CGI בדרגון בול ובסרט החדש!

[avatar user="Nir" size="100" align="center"]Nir[/avatar]

היי כולם! כאן ניר והיום אסביר על נושא שהמעריצים חלוקים מאוד בקשר אליו: השימוש ב-CGI.

לפני הכל, כבר השתתפתם בתחרות שלנו? אם לא, אתם מוזמנים להיכנס לקישור כאן כדי לקרוא פרטים נוספים ולהשתתף!

בואו נתחיל!


כמו שהרבה מכם שמו לב, בטריילרים לסרט "דרגון בול סופר: ברולי" מופיעים כמה קטעים "תלת מימדיים", שאולי מתאימים יותר למשחק.

למעשה מדובר בטכניקה שנקראת Computer Generated Imagery-CGI, כלומר תמונות שנוצרו באופן ממוחשב. זאת לא הפעם הראשונה שהשיטה הזאת נראית בדרגון בול.

בסרט "קרב האלים", שיצא ב-2013, נעשה שימוש מצומצם יחסית ב-CGI, בעיקר ברקעים ובמקומות שונים כמו הכוכב של בירוס, הכוכב של קאיו והמכונית שלו. גם חלק מהקרב נוצר בעזרת CG ובלט מאוד כתוצאה מכך.

bogcgi

השימוש ב-CG גדל מאוד בסרט הבא של דרגון בול: "תחייתו של פריזה". בסרט הזה, כמעט כל החיילים של פריזה נוצרו באופן ממוחשב, בנוסף לחלק לא קטן מהקרב של גוקו ופריזה.

rofcgi2

בסדרה שיצאה אחרי הסרט, "דרגון בול סופר", ההילות הן הדבר העיקרי שנוצר בעזרת CGI. פעמים רבות הן הסתירו את הדמויות, ולדעתי האישית פגעו באומנות של האנימטורים.

dbscgi

במאי ה-CG של הסרט החדש, קאי מאקינו, היה במאי ה-CG גם בסרט "תחייתו של פריזה". הדבר אולי עלול לגרום לחשש מסוים בנוגע לשימוש ב-CG בסרט, אך ממה שראינו בטריילרים ומראיון שנערך עם צוות ה-CG של הסרט נראה שאין סיבה משמעותית לדאגה בתחום הזה. בראיון נאמר כי למעצב הדמויות ובמאי האנימציה של הסרט, נאוהירו שינטאני, היו תיקונים רבים על המודלים ואפילו אקירה טוריאמה בעצמו בדק אותם. לטענתם, אחד מהמקומות שיערכו בו קרבות יכל להיווצר רק בדרך הזו.

brolycgiקטעי הCG שראינו עד עכשיו בטריילרים נראים מצוין ביחס לסרטים הקודמים, ולפי פרסומת ביוטיוב, נראה שאפילו ציירו מעל חלק מקטעי ה-CG!

brolytracedcgi

גם ההילות בסרט, שכנראה נוצרו בעזרת שילוב של ציור מסורתי ו-CG, נראות משמעותית טוב יותר, והפעם לא מסתירות את הדמויות!

movieaura

לסיכום, אני לא חושב שהשימוש ב-CG צריך להדאיג אף אחד, שכן הוא מצביע על שיפור משמעותי ביחס לפעמים קודמות שנעשה שימוש בטכניקה. אני בטוח שהסרט יראה מצוין גם מהבחינה הזו ואני לא יכול לחכות לראות את התוצאה!


מה דעתכם? למדתם משהו חדש? עדיין לא בטוחים בקשר ל-CGI? ספרו לנו בתגובות!

שמחים לפרסם עבורכם,
~דרגון בול ישראל!

Digiqole Ad
5 1 הצבעה
דירוג
הירשם
התרע על
guest
19 תגובות
ישנים ביותר
חדשים ביותר דירוג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
גוהאן המלך המלוח

1

גוהאן המלך המלוח

תודה על הפוסט

וגיטו

אני בכלל לא ידעתי מה זה cgi

master roshi

ראשון

ראדיץ

תודה רבה אני למדתי משהו חדש על התכנה הזאת אוהב את הפוסטים שלכם!!

Ori Saiyan

ראשון והייתה טעות בסיכום כתבתם צריך להדאיג אף אחד

Sayan Ghost

מה עם פינת הציור?

קאיושין סמה

(המשך מדיאלוג קודם) ג׳ירן: המף. למה אתה חושב שיש לך סיכוי להצליח יותר מחבר שלך? סל: אתה מבין…(החלק הבא הוא מה שג׳ירן המשועמם שומע) בלה… קרא עוד »

חסוי

אני דווקא אוהב CGI, אבל רק אם הוא יוצא טוב ולא בולט, כשראיתי את הטריילרים הCGI נראה יותר טוב מהפעמים הקודמות שבהן השתמשו בו בדרגון… קרא עוד »

אנונימי

דיאלוג: גוקו:אוף בא לי לאכול ציצי:זה שאצה אוכך הרבה זה אומר שתחכה קצת!! גוהן:אוף גוקו:כנ"ל גוטן:למה אמא נהגמכנגדג גכתמנגכצד גכמצדצכדג גדצכמצלכ חלכדגלכמשדל גדךלחכגתלכ גכלחגלדלךכ גכחדגלךכ… קרא עוד »

XayLies

בדיוק אתמול הכנתי AMV שחלק ממנו מכיל את קטעי הCGI שהיו בקרב האלים, אני אישית ממש אוהב את זה שהדו מימד מנסה לשבור קצת את… קרא עוד »

חסוי

אמרתם שאתם מוציאים משהו מיוחד לכבוד יום ההולדת של דרגון בול – מהו?

המלך של הדרגון בול?

ב"סד כל הצורות בדרגון בול גוקו: קאיוקן, קאיוקן × 3, קאיוקן × 4, קאיוקן × 10, וקאיוקן × 20, סופר סאייה 1, סופר סאייה 2,… קרא עוד »

ליגל

שאלה מתי תודיעו על הזוכים ולמה רציתם מספר טלפון ומייל