7 רגעי השיא של וג'יטה בדרגון בול זי!

שלום לכולם! כאן הילה פעם נוספת, והפעם עם פוסט שמציג את 10 רגעי השיא של וג'יטה, לאורך כל עונות הדרגון בול. אספתי לפוסט אחד את  כל הרגעים שהדמות של וגיטה "עושה" אותם מדהימים. יש לכם רעיונות לתוספות? רגעים שפספסתי? רגעים יותר מתאימים? רשמו לי הכל בתגובות! אני אשמח להיזכר בעוד רגעים מעולים.

הרגעים שבחרתי עולים לי לראש בכל פעם שאני חושבת על דרגון בול. אין לי ספק שלולא עבודת הכתיבה המצוינת שטוריאמה השקיע בדמות של וג'יטה, הם לא היו מתקרבים לכך. אני כבר לא יכולה לחכות, שאתחיל עם הפוסט?


רגע מס' 1: וג'יטה מקריב את עצמו

זמן ההתרחשות: במהלך סאגת מאג'ין בו, לאחר בקיעתו וניתוקו משליטתו של באבידי.

תיאור הרגע: כאשר וג'יטה חשש לשלום קרוביו והעולם, הוא בחר שלא לשתוק, ולהקדיש את זעמו לטובת התפרצות אנרגיה אדירה, שתשמיד את מאג'ין בו וכל מה שבסביבתו – כולל אותו. מתוך הידיעה הזו, וג'יטה ממשיך ומקריב את עצמו – למען כדור הארץ, למען כולם. בכך, בפעם הראשונה התעלה וג'יטה על גאוותו ושחצנותו. רבים מאיתנו התאהבו בוג'יטה ברגע הזה.

למה בחרתי ברגע הזה: טוב, בחרתי בו מפני שברגע הזה וג'יטה התעלה על הגאווה שלו בצורה האצילית ביותר. הוא העדיף לדעת שיקיריו בטוחים, במקום לדאוג לעצמו. קשה לי לדמיין את וג'יטה האנוכי שהכרנו בתחילת דרגון בול זי בכלל מעלה זאת על דעתו, ולפיכך הרגע הנ"ל בהחלט ראוי לפוסט.

רגע מס' 2: וג'יטה מודה שגוקו הוא הסאייני החזק ביותר

זמן ההתרחשות: במהלך סוף סאגת מאג'ין בו, וג'יטה חסר כוחות ומפסיק להילחם בקיד בו. גוקו החל להילחם במקומו, בעוד וג'יטה מביט במתרחש מהצד. לפתע, וג'יטה מתחיל ב־"נאום מספר אחת" המדהים שלו!

תיאור הרגע: מדובר ברגע משמעותי ביותר לדמות של וג'יטה – וויתור על החלום להתעלות על גוקו. עצם האמירה הזו "שברה כל מוסכמה" בנוגע לדמותו, ובגלל זה היא זכורה כל כך עד היום. וג'יטה עזב את זירת הקרב פיזית, אך גם מטאפורית, כשפינה את הבמה לגוקו.

למה בחרתי ברגע הזה: בעיניי, הרגע הזה כה מיוחד כי בו וג'יטה מבין לראשונה את מה שמניע את גוקו להילחם: שלום אהוביו, ולא הניצחון המוחלט בקרב. ההבנה הזו יוצרת תחושה של גאווה בוג'יטה מצידנו, הצופים, למרבה האירוניה.

רגע מס' 3: וג'יטה מעכב את בו בזמן שגוקו צובר כוחות

זמן ההתרחשות: פעם שלישית בסאגת בו (גלידה!). בקרב נגד קיד בו, וג'יטה מנסה לעכב את קיד בו, בזמן שגוקו מנסה לצבור כוחות כדי להמשיך בקרב.

תיאור הרגע: גוקו נלחם בקיד בו במהלך זמן ממושך. כמובן שבשלב מסוים נגמרה לגוקו האנרגיה, והיה עליו לצבור כוחות במנוחה. למזלו, וג'יטה נחלץ לעזרתו על אף שלא היה לו אף סיכוי ריאלי להביס את מאג'ין בו.

למה בחרתי ברגע הזה: טוב, אני מאמינה שכנראה ניחשתם את הסיבה. גם כאן, ההקרבה והמוכנות של וג'יטה להמשיך להילחם, על אף הפגיעה הקטלנית בעצמו מדהימה – לוחם גאוותן כמו וג'יטה הסכים לשמש לא יותר מהסחה, שק חבטות למען גוקו והישרדות היקום. יתרה מכך, וג'יטה לא מעז לוותר גם כשהוא ספוג בדם, פצוע וכמעט גוסס.

