3 קריצות למעריצים/שבירות של הקיר הרביעי בדרגון בול!

[avatar user="JohnnyGod" size="100" align="center"]JohnnyGod[/avatar]

אהלן חברים! מה קורה?

כאן יונתן! והיום אני אביא לכם פוסט שעוסק בשבירת הקיר הרביעי בדרגון בול!

ככל הנראה, אתם תוכלו למצוא עוד רגעים כאלו – ויותר משאמח אם תשתפו אותם בתגובות!
אלו שלושה רגעים שאני אישית אהבתי את הקומדיה והטון שהם מוסיפים, ולכן בחרתי בהם.

אז למה אנחנו מחכים?! בואו נתחיל איתם!


חלק מכם כנראה חושבים עכשיו: על מה הוא מדבר בכלל? מה אלו בכלל שבירות הקיר הרביעי?

אז בואו נתחיל בהסבר קצר על הקיר הרביעי ועל שבירתו.

אז, מה זה הקיר הרביעי?

הקיר הרביעי הוא מושג המתאר מעין קיר דמיוני, גבול, המפריד בין השחקן לבין הקהל. משמע, הקיר הרביעי הוא מעין מראה חד צדדית שמאפשרת לצופים לראות את השחקן, אך השחקן לא יכול לראות את הצופים.

לפי הגדרת הקיר הרביעי, אתם יכולים להסיק ששבירת הקיר הרביעי מתארת מצב שהשחקנים מודעים לזה שצופים בהם, ושלמעשה הם חלק מסדרה או מסרט. אחת הדוגמאות הקלאסיות לשבירת הקיר הרביעי היא הסדרה "הפיג'מות", בה הדמויות מדברות למצלמה באופן קבוע ומודעות לגמרי שהן חלק מסדרה.

לאחר שהבנו מה זה הקיר הרביעי, נעבור לחלק שחיכינו לו – פעמים שהוא "נשבר" בדרגון בול ועוד כמה פעמים שהן ״קריצות״ למעריצים!

מס' 1 – גוהאן פונה לצופים:

בפרק 205 של דרגון בול זי, גוהאן מודיע לקרירין שגוקו יגיע לטורניר הטנקאיצ'י בודוקאי הקרוב, ויחזור לחיים למשך יום אחד. כאשר קרירין מגיב, גוהאן מסתובב, מסתכל על הצופים ואומר: "למי שלא מזהה – זה קרירין. כשהוא הפסיק להילחם, הוא הפסיק לגלח את הראש."

Screen Shot 2018 11 27 at 14.50.48

מס' 2 – בירוס מדבר על אנימה:

באחד הפרקים הראשונים של דרגון בול סופר, בירוס שואל את וויס כמה זמן ייקח להם להגיע לכוכב של קאיו סאמה, ווויס אומר לו שזה ייקח 26 דקות ו־44 שניות. בירוס מופתע מאוד מהזמן ואומר שהוא יכל לראות פרק של אנימה בזמן הזה. טוב, זו לא לגמרי שבירת הקיר הרביעי – אבל קריצה די נחמדה למעריצי האנימה!

Screen Shot 2018 11 27 at 15.11.52

מס' 3 – וג'יטה אומר שאראלה היא דמות קומיקס:

באחד מהפרקים בין הסאגות של דרגון בול סופר, יש פרק בו מופיעות דמויות מסדרת המנגה ד"ר סלאמפ, אותה כתב גם כן יוצר הסדרה, אקירה טוריאמה. כאשר וג'יטה בועט באראלה על מנת להביס אותה, היא חוזרת בתוך רגע מהצד השני של כדור הארץ. ברגע זה, וג'יטה אומר לעצמו: "איך היא הקיפה את כדור הארץ מהר כל כך?! היא ללא ספק דמות מגוחכת מאיזה קומיקס (תרגום למנגה)."

