיסל ועוד רשימה ארוכה שבעצם במחשבה שניה גוקו לא חיסל אותם סופית, ובעצם לא הרג כמעט דמויות במהלך כל 291 הפרקים של דרגון בול זי.

עובדה מספר 11: טוריאמה שכח מהסופר סאיין 2!

כיוצר הסדרה, לאקירה טוריאמה יש הרבה על הראש. מעלילה מסובכת וארוכה בסדרה מתמשכת כמו דרגון בול זי, ל-להמציא עיצובים חדשים לדמויות ושינויים כאלה ואחרים, סאגות חדשות ועוד.

מסתבר שדרגון בול לפעמים זו עבודה קשה וגם אקירה טוריאמה ״נפל״. בריאיון הוא ציין כי הוא שכח אספקט מרכזי ביחסי הכוחות של הדמויות, את שינוי הצורה המזוהה עם גוהאן הנער: סופר סאיין 2.

הצורה, שגם ידועה כסופר סאיין שמתעלה על סופר סאיין אחד, לא הוצגה יותר מדי בסדרה, ורק בסאגת בו ראינו שגוקו משתמש בה בקרב עם וג'יטה, למרות שהקפיצה המרכזית והצורה שהוצגה הרבה יותר בסדרה בבירור הייתה סופר סאיין 3, שטוריאמה נשאל על כך הוא טען ״שכחתי ממנה״. (בריאיון)

מסתבר שגם טוריאמה עושה טעויות.

עובדה מספר 10: סופר סאיין נוצר מסיבות עיצוביות?

יוצרי מנגה משקיעים המון ביצירתם, משתמשים בציוד מאוד מושקע ועובדים שעות ארוכות על מנת לעשות את העבודה מצוינת, לפעמים יושנים מעט מאוד ונחים מעט מאוד זמן. זה לפעמים יכול להוביל לשינויים כאלו ואחרים בדמויות ועיצוביהן על מנת להקל בציורן ולהקטין את העומס, אפילו קצת, על יוצרי המנגה ועוזריהם.

וכך קרה לטוריאמה, כאשר במהלך הקרב של גוקו נגד פריזה, החליט לשנות את צבע שיערו של גוקו לבלונדיני (בצורת הסופר סאיין) על מנת להפוך את זה לקל יותר בשבילו לציור וכנ״ל לעוזריו.

ההחלטה העיצובית הזו, כפי שאתם יודעים, ״תפסה״ לזמן ממושך, במיוחד בדרגון בול זי, מה שממחיש איך שינוי קטן יכול לעבור דרך ארוכה ולשנות המון.

עובדה מספר 9: זה מעבר 9,000! (!It's over 9,000) – זוהי טעות?

סאגת הסאיינים בדרגון בול זי היא מקום הולדותו של אחד המשפטים האייקונים ביותר בתולדות דרגון בול, המשפט ״זה מעבר 9,000!״ (בתרגום חופשי) או בגרסתו האנגלית היותר מוכרת, !It's over 9,000, שנאמר על ידי וג'יטה לנאפה כאזכור לכוחו של גוקו שהדהים אותם.

למען האמת, הייתה כאן פאשלה קטנה. במנגה וגם בדיבוב היפני וג'יטה מצהיר כי כוחו של גוקו הוא מעבר ל-8,000, ולא המספר האייקוני 9,000 כפי שנאמר בדיבוב האנגלי. הסיבה לשינוי הזה היה בגלל שכאשר 9,000 נשמע יותר זורם במשפט, 8,000 פחות התאים ולכן הדבר שונה בדיבוב מאנגלית, העניין באמת תפס, אבל זו עדיין שגיאה.

עובדה מספר 8: קרב האלים מומן ממשלתית?

כשהסרט ה18 של דרגון בול זי (קרב האלים) יצא, הוא קיבל עזרה קטנה מלא אחרת מאשר ממשלת יפן בכבודה ובעצמה.