רגע מס' 4: וג'יטה משמיד את אנדרואיד 19

זמן התרחשות: סאגת האנדרואידים וסל, כאשר אנדרואיד 19 מנסה לשאוב את האנרגיה של וג'יטה דרך ידיו.

תיאור הרגע: וג'יטה, שרק לפני רגע התגלה כסופר סאיין, כבר הבין כיצד #19 שואב אנרגיה. וג'יטה מיקד את כוחו על הידיים של אנדרואיד 19 כדי למנוע ממנו להמשיך במעשיו. לאחר כמה שניות, הוא תלש את ידיו, ואיים עליו רק כמו שוג'יטה יודע לעשות: "האם מכונה שכמוך מרגישה פחד?"! לאחר שניסה לברוח, וג'יטה הנחית את המכה הסופית: כדור אנרגיה בעל כוח עצום שפוצץ אותו לחתיכות.

למה בחרתי ברגע הזה: בחרתי בו מכיוון שברגע הזה האכזריות של וג'יטה התגלתה בצורה נפלאה בעיניי. נכון, ידענו שוג'יטה לא נחמד (בלשון המעטה), אך הביצוע של הסצנה, הלחימה האדירה של וג'יטה באנדרואידים והאיום האישי – "קלעו" בול לליבי! אחד הרגעים שבהם אמרתי "וואו!".

רגע מס' 5: שינוי צורה לאוזארו

זמן התרחשות: אי שם בעבר בקרב של גוקו נגד וג'יטה (כמה עברנו מאז, מה?), וג'יטה נחלש ומחליט לירות כדור אנרגיה לבן למרכז השמים… מהלך נואש? טוב, כשוג'יטה התחיל להתשנות לאוזארו… היה לנו ברור שלא!

תאור הרגע: באמצע הקרב, וג'יטה חלש וכך גם גוקו כשרוב עצמותיו שבורות. אף על פי כן, לוג'יטה נותר "אס אחרון בשרוול": צורת האוזארו, בזכות הזנב שלו יש ולגוקו אין. וג'יטה יורה כדור אנרגיה שמדמה את הירח, לאט לאט גופו משנה צורה לאוזארו – הקרב המשמעותי הראשון שאנו ראינו בצורה הזו! כבר כאן, ניתן להבין עד כמה וג'יטה עקשן, גאוותן, שירצה לנצח בכל מחיר את מי שהוא רואה נחות ממנו.

למה בחרתי ברגע הזה: מלבד שהרגע מסמל את גאוותו של וג'יטה ואת חוסר יכולתו להפסיד, הוא גם מראה לנו צורה מאוד מפחידה שכבר ראינו בעבר אצל גוהאן אך לא בזמן לוחמה. הרגע הזה עוצמתי משום שאנו רואים כמה אכזרי וג'יטה יכול להיות אך גם חוזים בשנית בעוצמתה האדירה של הצורה הזו.

רגע מס' 6: !It's over 9,000

זמן ההתרחשות: סאגת הסאיינים – גוקו סוף סוף חוזר מעולם המתים ומדהים את וג'יטה ונאפה עם כוחו.

תיאור הרגע: וג'יטה מודד את רמת הכוח של גוקו בעזרת הסקאוטר, ומגלה תוצאה לא ייאמנת – מעל 9000! (טוב, למען האמת 8,000… דיברנו על זה בפוסט כאן). התוצאה מרתיחה את וג'יטה, שפשוט נמצא בהכחשה ובזעם שגורמים לו לשבור את הסקאוטר. אולם, עמוק בפנים, הוא יודע שהתוצאה מדויקת והסקאוטר לא פגום: זוהי הגאווה שלו שמונעת ממנו להודות בכך. העובדה שבעיניו לא תיתכן: כיצד לוחם נחות משתווה ללוחם עלית שכמוהו? לא מתקבל על הדעת! וג'יטה מדגים זאת בדרכו האכזרית. נכון, ברגע הזה וג'יטה לא עושה פעולה כל כך מרחיקת לכת, אולם נראה שהרגע הזה תפס בעוד איך ונטמע בזיכרון של כל אחד ואחד מהמעריצים.