בהמשך הפרק, וג'יטה אומר לאראלה שהיא שוברת את חוקי הפיזיקה ואת חוקי הקומיקס. כמובן, הקריצה למעריצים של היצירות של טוריאמה היא ברורה. משעשע? בהחלט.

Screen Shot 2018 11 27 at 15.20.02


זה הכל! מכירים עוד קריצות/שבירות?
רשמו לנו בתגובות!

שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
4 1 הצבעה
דירוג
הירשם
התרע על
guest
31 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
dragon kid

ראשון

Goten

מתי פינת הציור?

נחמן

גדול באמת

נאטסו

היי חברה היה קטע של שבירת הקטע הרביעי באנימה פיירי טייל (נראלי בעונה הראשונה) כשנאטסו אמר שהוא הביס מישהו ואז לוסי צועקת עליו: "אתה יודע… קרא עוד »

Gohan

הייתה במנגה עוד פעם בה גוקו מנסה לשכנע את גוהאן לבקש מוידל שתתן לקאיו הזקן לגעת בה ואומר לגוהאן שהוא לא רוצה לצאת שוביניסט ושהרבה… קרא עוד »

Noel_mermaid_princess

שלום דרגון בול ישראל

Airielm

בדרגון בול הרגיל גאקי צאן דיבר משהו כמו: אנחנו לא באנימה דרמתית זה אנימה קומית.

יובל לוי

רק שתדע שביפן אנימה משמעו משהו שכשור לאנימציה(כלומר אפילו סדרת אנימציה אמריקאית נחשבת כאנימה ביפן) אך בשאר העולם אנימה זו סדרת אנימציה יפנית(שמקורא ביפן ושיוצריה… קרא עוד »

יובל לוי

שחכתי לציין שכתבתי את התגובה של "מה זה אנימה ביפן" בשביל לומר שבחלק של בירוס יכול להיות שהתקבנו לומר שבירוס הולך לצפות בסדרות מצוירות ולא… קרא עוד »

יובל לוי

בולמה אמרה בעבר בדרגון בול המקורי לשני גברים "אתם עומדים לעשות לי דברים ממש סוטים שאסור להראות באנימה הזואת"

12345ssr

דרגון בול זה יותר מידי סוטה יחסית לאנימציה של קרבות וכו'…

נסיך הזאבים

מצאתי פעם נוספת של שבירת הקיר הרביעי, גם בפרק 69 של דרגון בול (עם אראלה), דוקטור נורימאקי (הרוח) בא לכיוון בירוס ואמר לו "אתה שם,… קרא עוד »

דן

יש בדרגון בול המקורי. מתי שהמסטר רושי נילחם נגד גוקו הוא אמר "ביזמן הפרסמות אני יחשוב על תוכנית להביס אותו" ובפעם השניה שמסטר רושי קרא… קרא עוד »

Shadow

תעשו אחד יותר ארוך

נסיך הזאבים

מצאתי עוד פעם, כשגוטן וטראנקס הצליחו להתמזג נכון במנגה (כרך 32, 480, 149), קרירין אומר "רק רגע, אקירה טוריאמה מרמה! הוא העתיק את הציור מהפעם… קרא עוד »

Goten

מה זה פוקימון ישראל?
ולמה זה רשום בתחתית של העמוד
איפה שרשום פיוז'ן קון דרגון בול שופ וסאיין וי או די

goku

מישהו כאן רואה seven deadly sins?
או שכולם כמו מי שהייתי שנה שעברה ולא רואים שום דבר אחר חוץ מדרגון בול

nail

ג'קי צ'אן אמר שהוא יחשוב על אסטרטגיה נגד גוקו בזמן הפירסומות

חסוי

שכחת לציין שהמושג "קיר רביעי" נקרא כך בגלל שבסדרות מסויימות שמתרחשות באולפן קבוע, תמיד יש אותה התפאורה, וקיר אחד שלעולם לא מופיע, שבו בעצם כל… קרא עוד »