הסרט קיבל מין הממשלה היפנית כ-50 מיליון יאן (כסף יפני) ששווה בערך 638 אלף דולרים.

בניסיון לקדם את הסרט אישרה ממשלת יפן יוזמה של ארגון בשם UNIJAPAN, אשר מבקשת לתמוך בתעשיית הסרטים היפנית ברמה בין לאומית.

עובדה מספר 7: המדבב האנגלי של גוקו איבד את הכרתו כשצרח בהשתנות סופר סאיין 4?!

זה לא סוד שבסדרה כמו דרגון בול זי יש המון צרחות ובכללי גם בכל סדרות הדרגון בול הצרחות חוזרות על עצמן, למדבבים עצמם מדובר בדבר קשה מאוד להפיק את הצרחות הללו.

בריאיון ב-2013 חשף המדבב האנגלי של גוקו: שון שמל כי במהלך אחד משינויי הצורה הסאיינים הוא התעלף: השתנות הסופר סאיין 4 בדרגון בול ג'יטי.

שמל הסביר שהוא עבד שעות רבות בלי הפסקה והיה מאוד מותש והוא טעה בשיפוט של כמה אוויר הוא היה צריך לקחת על מנת לבצע את הצרחה של שינוי הצורה ובאיזה דרך עליו לצרוח וכתוצאה מכך איבד את הכרתו במהלך הצרחה.

דבר זה מובן מאוד, הרי לדבב את גוקו, דמות ראשית שצורחת לא מעט במהלך סדרות הדרגון בול זה בוודאות קשה מאוד, גם לשון שמל.

עובדה מספר 6: בדרגון בול עד כה היו 187 קרבות! (לא כולל דרגון בול סופר)

במהלך דרגון בול ודרגון בול זי היו לא מעט קרבות, שכן זה בהחלט מאפיין את האנימה אפופת האקשן דרגון בול, מהקרבות של גוקו הילד בטנקאיצ'י בודוקאי ועד לקרבות העצומים בדרגון בול זי: נגד סל, פריזה ובו.

זה בהחלט נדיר לראות סדרה כל כך ארוכה שמצליחה להחזיק קרבות ברמה כל כך גבוהה ולגרום למעריצים לרצות עוד ועוד קרבות כל הזמן.

ונמשיך ונציין שהמספר העצום הזה כלל לא כולל את דרגון בול סופר, פשוט מדהים!

עובדה מספר 5: 30 שנות דיבוב:

לפני ששון שמל (המדבב של גוקו) התפרסם מהדיבוב של גוקו בדרגון בול זי מדבבת מפורסמת אף יותר מאשר שון שמל והיא כמובן מאסאקי נוזאוואה, אשר דיבבה את קולו של גוקו מתחילת דרגון בול ועד עכשיו.

מעל 30 שנים של דיבוב קול של דמויות. בנוסף לקולו של גוקו, היא גם מספקת דיבוב לדמויות אחרות בסדרה, כמו: גוטנקס, וג'יטו, גוטן, גואהן ואפילו בארדוק. נוזאוואה היא לא פחות מאשר מדבבת של אגדות ביפן.

לעתים קרובות כמו במקרה ביפן, רוב דמויות הגברים באנימות מגולמות למעשה על ידי נשים. למשל נארוטו אוזומאקי השמיע את קולו ג'ונקו טקאוצ'י בנארוטו, למעשה מי שדיבבה את פיקאצ'ו היא איקו אוטאני.

מאסאקי מחזיקה בשני שיאי גינס, הראשון עבור הדיבוב הארוך ביותר באנימה, ושיא הגינס השני ניתן לה כאשר דיבבה בהרבה משחקים של דרגון בול במשך מלמעלה לשני עשורים.

כיום גם בגיל 80 היא אינה מראה סימנים של האטה.

עובדה מספר 4: הסמלים על החליפה של גוקו מייצגים את המאמנים שלו:

במהלך דרגון בול זי על חליפת הקרב של גוקו סימנים כאלו ואחרים ביפנית (קנאג'י) מהצד הקדמי והאחורי של החליפה.