למה בחרתי ברגע הזה: בחרתי ברגע הזה בעיקר מכיוון שאנות המעריצים, הרגשנו שמחה על ההישגים שגוקו הישג, כאילו "התקדמנו" איתו במסע האימונים שלו עם קאיו-סאמה – ועכשיו, אנו קוצרים את "הייבול". וזה… עושה את הרגע הזה כל כך אייקוני! מעבר לכך, אין באמת שום סיבה מיוחדת, ולכן הוא במקום השישי בלבד.

רגע מס' 7: סופר וג'יטה

זמן התרחשות: במהלך הקרב נגד סל, וג'יטה מגביר את רמת הכוח שלו ו… סופר וג'יטה נולד!

תיאור הרגע: וג'יטה מגביר את רמת הכוח שלו, ומנפח את והשרירים. אולם, על אף שהוא גאון לחימה, הוא פספס פרט אחד: המהירות שלו נפגע בצורה איומה כתוצאה מהמהלך. כתוצאה מכך, נסיך הסאיינים האהוב עלינו ספג הפסד צורב (ואולי מחשל) בקרב שלו עם סל.

למה בחרתי ברגע הזה: נכון, אין לוג'יטה הישג מיוחד בקטע, ואולי להפך… הוא נכשל בו. ובכל זאת, יש סיבה שבחרתי להכניס אותו לרשימה: ברגע הזה, וג'יטה הגיע לשינוי צורה מסוים שלא ראינו אצל גוקו לפני כן – הוא היה הראשון! (גם אם בסוף התברר שגוקו "ויתר" על הצורה מרצון). לפיכך, ה־"הישג" שנראה לי באותה התקופה העפיל על הכישלון הסופי וחרט את הרגע הזה בזכרוני. ומשם, הוא הגיע גם למקום האחרון ברשימה הזו!

מקווה שנהנתם מהפוסט! אשמח לשמוע בתגובות אילו רגעים הייתם משמיטים/מוסיפים. הייתם רוצים לראות פוסטים נוספים? רשמו לי בתגובות!


שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
0 0 הצבעות
דירוג
הירשם
התרע על
guest
20 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
ירון

לפי דעתי וג'יטה הוא הלוזר הכי גדול בדרגון בול אבל עדיין אהבתי את הפוסט וזאת דעתי:)

איתן

בבובה של גוקו אולטרה אינסטיקס שאתם מוכרים, המחיר כלול במשלוח?
ואם כן, תוך כמה זמן היא אמורה להגיע?

אריאל

אני הייתי מוסיף שלושה רגעים באבידי משתלט על וג'יטה וג'יטה מספר לגוקו למה הוא נתן לבאבידי להשתלט עליו ווג'יטה אומר לבאבידי שהוא לא שולט בגאווה… קרא עוד »

DamperSwing

שחכת את זה שהוא לימד בקרב הידידות בין יקום 7 ליקום 6 איך לגרום לסייאנים לתפתח לסופר סאייה

Itamar

יש הבדל בין הצורה שוג'יטה הגיע אלייה, שהיא צורה מצויינת, שיפור של הס"ס1 לעומת הצורה שטראנקס ידוע בשימוש שלה, שהיא זו עם המסה שהיותר מדי… קרא עוד »

בן ציון

אני הייתי מוסיף גם את הרגע בו ווג'יטה מבקש מגוקו לנקום בפריזה כי זאת היית הפעם הראשונה שהוא בלע את הגאווה ששלו (גם אם זה… קרא עוד »

Vegeta the king

מה עם הרגע שהוא משפר את הסופר סאיין בלו

פיצה 😋

כתבתם בתחילת הפוסט שהוא מציג 10 רגעים של וג'יטה, ולא 7 רגעים… נ.ב אני אישית הייתי מוסיפה את הפיינל פלאש הראשון שלו ☄.. 💥 אחלה… קרא עוד »

נסיך הזאבים

לדעתי, היה כדאי להוסיף את הפיינל פלאש הראשון שלו, כשהוא עשה נגד סל.

יהונתן כהן

אני הייתי מוסיף את הרגע שהוא מת בקרב נגד פריזה כי כאן בפעם הראשונה וג'יטה בוכה, וגם כאן גוקו מגלה בפעם הראשונה שפריזה השמיד את… קרא עוד »

דניאל

תעשו עוד כאלה אבל עם פריזה אבל תעשו את זה בבקשה ביפנית

Anbessa

זה הזכיר לי שבסרטון מוטיבציה שלכם "להיות מושלם!" שמתם את הקטע הראשון בפוסט וברקע שמעו מישהו אומר "אתה צריך להקריב את מי שאתה, בשביל מי… קרא עוד »