הסימנים/סמלים הללו ששונו כמה פעמים במהלך הסדרה מביעים בחלקם משמעות כזו או אחרת:

הסמל הראשון, סמל הצב מהחליפה שנתן מאסטר רושי לגוקו, הסמל הזה משתנה רק לאחר שגוקו מתאמן עם קאיו סאמה בסאגת הסאיינים ואולם הסמל מקדימה נשאר סמל הצב אך מאחורה משמעות הסמל היא: מלך העולם – בתרגום חופשי. (קאיו סאמה.. איזה שובב)

ורק לאחר הקרב של גוקו בנאמק הסמל משתנה בפעם האחרונה בדרגון בול זי לחוכמה והארה, ונעלם בסאגת סל והאנדרואידים ככל הנראה על מנת לחסוך זמן בציור.

בדרגון בול סופר הסמל משתנה לסמל של וויס.

עובדה מספר 3: סל לא היה הנבל הראשי בסאגת סל והאנדרואידים מההתחלה:

סאגת סל והאנדרואידים מוכרת כאחת הסאגות הטובות בדרגון בול זי וסל מוכר בתור נבל מצוין שהמון אהבו. בסאגת סל הכרנו דמויות מגניבות כמו: טראנקס העתידי ועוד.

עם זאת, סל לא היה מתוכנן להיות נבל בסאגה הזאת, אלא אנדרואיד 19 ודוקטור ג'ירו. עורכיו של טוריאמה לא אהבו את הרעיון של האיש הזקן והאנדרואיד להיות הנבלים וביקשו ממנו לשנות זאת, הוא ניסה לשלב את אנדרואיד 17 ו-18 כנבלים ועורכיו של טוריאמה עדיין לא היו מרוצים עד שהוא יצר את הנבל סל ורק אז עורכיו של טוריאמה היו מרוצים מהנבל.

סוגים כאלה של החלטות מראים לנו שעבודה טובה של עורכים יכולה לשנות את כל העלילה של הסדרה לטובה, ובאמת זו דוגמה מצוינת לכך.

עובדה מספר 2: ה-9 למאי – יום הגוקו:

בתאריך ה-9 במאי שהוכרז כיום הרשמי ליום גוקו ביפן, אם כי זה לא עוצר מעריצים אחרים בכל העולם לחגוג את זה, למה בדיוק התאריך הוא ה-9 במאי?
הסיבה לכך היא המספרים ביפנית כאשר שמו של המספר החמישי ביפנית הוא "גו", ושמו של המספר התשיעי הוא "קו", כתוצאה מכך, החג הוא קצת משחק תרבותי, אבל זה עובד בכל זאת. ההחלטה ליצור את יום גוקו הייתה ביוזמת "טואי אנימיישן", אשר פנו לאגודת יום השנה היפני כדי שתאריך זה יהיה מוכר. באותו אופן כמו ה-4 במאי הוא יום למלחמת הכוכבים, 9 במאי הוא יום לחגוג את כל ההישגים של גוקו ואת דרגון בול בכלל.

עובדה מספר 1: גוקו נגד פריזה? הקרב הארוך ביותר!

קרבות מסוימים בדרגון בול זי נמשכים לעיתים לא מעט זמן, אבל תהיו בטוחים שאף אחד מהם לא ארוך כמו הקרב בין גוקו לפריזה על כוכב נאמק, אשר מוכר כ-״קרב הכי ארוך בתולדות האנימה״ (תקנו אותנו אם אנחנו טועים?) בזמן מדהים של כ-3 וחצי שעות!

בקרב היה הכל, השינוי של גוקו מהצורה הבסיסית לצורת הסופר סאיין, הנאמקים עצמם, השמדת כוכב נאמק, הנקמה בשביל קרירין ועוד המון דברים אחרים מדהימים, באמת שאפו על הקרב הזה ליוצרי הסדרה.


הייתם רוצים לראות עוד תכנים כאלה? עוד עובדות מגניבות?
נשמח לשמוע את התשובות שלכם בתגובות!

אנו מודים לאתר CBR.com על הכתבה המעניינת אותה תרגמנו, קישור לכתבה כאן.


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל

על הכותב

שי

29
הגב

avatar
22 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
kefla ssgssאליס נעהYarinDBZOriAlgazielשי Recent comment authors
  הירשם  
חדשים ביותר ישנים ביותר דירוג
התרע על
Ooo
גולש
Ooo

הקרב של גוקו ופריזה היה 4 שעות

ישראל
גולש
ישראל

יש הרבה עובדות שלא ידעתי תודה רבה

וג'יטו
גולש

ראשון

משה
גולש
משה

אהבתי

מתה על דרגון בול❤❤❤
גולש
מתה על דרגון בול❤❤❤

ראשונה וגם חלק מהעובדות ידעתי אבל גם חלק לא טוב שעשיתם את הפוסט הזה עכשיו אני יודעת עוד דברים על דרגון בול תמשיכו כך

Android22
משתמש כבוד

עבודה מעולה! מצחיק לחשוב כמה הסדרה הזאת השפיעה ברחבי העולם, אין ספק שזה הקסם האישי שטמון בה. האמת, שאפילו לי חדשתם כמה דברים (כמעט ולא… קרא עוד »

קאיושין סמה
גולש
קאיושין סמה

וואאווו לא ידעתי כמעט כלום. תודה לך!!

pro
גולש
pro

עבודה טובה נהנתי ליקרוה אכול

Goku SSJ2
גולש
Goku SSJ2

תודה רבה!! חידשתם לי המון, אשמח מאוד לראות עוד עובדות כאלו.

וג'יטו בלו
גולש
וג'יטו בלו

בבקשה תעלו תכנים נוספים מהסוג הזה!

GokuSaiyanBlue
גולש

ידעתי הכל 🙂 אחלה של פוסט

מאג׳ין ווג׳יטה
גולש
מאג׳ין ווג׳יטה

יש עוד עובדה ממש מעניינת… גוקו יכול לקרוא מחשבות! בסאגת פריזה על כוכב נאמק רואים כשגוקו הגיע מאוחר קרירין רצה להגיד לו מה קרה עד… קרא עוד »

יוראל
גולש
יוראל

כשגוקו הפך לסופר סאיין פריזה ירה על כוכב נאמק ואמר שאחרי 5 דקות הכוכב יתפוצץ עברו כמה שעות במקום 5 דקת

יפתח שם טוב
עורך

פוסט מעולה אחים שלי

אביתר
גולש
אביתר

תודה שי חידשת לי כמה דברים יא תותח, תודה על ההשקעה
אשמח לעוד פינות כאלה מלך =)

רועי
גולש
רועי

הי אני רועי ואני מעריץ כל כך גדול של דרגון בול ויש לי שאלה למה קוראים להשתנות דל הסאינים אוזורו???

Kamhamha
גולש
Kamhamha

מתי אתם מוציאים פינת השבוע שוב?

רק שתדעו
גולש

הקרב של גוקו ופריזה הייתה 4 שעות אבל הסאגה 3 שנים…

אופק
גולש
אופק

לא הקרב בין גוקו לוג'יטה בסאגת הסאיינים נמשך כמעט יום שלם, ולכן הוא הקרב הארוך ביותר!

OriAlgaziel
גולש
OriAlgaziel

תעשו פוסט על האנימה החדשה שהולכים להוציא על דרגון בול הירוס

אליס נעה
גולש
אליס נעה

עוד עובדה שבפרק הראשון של דרגון בול זי המוזיקה מזכירה את המומינים

kefla ssgss
גולש
kefla ssgss

אני ידעתי חלק מהעובדות אבל חלק לא ידעתי תודה על המידע